האם קורס תכנות מתאים לי? האם זו הבחירה הטובה ביותר עבורי? איפה הכי כדאי ללמוד תכנות? מה תנאי הקבלה? איזה תואר מקבלים?

  

קורס תכנות - לומדים פיתוח תוכנה 

קורס-תכנות-הטוב-ביותר-עבורישער הכניסה לעולם ההייטק הוא ללא ספק קורס תכנות. בקורס תכנות טוב מלמדים פיתוח תוכנה. פיתוח תוכנה הינו התהליך השלם של יצירת התוכנה. למרות שלימוד כתיבת קוד (תכנות) הינו הבסיס לפיתוח תוכנה, מומלץ מאוד ללמוד לא רק את התכנות עצמו. בקורס תכנות הכי טוב ללמוד את כלל המרכיבים של הפיתוח. המרכיבים כוללים בין היתר:
איפיון תוכנה - Software specification, השיטות והכלים להגדיר מה התוכנה תעשה
עיצוב תוכנה - Software design, התכנון הכללי של כיצד התוכנה תפעל, מאילו טכנולוגיות היא תורכב ומה יהיו יחסי הגומלין והקשרים בין חלקי התוכנה השונים 
תבניות עיצוב שונות Design Patterns, ארגז הכלים של מהנדס התוכנה בבואו לעצב את התוכנה. חשוב ללמוד ולתרגל ארגז כלים זה. 
קידוד התוכנה Software programming, הכתיבה של התוכנה בהתאם לעיצוב
בדיקות תוכנה Software testing, בדיקה שהתוכנה שנכתבה על-ידי אנשים (שעלולים לטעות כמובן) אכן עושה את מה שהיא אמורה לעשות ועומדת בדרישות 
תחזוקת תוכנה Software maintenance, שיטות לניהול גרסאות, תעוד באגים, שדרוג הדרגתי ובדיקת תקינות. התוכנה

וכדי שתידעו מה לחפש תוכלו לקרוא על קורסי תכנות מומלצים - מה מומלץ ללמוד בקורס תכנות?
 
קורס תכנות הטוב ביותר עבורי?
קורס-תכנות-הטוב-ביותר-עבוריצעירים רבים שואלים את עצמם האם קורס תכנות הוא דבר טוב עבורם, האם הם מתאימים ללמוד תכנות ולהיות תוכניתנים? האם עבודה בהייטק הוא הדבר הנכון עבורם. זו שאלה מאוד חשובה וננסה לתת לה מענה מזוויות מבט שונות כדי שתוכלו להיות יותר בטוחים בבחירות שתעשו. על מנת לענות על השאלה האם קורס תכנות הוא הבחירה הכי טובה עבורכם כינסנו קבוצה של בוגרים אשר השתלבו בעבודה בהייטק ושאלנו אותם על ההמלצות שלהם מה הם חושבים לגבי קורס תכנות הכי טוב עבור מי. נביא כאן את ההמלצות שעלו במפגש זה. חשוב להדגיש שללא ספק ההמלצה הגורפת הייתה: קורס תכנות - הכי טוב להיות תוכניתןהשתחררתם מחובה ב-10 שנים האחרונות? מומלץ לקרוא על קורס תכנות לחיילים משוחררים.
 
אני אוהב לעבוד עם מחשבים
אין ספק שאחד הסממנים הבולטים ביותר להתאמה לקריירה בהייטק הוא עד כמה אתם אוהבים לעבוד עם המחשב. כמעט כל בוגרי קורס תכנות המליצו על מאפיין זה. שאלו את עצמכם ״ממתי אני עובד עם המחשב?״ ״האם אני אוהב לשחק משחקי מחשב?״, ״האם אני אוהב להתקין תוכנות מעניינות?״, ״האם אני אני מנסה לשפר את המחשב?״. אם עניתם כן לחלק מהשאלות הללו סימן שאתם עשויים להצליח בלימודי מחשבים ומומלץ שתמשיכו לכיוון הזה. 
  
אני עוזר לאחרים עם מחשבים וסמארטפונים
סממן נוסף שבוגרי קורס תכנות המליצו עליו הוא עד כמה אתם משמשים כעוזרים ומטפלים בציוד מחשבים. בכל בית ובכל חבורה יש את אותם חברה שאליהם פונים כאשר מתעוררת בעייה טכנית עם המחשב או עם הטלפון הסלולארי. אותם חברה שיודעים להציל את האמא או הסבתא כאשר הווטסאפ פתאום לא עובד או כאשר צריך להגדיר הגדרות של חשבון חדש או כאשר צריך לעבור ולשדרג את הטלפון הסלולארי. אם אתם אלו שבדרך כלל פונים אליכם, אם אתם אלו שיודעים ואוהבים לטפל בבעיות מאין אלו - ככל הנראה שאתם בכיוון של ללמוד תכנות ולהצליח לעבוד בהייטק. 
  
אני אוהב חשיבה לוגית וסדורה
כדי להיות אנשי פיתוח תוכנה טובים עליכם לאהוב לפתור בעיות בדרך של הוכחה לוגיקת וסדורה. בדרך בה אתם מוצאים טיעונים חד משמעיים הניתנים להוכחה או המחשה. בדיוק כפי שעורך דין טוב מוכיח דברים או כפי שבבית הספר נהגתם להוכיח משפטים במתמטיקה. עליכם להיות בעלי חשיבה סדורה שפירושה שאתם נוהגים למצוא פתרונות בדרך של פתרון שלב אחרי שלב ולבסוף הפתרונות החלקיים מצטרפים לכדי מסלול לפתרון שלם. ההמלצה כאן היא שתחשבו על בעיות או קשיים שנתקלתם בהם לאחרונה ותבחנו את עצמכם כיצד פתרתם אותם. ככל שהפתרון התבסס על חשיבה לוגית, על עובדות, על נתונים, על מידע שגיליתם והשתמשתם בו לפתרון הבעיה כך נראה שאתם מתאימים יותר לעבוד כמפתחי תוכנה בעולם ההייטק וכך נראה שתצליחו לעבוד בהייטק. 

 

אני אוהב להמציא דברים 
כידוע עולם המחשבים כולל הרבה מאוד המצאות חדשות. בעצם אנו מצויים בעידן בו המצאת תוכנות, אפליקציות, יישומים וחומרה חדשה הינם עיניין יום יומי. אם אתם שואלים את עצמכם האם קורס תכנות הכי טוב עבורי הוא הדבר הנכון אזי מומלץ לכם לבדוק עד כמה אתם אוהבים להמציא דברים חדשים או להמציא תהליכי התייעלות. אם אתם אוהבים לחשוב כיצד ניתן לעשות דברים טוב יותר, בצורה יעילה יותר, בצורה שאולי איש לא חשב עליה לפניכם, אם בוערת בכם אש ההמצאה ואתם בטוחים שיש לכם רעיון מעשי שישנה את העולם נראה כי קורס תכנות מומלץ עבורכם כקורס שיוביל לקריירה מצליחה בהייטק. נכון, לא כל תוכניתן ולא כל איש פיתוח תוכנה ממציא אפליקציה ומייסד סטארטאפ או עושה אקזיט של מליונים, אבל עצם הרצון ועצם היכולת לחשוב במונחים של המצאה ושל שיפור וייעול תהליכים מצביעים על כך ש-קורס תכנות הכי טוב עבורכם. 

 

אני אוהב להיות יצירתי
רבים חושבים שעבודתו של איש פיתוח תוכנה מצתמצמת לכתיבת קוד בשפת תכנות כגון #C או Java. המציאות שונה לחלוטין! מפתח תוכנה עוסק רוב זמנו בתכנון, עיצוב, בדיקה ותיעוד של התוכנה. למרות שהתכנות ב-#C או ב-Java הוא בהחלט חלק משמעותי מעבודתו של התוכניתן זה ממש לא העיקר. יתרה מכך, תוכניתן טוב ניכר בכך שהוא יצירתי ומסוגל בתכנון נכון לחסוך תכנות ותחזוקה של הרבה שורות קוד. מפתח תוכנה טוב מסוגל לנתח מקרים, תהליכים ופעולות דומות, לזהות את התבניות המשותפות ולהגדירן כתבנית משותפת החוזרת על עצמה. בעולם פיתוח התוכנה יש לתבניות השימושיות ביותר שם מקצועי - Design Patterns. זיהוי שכזה דורש מחשבה יצירתית וחשיבה מחוץ לקופסה. אם אתם מרגישים שאתם חושבים בצורה יצירתית ואוהבים את זה אזי קורסי תכנות מומלצים עבורכם כדרך להיכנס להייטק בדלת הראשית. 

 
אני לא מוותר בקלות אבל מוכן ״לשחרר״ כאשר נראה שמיציתי
העבודה בהייטק מזמנת אתגרים רבים. כמעט על בסיס יום יומי. מדובר באתגרים מחשבתיים - שכליים לא פשוטים. עליכם להתמודד מדי יום  עם הצורך לפתור בעיות שחלק קשות וסבוכות. אזי נשאלת כמובן השאלה האם קורס פיתוח תוכנה הטוב ביותר עבורכם? או שאולי עליכם לחפש כיוון אחר. הבוגרים המליצו שתבחנו את מידת הצלחתם להתמודד עם בעיות. עד כמה אתם נוהגים להתעקש להגיע לפתרון וכמה מהר אתם מרימים ידיים. ההמלצה היא שככל שאתם מוכנים להשקיע וחא לוותר אתם מתאימים יותר ללמוד פיתוח תוכנה. אבל גם כאן, כמו במקרים אחרים בחיים, צריך לדעת מתי לוותר. הבוגרים ממליצים שאם אתם ממש עקשניים ואף פעם לא מוותרים אולי התחום לא כל כך מתאים לכם. כלומר נראה שמפתח תוכנה טוב משקיע ומנסה להתמודד עם קשיים אבל עד גבול הגיוני שאסור לעבור אותו. 

 
איפה הכי כדאי ללמוד פיתוח תוכנה?
איך בוחרים את קורס תכנות למתחילים הכי טוב. אין ספק שבימנו ניתן ללמוד פיתוח תוכנה במגוון עצום של מקומות. מיתן ללמוד לבד מהאינטרנט, ניתן ללמוד קורס קצרצר המלמד את הנושא באופן שטחי, ניתן ללמוד קורס מקיף במכללה רצינית המלמדת פיתוח תוכנה ולא רק קידוד, ניתן ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב במכללה אקדמית, באוניברסיטה הפתוחה או באחת האוניברסיטאות המובילות כגון בטכניון או באוניברסיטה העיברית. למרות הדעה הרווחת שהכי טוב ללמוד תכנות כתואר ראשון מדובר בדעה מיושנת שאינה תואמת למציאות בשטח. הבוגרים שראיינו טוענים שהכי טוב ללמוד קורס תכנות במכללה מובילה או בצבא כשר הפרמטר החשוב הוא שיהיה זה קורס מקיף ורציני. קורס תכנות הכי טוב שיכיל לא פחות מכ-1,000 שעות לימוד. זה המצב לגבי קורס תכנות של ממר״מ, ממדס ו-8-200. וכך זה לגבי קורס תכנות מומלץ במכללה רצינית.  לגבי המחירים השונים תוכלו לקרוא ב- קורס תכנות מחיר | מחירון קורס פיתוח תוכנה | עלות לימודי תכנות במכללה.
 

מה תנאי הקבלה לקורס פיתוח תוכנה?
קורס-תכנות-הכי-מומלץתנאי הקבלה משתנים כמובן ממקום למקום. 
כאשר לומדים לבד מהאינטרנט (אנו לא ממליצים על לימודים לבד כשיטה המרכזית ללימוד פיתוח תוכנה) אזי ברור שאין תנאי קבלה וכל אחד יכול. 
במכללות בהן מלמדים קורסים קצרצרים בדרך כלל מקבלים כל אחד ולכן גם זה לא ממש מומלץ. 
במכללות מובילות יערכו לכם מבחן התאמה הדומה למבחן פסיכומטרי. מדובר במבחן חשוב אשר יכול לנבא במידה לא רעה את מידת הצלחתם בקורס תכנות. חשוב לא לוותר על מבחן זה, גם אם הוא קשה. אם תקבלו ציון גבוהה רצוי מאוד שתירשמו ללמודים כי יש סיכוי גבוהה שתלמדו ותצליחו לעבוד בהייטק. ומה אם קיבלתי ציון נמוך? אז ראשית יש לבחון מדוע קיבלתם ציון נמוך. ואם אתם ממש רוצים ללמוד תכנות ולהיות תוכניתנים אזי תשקלו לעשות מבחן חוזר או לנסות ולהתחיל ואז להחליט. אבל דעו שאם קיבלתם ציון ממש נמוך הסיכוי שלכם להצליח לא גבוהה. לגבי תואר במחשבים תנאי הקבלה כוללים תמיד בגרות מלאה ובאוניברסיטאות צריך גם ציון פסיכומטרי גבוהה. ולגבי הבחירה הנכונה תוכלו לקוא מה אמרו הבוגרים לגבי קורס תכנות - המלצות בוגרים.
 

איזה תואר מקבלים?
בוגרי קורס תכנות טוב מקבלים תואר מהמכללה בה למדו. אם למכללה יש שם ומוניטין התואר הזה שווה זהב. לכן חשוב לבחור במכללה עם מוניטין טוב. 
ישנן גם הסמכות של גופים בינלאומיים כגון מיקרוסופט. הסמכות אלו פחות נחשבות בתחום התוכנה (ישנם תחומים אחרים כגון בדיקות תוכנה אי סייבר בהם הסמכות מסוג זה הינן הרבה יותר נחשבות). בוגרי תואר אקדמי מקבלים כמובן תואר המוכר על-ידי המל״ג. התואר יכול להיות במדעי המחשב או תואר משולב עם תחומים אחרים. אם בחרתם ללמוד לתואר אנו ממליצים ללמוד למדעי המחשב בלבד. הסיבה היא שבלימודי תואר אקדמי לומדים מעט מדי פיתוח תוכנה (יש הרבה מתמטיקה ודברים אחרים לא קשורים).  לכן כאשר לומדים תואר משולב, לומדים מטבע הדברים עוד פחות תכנות.  

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו: 03-6176666

 

ערוץ סלע ביוטיוב

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »