מעוניינים לעבוד בהייטק? רוצים לדעת מה כדאי ללמוד כדי שיהיה לכם מקסימום סיכוי למצוא עבודה כמתחילים? 

שוקלים לעבוד בהייטק? לבוגרי סלע הסיכויים הטובים ביותר להצליח, בחרו לכם קורס ותתקדמו להייטק. השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666  

 

 

מכללת סלע - ללמוד ולהצליח בהייטק
משרות-הייטק-2019בוגרי מכללת סלע מצליחים להשתלב בעבודה בתחומי ההייטק באחוזים הגבוהים ביותר מבין בוגרי כל המכללות בארץ. מרצי סלע שהם עובדים בכירים בבית התוכנה, מביאים לכיתות הלימוד את הידע העדכני ביותר והרלבנטי ביותר לפי הדרישות הנקודתיות. מכללת סלע בהיותה חלק מבית תוכנה מתקדם, דואגת לעדכן את תוכניות הלימוד ולהתאימן לדרישות שוק העבודה. סקירה תקופתית זו הינה חלק מפעולות העדכון שלנו.

 
ביקוש לבוגרים
הסקירה שלנו מתרכזת בביקוש לעובדים מבין בוגרי קורסי ההייטק השונים. הכוונה למשרות המוצעות לעובדים ללא ניסיון או בעלי ניסיון של עד שנה אחת.

 
שיטת הסקירה של הביקושים
אנחנו סוקרים 6 אתרים לחיפוש עבודה המתמקדים בהייטק - All Jobs, Drudhim, Job Master, Job Net, Nisha, Job Info. בכל אתר אנו מסננים הצעות עבודה בחיתוך לפי שנות ותק או ניסיון נדרש ומוסיפים להן את הביקוש לתלמידים או סטודנטים. לאחר מכן אנו מנרמלים את הנתונים ומיצרים את מפת הביקוש המופיעה בסוף המאמר.

 
קורס Full Stack – המבוקש ביותר
מתברר שהביקוש הגבוהה ביותר בקרב המתחילים (18%) הינו למפתחי Full Stack. מדובר במקצוע המכיל בתוכו מגוון רחב של מקצועות. מפתח Full Stack הוא מפתח עם הכרות טובה לאורך כל שרשרת הפיתוח החל מה-Client, דהינו תכנות ממשק המשתמש, דרך תכנות השרת ועד לאחסון הנתונים בבסיס נתונים זה או אחר. מפתח Full Stack הינו מקצוע נדרש בחברות גדולות ורב-לאומיות. בחברות אלו הידע הרחב הנדרש עוזר לארגונים להיות גמישים (או זמישים כנהוג לומר בימינו) ולנייד עובדים לפי הצורך בין מחלקות פיתוח שונות. גם בחברות הזנק, Startups, מפתח Full Stack הינו תפקיד נדרש, אך כאן בגלל מספר העובדים המצומצם מאוד. בחברות הזנק מפתח Full Stack יעסוק בו זמנית בכלל קשת הידיעות שלו מכיוון שעל כתפיו יונחו תתי פרויקטים שלמים.

 
המלצות ללימודי Full Stack
המעוניינים להצליח לעבוד כמפתחי Full Stack Developers כדאי שיתעניינו בקורס פיתוח תוכנה מקצועי. קורס בהיקף מינימלי של 1,000 שעות לימוד אך רצוי יותר. קורס מפוקח המאפשר שימוש בכספי פיקדון החיילים המשוחררים. חשוב מאוד לוודא שהקורס כולל מספר פרויקטים מונחים בהיקף מהותי. פרויקטים אלו יהוו בהמשך את תיק העבודות אותו תגישו למעסיק הפוטנציאלי ועל פיו בדרך כלל ישפטו אתכם בראיונות העבודה.

 
משרות #C ו-דוט נט – ביקוש יציב וגבוהה
משרות-בוגרים-2019במקום השני בביקוש למפתחים מתחילים נמצאים תוכניתני #C, באחוזים (17%). בעצם אם נחבר אליהם את הביקוש למתכנת (Dot.Net (12% נקבל ביקוש גדול לתחום. כבר כמה שנים שאנו שומעים על ירידה בביקוש למפתחי #C. אבל העובדות מראות אחרת. נראה שמבחינת הסיכוי למצוא עבודה ראשונה ב-הייטק, רצוי ללמוד #C בקורס פיתוח תוכנה. ברור שיש ביקוש גם לבוגרים שלמדו שפות אחרות, אך נראה ש #C היא כאן איתנו לעוד הרבה זמן. ככל הנראה שהדומיננטיות של מיקרוסופט בקרב החברות הרב לאומיות וגם בקרב סטארטאפים מצליחה לגרום ל-#C להיוותר במקום השני בביקוש לעובדים ללא ניסיון או מעט ניסיון.

 

המלצות ללימודי #C
גם כאן נראה שרק לימוד מעמיק בהיקף רחב של שפת #C, עשוי להקנות לכם את מקסימום הסיכויים למצוא עבודה בתחום.

 

משרות Java – ביקוש ער
במקום השלישי בביקוש לעובדים עם מעט ניסיון ניצב הביקוש למשרות Java. זה נתון מעניין. הביקוש לתוכניתני JAVA היה מאז ומעולם ביקוש חזק. יחד עם זאת בבדיקות מעמיקות יותר התברר תמיד שזה ביקוש לעובדים עם 5 או אף 10 שנות ותק וניסיון. לעומת זאת הביקוש לתוכניתנים מתחילים בתחום ה-Java היה נמוך מאוד. לאחרונה אנו עדים לגידול בביקוש לעובדים מתחילים בתחום ה-Java. ככל הנראה הדבר נובע ממעבר מסוים בשנים האחרונות לשימוש בקוד פתוח, שברובו מבוסס על Java.

 
המלצות ללימודי Java
קשה לנבא את העתיד, אך ככל הנראה הביקוש לתוכניתנים מתחילים היודעים Java יהיה איתנו עוד שנים קדימה. לכן בהחלט ניתן להמליץ על לימוד Java בקורס תכנות, אם כי זו המלצה משנית ללימוד #C המבוקשת יותר.

 
משרות Python – ביקוש לא רע
הכניסה הגבוהה ביותר לעולם הביקושים לעובדים היא לתוכניתני Python. נכון, עדיין אבסולוטית הביקוש ל-Python הוא הנמוך ביותר מבין שפות התכנות המובילות, אך נראה שמי שיודע Python עשוי למצוא עבודה. זאת במידה והוא ממש טוב בזה והוא מוכן להתפשר על האופק הטכנולוגי. עבודה ב-Python תהיה בדרך כלל סוג של תכנות בסיסי בלבד.

 
המלצות ללימודי Python
בגדול אנו לא ממליצים ללמוד Python כשפת לימוד ראשונה לצורך מציאת עבודה. אומנם יש ביקוש לנושא, אבל נראה שקשה לפתח קריירה אמיתית ויציבה בהייטק על בסיסי ידע ב-Python בלבד.

 
משרות ממוקדות – Angular ו-NodeJS
ללמוד-ולעבוד-בהייטקמתברר שהפופולאריות של אנגולאר ו-NodeJS בעלייה. אומנם הם תופסים רק את המקומות השישי והשביעי בביקוש למתכנתים מתחילים, אבל בהיותן תתי-תחומים של מפתחי Full Stack מדובר בביקוש ער ומהותי.

 
המלצות ללימודי Angular ו-NodeJS
למתעניינים בכניסה לעולם ההייטק רצוי לשים לב לשתי טכנולוגיות אלו ולהקפיד ללמוד אותן לעומק כדי להיות בעלי סיכוי טוב לעבור ראיונות קבלה לעבודה בהייטק.

 
משרות של תמיכה טכנית ומשרות סטודנט
בהחלט עוד דרך לשים רגל בדלת של ההייטק. מומלץ לשים לב שיש ביקוש מסוים למשרות מסוג זה. כמובן שהן משלמות הרבה פחות, אבל אם הן נעשות במקביל להתפתחות מקצועית או במקביל ללימודים רציניים יש לכם סיכוי להפוך את הרגל בדלת לעבודה בחברת הייטק מובילה.

  

סקירת הביקוש לעובדי הייטק מתחילים

 

11 התחומים עם הביקוש הגבוהה ביותר לעובדים מתחילים או עם שנה ניסיון

 

מתכנת Full Stack

18%

מתכנת #C

17%

מתכנת JAVA

17%

מתכנת DOT.NET

12%

מתכנת Python

10%

מתכנת Angular

8%

מתכנת Node.js

4%

תמיכה טכנית - תוכנה

4%

לומדים מצטיינים בקורסי הייטק

3%

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »