מה מומלץ ללמוד ב-קורס בודק תוכנה כדי להיות מקצוען?  לימודי QA חדישים; איפה כדאי ללמוד קורס QA?  להצליח להתקבל לעבודה ולהתקדם; רשימת הדברים שכל מתעניין ב-קורס QA חייב לדעת. 
רוצים הצעת מחיר ל-קורס QA מומלץ? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

לימודי QA – בראש וראשונה תכנון בדיקות
בודק תוכנה חייב להכיר את כל הפרמטרים של התוכנה אותה הוא בודק כדי לתכנן את מערך הבדיקות. הבודק צריך להכיר את הדרישות ואת האיפיון כדי לדעת מה לבדוק. הבודק צריך להכיר את הסביבה בה התוכנה תרוץ. והבודק צריך להכיר את עולמם של המשתמשים העתידיים ומערכת ההפעלה וסוגי המחשבים עליהם תרוץ התוכנה. בקורס בודק תוכנה מומלץ ללמוד על ההגדרות הללו וכיצד הן באות לידי ביטוי בעולם בדיקות התוכנה. בקורס בודק תוכנה מומלץ ללמוד כיצד מתכננים את סדרת הבדיקות כדי לוודא שהבדיקות הן יעילות, מכסות מקסימום מקרים, בודקות בעדיפות את הדברים החשובים ולא מותירים מקרים חשובים לא בדוקים.

 
לימודי QA - מומלץ לעשות פרויקטים
כדי ללמוד לתכנן מומלץ שלימודי QA יכללו פרויקטים מעשיים. פרויקט מעשי מאפשר ללומדים בקורס בודק תוכנה לעבור על כל שלבי הפרויקט משלב ההגדרות ועד שלב הסיום של הפרויקט. כך הסטודנט לומד כיצד ההגדרות מתפתחות וכיצד עליו לתכנן את הבדיקות בהתאם. כמובן שכדי שהתכנון יהיה נכון על לימודי QA לכלול את כל המרכיבים החדישים של בדיקות תוכנה שיפורטו להלן.

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית.
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

 
לימודי QA מחיר
אחד הנושאים שמתעניינים בו הינו מחיר קורס QA. מחירי קורס בודק תוכנה נעים בין כמה אלפי שקלים לקורס מבוא קצר ועד לכ-25,000 ₪ לקורס QA מקיף ומקצועי.

 
ניתור ומעקב אחרי באגים
לימודי QA סובבים סביב הטיפול בשגיאות תוכנה קריא באגים. ישנם באגים מסוגים רבים כפי שנראה בהמשך. ישנן גם דרכים רבות לאתר באגים. אבל תמיד תמיד חשוב מה עושים כשמגלים באג. מדוע? מכיוון שלהצליח ולמצוא באג יכול להיות מאוד יקר. אם מצאנו כבר באג והוא מטופל לא נכון, הולך לאיבוד, מטופל לא בעדיפות הנכונה, מטופל אבל יוצר באג אחר, מטופל בחלק מהגרסאות או בחלק מהמצבים – בכל המקרים הללו ההשקעה במציאת הבאג יורדת לטמיון. זה כמו למצוא אוצר באי בלב ים ואז לאבד את המפה המביאה לנקודה בה קבור האוצר. ממש אכזבה. לכן לימודי QA כוללים נושאים של טיפול בבאגים מרגע שמצאנו אותם ועד לסיום הטיפול בהם.

 
לימודי QA - בדיקות ידניות
אז כיצד מוצאים את הבאגים? לימודי QA כוללים בראש וראשונה בדיקות ידניות. כיצד מריצים ובודקים תוכנה באופן ידני? למה יש לשים לב? כיצד מכסים בבדיקה מצבי בדיקה רבים ככל הניתן, מחשבים מסוגים שונים, מכשירי מובייל, בדיקות ייחודיות לסמארטפונים, דפדפנים שונים, מחשבים בעלי זכרן מסוגים שונים ועוד ועוד. כל אלו הן נקודות שלימודי QA מומלצים אמורים לכלול אותם כבסיס ללימוד ביצוע בדיקות ידניות בקורס בודק תוכנה.

 
לימודי QA כדי להצליח להיות בודקי תוכנה מקצוענים
תוכנית הלימודים של ISTQB, כוללת חמישה פרקים המתייחסים לבדיקות: בדיקות לארך מחזור חיי התוכנה; שיטות סטטיסטיות; טכניקות לעיצוב הבדיקות; ניהול הבדיקות ו-כלים תומכי בדיקות. כדי להיות מקצוענים אמיתיים יש ללמוד את כל הנושאים הללו בהקשר של בדיקות ידניות ובהקשר של בדיקות אוטומטיות. לימודי QA חייבים לכלול מעבר שיטתי והדגמה כיצד כל אחד מהנושאים הללו באים לידי ביטוי בביצוע המעשי בדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות.

 
לימודי QA - בדיקות אוטומטיות - אוטומציה
בקורס QA מודרני יש ללמוד לבצע בדיקות אוטומטיות. בדיקות אוטומטיות, הנקראות גם אוטומציה, הן פתרון טכני נהדר לעובדה שבדיקות ידניות מוגבלות בזמן ובהיקף. בדיקות אוטומטיות פירושן שהתוכנת ייעודית, תוכנת הבדיקות, מפעילה ובודרת את התוכנה הנבדקת. כך ניתן להריץ אלפי ואף עשרות אלפי בדיקות ללא התערבות יד אדם. מה שמאפשר לנו לבדוק הרבה יותר מצבים ביותר סביבות עבודה. בקורס בודק תוכנה אנו צריכים ללמוד את השיטות והכלים לביצוע בדיקות אוטומטיות – אוטומציה.

 
לימודי בודק תוכנה - תכנות בשפה עילית
באוטומציה ובבדיקות אוטומטיות משתמשים בצורה זו או אחרת בתכנות. קורס QA המלמד בדיקות אוטומטיות חייב לכלול לימוד תכנות בשפת תכנות מודרנית. למה הכוונה? תכנות מתבצע תוך שימוש בשפת תכנות. בשפת התכנות אנו מתכנתים את המחשב ובעצם מורים לו מה לעשות בצורה מהירה, חוזרת ונשנית ועל פי תנאי פעולה אלו ואחרים. יש מספר שפות תכנות מודרניות המתאימות ללימודי בודק תוכנה. לימודי QA כוללים בדרך כלל את שפת התכנות #C או לחליפין לימודי QA כוללים לימודי שפת Java. בקורסי QA קצרים ופשוטים יותר לומדים לפעמים את שפת התכנות Python. כל השפות הללו נחשבות לשפות תכנות מודרניות ורלבנטיות ללימודי QA.

 
לימודי QA – לימוד אבני הבסיס לבניית אתרים
היום כשכל בודק תוכנה מודרני חייב להיות מסוגל לבדוק אתרי אינטרנט, מומלץ שבקורס בודק תוכנה ילמדו את היסודות הטכניים של בניית אתרים. היסודות הם HTML, שפת התכנות Java Script ושפת העיצוב CSS. בניגוד ללימוד שפות כמו #C או Java אשר נועדו לכתיבת בדיקות אוטומטיות, בדרך כלל לימוד יסודות השפות לבניית אתרים נועד לאפשר ביצוע בדיקות קופסה לבנה או ביצוע בדיקות קופסה אפורה. כאשר לימודי QA כוללים לימוד אבני היסוד של בניית אתרים, בוגר הקורס יכול להבין טוב בהרבה מדוע בדיקה מצליחה או נכשלת. הדבר מאפשר לו לבצע בדיקות ברמה גבוהה מאוד תוך חיסכון יקר בזמן.

יש לכם שאלות? מתלבטים? רוצים להיות בודקי תוכנה?
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

 
תכנות סקריפטים בקורס בודק תוכנה
נושא תכנותי נוסף שיש ללמוד בקורס בודק תוכנה חדיש הינו השימוש בשפות סקריפטים – Scripts, כגון Pearl, AWK, NAWK וכד' וכל זאת בסביבת Linux. סקריפטים הן שפות תכנות מיוחדות המאפשרות להריץ תוכנות בסביבות שונות, בתנאים שונים ולנתח את התוצאות שלהם – כל זאת באופן אוטומטי לצורכי בניית אוטומציה. לימוד השימוש בסקריפטים מאפשר לבוגר קורס QA לכתוב לעצמו כלי עבודה מתוכנתים ולהשתמש בהם בצורה קלה ופשוטה. הדבר מאפשר יצירת אוטומציה של תהליך הבדיקות.

  
בדיקות מאמץ – עומסים בלימודי בודק תוכנה
ה-Stress Tests הם סוג בדיקה שלא נועד למצוא באגים באופן ישיר. המטרה היא לראות מה מרחש כאשר מאמצים את התוכנה. המאמץ יכול לנבוע ממשתמשים רבים (אלפים או אף מיליונים) המשתמשים בתוכנה בו זמנית. מה קורה כאשר עשרות אלפי משתמשים מנסים להיכנס לאתר רכישת כרטיסים לקניית כרטיס למופע מבוקש? מה מתרחש כאשר עשרות אלפים רוצים לראות ב-LIVE אירוע ספורט דרך האינטרנט ומה קורה כאשר מיליונים מתנפלים על אתר של חברה מסחרית המכריזה על מבצע הוזלת מחירים שווה. סוג אחר של "מאמץ" שיש ללמוד בקורס QA לסמלץ הינו מצב בוא לתוכנה מוקצים משאבי מחשבים מדוללים. הדבר נפוץ בבדיקות של אפליקציות. היות ובסביבת המובייל הזיכרון הוא משאב מוגבל, ייתכן ורצות כבר בסמארטפון מספר אפליקציות אשר "שתו" את רוב הזיכרון. מה קורה אז לאפליקציה שאנו בודקים? כיצד היא מתנהגת? האם עלול להיות שבטיחות המידע במקרה זה נפגעת?

 
בדיקת ביצועים
בלימודי QA אסור להתבלבל בין בדיקות מאמץ ובין בדיקות ביצועים. בדיקות ביצועים מתייחסות לזריזות וזמישות של פעולת התוכנה במצבים רגילים. ללא קשר לעומסים אלו ואחרים. כולנו רוצים תוכנות המגיבות במהירות - Responsive, הינן ידידותיות למשתמש – User Friendly ופועלות בזמני תגובה צפויים. קורס בודק תוכנה מלמד כיצד לבחון נושאים אלו, הן בבדיקות ידניות ובייחוד בבדיקות אוטומטיות. שימוש ב-Performance Monitors הוא אחד המנגנונים שיש ללמוד בקורס QA מומלץ.

 
לימוד Agile בקורס QA
Agile הינה מתודולוגיית פיתוח תוכנה המתבססת על סביבי פיתוח קצרים, כאשר בכל סבב מפתחים רק חלק מהתוכנה או משפרים ומוסיפים לתוכנה חלקים שלא היו בה מקודם. פיתוח Agile מציב בפני בודקי התוכנה אתגרים שיש ללמוד כיצד להתמודד איתם בלימודי בודק תוכנה. בזמן הפיתוח ב-Agile, העובדה שיש לבודק "חצי עבודה" מהווה אתגר מורכב. כיצד בודקים דבר לא גמור? הרי אם דברים לא עובדים ייתכן וזה פשוט נובע מכך שלא גמרנו את הפיתוח? כמו של-"חמור לא מראים חצי עבודה" ייתכן ובדיקה של חצי עבודה הינו מיותר. מתברר שלא! מתברר שדווקא כאשר משתמשים במתודולוגית Agile לבודקי התוכנה יש תפקיד חשוב עוד יותר. בקורס QA יש ללמוד לנצל את היתרונות של בדיקות התוכנה כדי למצוא באגים בשלבים המוקדמים של הפיתוח. תיקון באגים המתגלים בשלבים המוקדמים של הפיתוח הוא זול בהרבה מתיקון באגים המתגלים בשלבים המאוחרים של התהליך. בקורס QA יש ללמוד אילו סוגי בדיקות רצוי לתכנן לספרינטים המוקדמים של ה-Agile ואילו סוגי בדיקות מתאימים יותר לשלבים היותר מאוחרים. כל קורס בודק תוכנה חדיש חייב לכלול התייחסות לפיתוח בשיטת ה-Agile.

 

לימוד DevOps בקורס בודק תוכנה
מתודולוגיית DevOps הינה התפתחות של ה-Agile, תוך הכנסת כלים מתודיים וכלים טכניים המאפשרים ביצוע של פיתוח התוכנה בשלבים. ה-DevOps גם מדגיש את האוטומציה בביצוע בדיקות התוכנה. לימוד בודק תוכנה חדישים צריכים להתרכז במושגים המרכזיים של עולם ה-DevOps כגון: CI – Continuous Integration ודומיהם וללמד בדיקות אוטומטיות לעומק על מנת לאפשר לבוגר קורס QA להשתלב נכון בצוותי פיתוח העובדים ב-DevOps.

 
כלים לביצוע בדיקות אוטומטיות
כהכנה לעבודה עם DevOps חשוב ללמוד גם כלים לביצוע בדיקות אוטומטיות כגוןSelenium לבדיקת אתרי אינטרנט ו-Jenkis לביצוע של CI. חשוב מאוד להיחשף ולהתנסות בשימוש בכלים אלו, כולל הוספת פרוצדורות תכנות. הכרות עם כלי בדיקת אוטומטית יאפשר לבוגר לעבור ראיונות עבודה בצורה טובה יותר בהמשך הדרך.

 
הכנה לראיונות עבודה כחלק מלימודי QA
אין ספק שהמטרה הראשית של כל לומד בקורסQA הינה למצוא עבודה טובה ולהתקדם. כמובן שהצעד הראשון הינו מעבר ראיון עבודה. ראיונות עבודה בתחום בדיקות תוכנה הינם בעלי אופי מיוחד לתחום. מומלץ שקורס QA יכלול הכנה טובה לראיונות עבודה. ביצוע סימולציות של ראיון עבודה והכנה לכתיבת קורות חיים.

 

רוצים הצעת מחיר ל-לימודי QA הכי טובים בארץ השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666 - זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל תעודה יוקרתית! לקריאת ראיון עם בוגר קורס QA

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »