לימודי סייבר - מה לומדים על חומות אש? מה זה חומת אש? אילו סוגי חומות אש קיימים? מדוע חשוב ללמוד ב-קורס סייבר על חומות אש?  רוצים הצעת מחיר ל-לימודי סייבר הכי טוב בארץ? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

  


מה זה אבטחת מידע וסייבר?

מה זה חומת אש?

לימודי סייבר למתחילים – למה לומדים על חומת אש?

יישומים שונים של חומת האש

יתרונות וחסרונות של חומת האש

סוגי חומות אש

המלצות על לימודי סייבר למתחילים

 


 

ללמוד מהמומחה מספר אחד בארץ לסייבר רוני דויטש -היכנסו לעולם המרתק של הסייבר כבר היום!*
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666


לקריאת חוות דעת על לימודי סייבר ואבטחת מידע של מכללת סלע בגוגל *

 

לימודי סייבר למתחילים: ללמוד לעומק על חומות אש

חוות דעת מכללת סלע בגוגל בתקופה האחרונה התלות בעסקאות מקוונות לצרכים היומיומיים גדלה מאוד. עם זאת האינטרנט מועד למספר איומים. כל ארגון שמערכותיו מחוברות לאינטרנט, צריך להשתדל לשמור על המשאבים והמידע על ידי הטמעת טכניקות מתאימות למניעת פרצות של האקרים לארגון. טכניקה אחת כזו היא חומת האש - Firewall. בלימודי סייבר מומלצים חשוב ללמוד לעומק וברצינות על חומות אש. חשוב שתכירו את הנושאים הרלבנטיים על קצה המזלג כדי שתוכלו לבחור בלימודי סייבר הטובים ביותר.

  

לימודי סייבר – מה זה אבטחת מידע וסייבר

עולם הסייבר כולל בתוכו את כל הישויות המחוברות ביניהם באמצעות האינטרנט, הקוי והאלחוטי. כל המערכות אשר אנו יכולים להתחבר אליהן דרך הרשת, כגון מערכות ארגוניות גדולות, יישומים פיננסיים, תוכנה בענן, אתרי אינטרנט למינהם, מחשבים שולחניים בבית ובעבודה, מצלמות רשת, רכבים מקושרים, כל אלו ועוד עלולים להיפרץ על-ידי האקרים זדוניים למטרות שונות. האיומים כוללים בין היתר:

* גניבת נתונים או שימוש לרעה בנתונים

* התחזות לצורך הונאת כרטיסי אשראי

* דייג של מידע או סיסמאות שישמשו לפרצות עתידיות למערכות שונות

* דואר זבל המנסה לשכנע אותנו לקנות או להעביר כספים לגנבים

* מניעת שירותים, כגון הפלת אתר אינטרנט חשוב או הצגת הודעת איום זו או אחרת באתר

 

מה זה חומת אש ולמה לומדים עליה?

חומת אש, Firewall, כמוה כמו חומה פיזית – תפקידv לשמור מחוץ לארגון או למחשב את ההאקר הרע ולא לתת לקוד הזדוני שלו לחדור. זו מערכת אבטחה הפועלת בין הרשת הארגונית לבין האינטרנט או בין המחשב האישי ובין החיבור שלו לרשת. היא יכולה להיות חומרה או תוכנה והיא מגינה מפני גישה בלתי מורשית מרשתות ואיומים חיצוניים. היא מותקנת, מוגדרת ומתוחזקת על-ידי מגן סייבר בארגון.

 

כיצד חומת אש מבצעת את עבודתה?

חומת האש מתנהגת כמו שומר סף המפקח ושולט על התעבורה הנכנסת והיוצא. כל התעבורה עוברת דרך חומת האש. היא משתמשת במנגנון סינון אשר מאפשר לה למצוא "חבילות מידע" חשודות. חבילות אלו אינן מורשות לעבור! על חומת אש מאפשרת לבצע עשרות הגדרות של חוקים וכללי התנהגות, לגבי מה כן ומה לא מורשה לעבור דרכה.

 

רוצים לדעת עוד על סייבר? במכללת סלע קורס הסייבר הטוב ביותר. תבדקו* ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

לקריאת חוות דעת על לימודי סייבר של מכללת סלע בגוגל*

 

לימודי סייבר – ללמוד להגדיר חומות אש

כל תנועה ספציפית, בצורה של בקשות גישה, בקשות נתונים, למשאב שמאחורי חומת האש ובתוך הרשת המהימנה, תיבדק, תנותח ויתאפשר לה לעבור או שתחסם על פי כללי אבטחה שהוגדרו מראש על-ידי מגן הסייבר של הארגון. לכן לימודי סייבר חייבים לכלול לימוד מעשי של הגדרת חומות אש לפי מתווים שונים. ישנם ארגונים הדורשים יותר בטיחות וישנם ארגונים החייבים להסתדר עם חומות אש גמישות יותר.

 

כללי אבטחה המוגדרים לתוך חומת אש

יישומים שונים של חומות אש מאפשרים להגדיר כללים. לכל חומת אש יש שפה משלה להגדרת הכללים. חומת אש של ארגון בינוני תכלול בדרך כלל עשרות רבות של כללים בעוד חומת האש של ארגון גדול עשויה לכלול אלפי כללים. קורס סייבר למתחילים חייב להכין את הבוגרים להכיר את השפות של חומות האש. מה המונחים אומרים, כיצד מגדירים מערכת חוקים וכיצד שולטים בהגדרות ומשנים אותם תדיר לפי צרכי הארגון.

 

ללמוד לבצע איזון נכון

חומת אש היא חרב פיפיות. אם תנעל יותר מדי תעבורה – יכולת הארגון לפעול ולתפקד תיפגע. אם לא תנעל מספיק האקרים עלולים לפרוץ למערכת.  לכן בקורס סייבר יש ללמוד כיצד לאזן בין שתי הקצוות הללו.  כמו כן יש ללמוד להתאים את חומת האש לעומס הצפוי. היות שכלל תעבורת הרשת עוברת דרך חומת האש, עליה לפעול במהירות ולא לפגוע בביצועים של רשת הארגון או המחשב. חומת אש החייבת מחד להתחשב באלפי חוקים ומאידך לשרת תעבורה ברוחב פס גבוה חייבת לעמוד בעומס.

 

קורס סייבר – ללמוד לעמוד באילוצי תקציב

מציאת כלי אבטחת הרשת המתאימים לאבטחת הנתונים הרגישים יכול להוות אתגר משמעותי עבור כל ארגון. עבורך כבוגר קורס סייבר קיים אתגר חשוב נושף: לעמוד באילוצי התקציב – או לבנות תקציב. בחירת חומת אש עשויה להיראות כמשימה פשוטה, אך כמגן סייבר אתה תהיה מוצף בסוגים ובאפשרויות השונות של חומות האש. בתוך העושר הזה תצטרך לבחור נכון. טעות כאן היא קריטית ולא ניתנת לתיקון קל ומהיר.  לכן חשוב מאוד להתנסות בחומות אש כבר בקורס סייבר ולהיכנס למעגל העבודה כאשר אתה שולט בנושא.

 

יתרונות וחסרונות של חומת האש

היתרון הגדול של חומת אש הוא היכולת להגדיר כללים ובקרות לתעבורת הרשת. מה יעבור ומה ייחסם. חומת האש יעילה כאשר היא יכולה להתמודד עם כל האיומים החיצוניים האפשריים.

החיסרון של חומת האש היא במניעת איומים פנימיים. לכן לימודי סייבר חייבים לכלול טכניקות לחלוקת הארגון לרשתות אוטונומיות כאשר יש חומות אש בין חלקי הרשת הארגונית.

 

קורס סייבר – ללמוד על מנגנוני הגנה אחרים

מעבר לחומות אשר חייבים ללמוד בצורה מעשית על הטיפול באיומים רבים אחרים כמו. ללמוד על אנטי-וירוס, על מערכות לגילוי פריצות ומערכות למניעת פריצות. יש ללמוד על סוסים טרויאניים, תוכנות ריגול, תוכנות כופר, שיטות למניעת שירות (הפלת האתר או הרשת), תוכנות זדוניות ועוד, לצד לימוד רציני של חומות אש.

 

סוגי חומות אש

חשוב לדעת שיש סוגים שונים של חומות אש (מעבר לעובדה שכל סוג מתחלק לתתי סוגים לפי יצרנים שונים ופילוסופיות הגנה שונות).  סוגי חומת האש הנפוצים ביותר בשנת 2021 הם:

* חומות אש לסינון מנות

* חומות אש של פרוקסי

* חומות אש של NAT

* חומות אש של יישומי אינטרנט

* חומות אש מהדור הבא (NGFW)

 

חומות אש לסינון מנות (בלוקים)

חומות אש שלו נפוצות מאוד. התעבורה ברשת האינטנט מחולקת לבלוקים (חבילות) של מידע. לכל בלוק יש מבנה קשיח. חומות אש אלו סוקרות את הבלוקים של המידע כדי לגלות מקורות חשודים (כל חבילה כולל את כתובת המקור), מבנה חבילה לא תקין, מבנה חבילה המתאים לחבילות ידועות כחבילות של האקרים ועוד. חומת האש מזהה בלוקים מסוג זה כאיום ומפעילות אזעקה וחוסמת את חבילות המידע הללו.  בוגר לימודי סייבר חייב להכיר מקרוב את כל הקשור במבנה החבילות והדרכים השונות שמזהים חבילות חשודות. חומות אש אלה אינן עתירות משאבים והשפעתן נמוכה על ביצועי המערכת. החיסרון העיקרי שלהם הוא שהן מספקות הגנה בסיסית בלבד ולכן הן פגיעות יותר לעקיפה.

 

חומות אש פרוקסי - Proxy

חומות אש של פרוקסי, המכונות גם חומות אש ברמת היישום, מסננות את תעבורת הרשת בשכבת היישומים. כמתווך בין שתי מערכות, חומות אש proxy עוקבות אחר התנועה בשכבת היישום (פרוטוקולים כגון HTTP ו- FTP). כדי לאתר תנועה זדונית. חומות אש proxy פועלות בדרך כלל בענן או דרך מכשיר proxy אחר. במקום לאפשר לתנועה להתחבר ישירות, נוצר חיבור למקור התנועה ובודקים את חבילת הנתונים. מהירות יכולה להיות חולשה מרכזית של חומות אש proxy, שכן תהליך ההעברה יוצר צעדים נוספים שעשויים להאט את העניינים.

 

חומות אש - NAT

חומות אש המחביאות את הכתובות של המחשבים ברשת הפרטית מהעולם על מנת למנוע התקפות ישירות עליהם. חומות אש לתרגום כתובות רשת (NAT) פועלות על ידי הקצאת כתובת ציבורית לקבוצת מכשירים בתוך רשת פרטית. ב- NAT, כתובות IP בודדות מוסתרות. לכן, תוקפים הסורקים כתובות IP ברשת מנועים מלגלות פרטים ספציפיים. חומות אש של NAT וחומות אש של פרוקסי משמשים כמתווך המחבר בין המקור בתוך הרשת למקור מחוץ לרשת תוך כדי בדיקת התעבורה.

  

חומות אש של יישומי אינטרנט

חומות אש של יישומי אינטרנט (WAF) אחראיות על סינון, ניטור וחסימת מנות נתונים בזמן שהם נכנסים פנימה והחוצה מאתרים או יישומי אינטרנט.

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לקורס סייבר המומלץ ביותר* בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

חומות אש של NGFW

עם התגברות האיומים, חומת האש מהדור הבא (NGFW) היא סוג חומת האש הפופולרי ביותר הקיים כיום. הודות לשיפורים הגדולים בשטח האחסון, בזיכרון ובמהירויות העיבוד, NGFWs בונים על תכונות חומות האש המסורתיות ומוסיפים פונקציות אבטחה קריטיות אחרות כמו מניעת חדירה, VPN ואפילו בדיקת תנועה מוצפנת. היכולת של NGFW לטפל בבדיקת לעומק של חבילות פירושה שחומת האש יכולה לפרק את נתוני החבילה ולמצוא יותר נתונים זדוניים. בהשוואה לחומות האש המסורתיות, חומות האש הללו מספקות שליטה נרחבת ומניעת כניסה של תוכנות זדוניות לרשת.

 

לימודי סייבר עם הטובים ביותר – עם מומחי מכללת סלע

אם ברצונך ללמוד אבטחת סייבר ולבנות קריירה מתקדמת אתה מוזמן להירשם עכשיו לקורס הסייבר של מכללת סלע. לימודי סייבר במכללת סלע כוללים קורסי סייבר מומלצים הנלמדים על-ידי מרצים בעלי ניסיון אמיתי. הכשרה זו תעזור לך להבין לעומק את אבטחת הסייבר ותסייע לך להשיג מקום עבודה מעולה.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »