סוגי בדיקות תוכנה שמומלץ ללמוד בקורס QA? הטכנולוגיות שבודקים? בדיקות ידניות מול בדיקות אוטומטיות? כיצד לבחור תוכנית לימודים טובה לקורס QA? – פוסט ההמשך. רוצים ללמוד בקורס QA הכי טוב בארץ? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

  

  

סוגי בדיקות שיש ללמוד בקורס QA מומלץ
קורס-בדיקות-מומלץבחלק הראשון של הפוסט כיסינו את שלבי הבדיקה השונים אשר יש ללמוד בקורס QA מומלץ. בחלק הזה של הפוסט נתרכז בדרכי הבדיקה ושיטות הבדיקה הנלמדות בקורס QA הכי טוב. למעוניינים במידע מקיף על קורס QA |לימודי QA

 

בקורס QA הכי טוב ללמוד דרכי בדיקה שונות
לאחר שלמדנו, בפוסט הקודם, על השלבים השונים וההתאמה של תכנון וביצוע הבדיקות לשלב, חשוב להבין שהתוכנה מורכבת מטכנולוגיות שונות ולכל טכנולוגיה מומלץ ללמוד להתאים את הבדיקות שלה. כפי שנראה עוד מעט עלינו ללמוד להכיר היטב את הטכנולוגיות השונות כדי שנוכל להבין את הדרך לבדוק אותן. בקורס בודק תוכנה הכי טוב נלמד טכנולוגיות חדישות מה שיאפשר לנו לעבוד במגוון מקומות עבודה בהייטק.

בדיקות נכוֹנוּת, בדיקות תקינות הפעולה. אלו הבדיקות הבסיסיות ביותר אבל גם הנרחבות ביותר. בבדיקות אלו אנו בודקים שהתוכנה עובדת נכון. כלומר מדובר בבדיקות שאמורות להציף באגים תפעוליים של התוכנה. בקורס בדיקות הכי טוב נלמד כיצד לתכנן נערך בדיקות כדי לגלות את הבאגים במהירות וביעילות. כמובן שבדיקות הנכונות לתוכנה מבוצעות בדרכים רבות ובעזרת כלים שונים בהתאם למקום העבודה בו תעבדו. בקורס בודק תוכנה מומלץ ללמוד על הדרכים והכלים הללו כדי שתהיו בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר להתקבל לעבודה.

 

בדיקות ביצועים (זמני תגובה, צריכת זיכרון) – תוכנות חייבות לעבוד במהירות ולא לצרוך משאבי מחשב מיותרים. צריך ללמוד כיצד בודקים שהפעולות השונות אינן "תוקעות" את המחשב. במקרים של מערכות בהן זמני התגובה הם קריטיים, כגון טייס אוטומטי או מצלמת סמארטפון הצריכה להגיב במהירות לשינויים בחשיפה לאור כאשר המשתמש מזיז אותה, יש ללמוד כיצד למדוד ולבדוק את זמני התגובה במגוון מצבים.

 

בדיקות לענן – אחת הטכנולוגיות החדישות בימנו היא שימוש במערכות ענן. רובנו משתמשים בענן, לדוגמא לשמירת תמונות או קבצים. פרויקטי תוכנה רבים האמורים לעבוד על גבי רשת האינטרנט, נבנים בצורות מיוחדות המנצלות את יכולות הענן. טכנולוגיית הענן מאפשרת לחלק את התוכנה למספר חלקים אשר ירוצו במקביל ובכך יעבדו מהר יותר או בצורה יעילה יותר. בקורס QA מומלץ ללמוד כיצד אנו בודקים תוכנה אשר רצה במקביל על גבי מחשבים רבים בענן. כיצד מוודאים שבכל המצבים האפשריים של עבודת המחשבים הללו – נקבל תוצאות טובות ללא באגים. בדיקת פרויקטים הרצים בענן הינו דבר מורכב הדורש לימוד מקיף ומעמיק.

 

בדיקות ספציפיות - מעבר לשיטות הכלליות לתכנון מערך בדיקות תוכנה בקורס בודק תוכנה יש ללמוד על מערכות ספציפיות כדי לדעת כיצד לבדוק אותן. אין ספק שלא ניתן ללמוד על כל המערכות השונות הקיימות בשוק. ברור שחלק מהלימודים יתרחש במקום העבודה ותוך כדי עבודה, אבל חשוב לקבל ולו טעימה מכמה פלטפורמות שונות. נציין כאן כמה מהפלטפורמות היותר נפוצות ונמליץ לכם לבדוק מה מלמדים ולמה לא בקורס QA אליו אתם מתכוונים להירשם: בדיקות לסאפ, בדיקות לאורקל, בדיקות לבסיסי נתונים ובדיקות למערכות הפעלה כגון Linux או Unix.

 

בדיקות ממשק משתמש – לגבי אפליקציות ואתרי ווב יש נושא מיוחד וזו האינטראקציה בין המשתמש לבין התוכנה. חשוב לא רק שהתוכנה תעבוד נכון, חשוב גם שתהיה ידידותית למשתמש. לכן כבר בשלב האיפיון מגדירים את הדרך בה קורס-QA-המלצותהמשתמש ישתמש בתוכנה (UX) וכיצד זה ייראה על גבי המסך (UI). כמובן שבקורס בודק תוכנה בכי טוב ללמוד כיצד לבדוק שהתוכנה עומדת ופועלת על פי הגדרות אלו. בייחוד חשוב ללמוד כיצד ניתן לבחון במהירות אלפי תגובות של התוכנה תוך שימוש בבדיקות אוטומטיות.

 

בדיקות עומסים
אחד הדברים החשובים שיש לבדוק לגבי תוכנות אשר אמורות לעבוד עם משתמשים רבים זה כיצד הן עומדות בעומס. בקורס QA מומלץ ללמוד כיצד להעמיס את התוכנה וכיצד ניתן לבחון את ההתנהגות שלה ככל שהעומס עולה. פעמים רבות אף מנצלים את טכנולוגיית הענן על מנת לדמות מצב של משתמשים רבים אשר פועלים בו זמנית עם התוכנה. בקורס QA מומלץ ללמוד כיצד להשתמש בענן נכון, ביעילות ובחסכוניות כדי לבדוק עומסים (שימוש בענן עלול להיות מאוד יקר ולהגיע לעלויות של אלפי דולארים לדקה אם לא נזהרים).

  
דרך ביצוע הבדיקות
מבחינת דרך הביצוע של הבדיקות ישנן שתי שיטות מסורתיות לביצוע הבדיקות

 

בדיקות ידניות – בודק התוכנה מפעיל את התוכנה כמשתמש רגיל ובודק כיצד התוכנה עובדת במצבים רבים ושונים. בדיקות ידניות הן איטיות מאוד, בגלל המגבלה האנושית, אך לצערנו בהרבה מצבים הן הדרך היחידה העומדת בפני בודק התוכנה. לכן כאן חשוב מאוד התכנון המוקדם של הבדיקות. בקורס QA מומלץ כמובן ללמוד כיצד לתכנון את הבדיקות כך שכל בדיקת תהיה "שווה", כלומר לא להתעסק בדיקות מיותרות אשר אינן עשויות לחשוף באגים חדשים.

 

בדיקות אוטומטיות – כפועל יוצא של המגבלות של הבדיקות הידניות, מומלץ ללמוד בקורס בדיקות תוכנה כיצד לבצע בדיקות באופן אוטומטי. הכוונה היא ללמוד כיצד להפעיל את התוכנה הנבדקת בצורה אוטומטית, תוך ביצוע אלפי בדיקות שונות בדקה. לצורך כל יש ללמוד כלים לביצוע בדיקות אוטומטיות וללמוד שפת תכנות לכתיבת בדיקות אוטומטיות.

 

זו ההזדמנות שלכם - התקשרו עכשיו ל: 03-6176666 או השאירו פרטים והצטרפו לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »