מה זה בדיקות לענן (Cloud Computing)? ב-קורס QA מומלץ ללמוד על בדיקות לתוכנה בענן; ללמוד בקורס בודק תוכנה על היתרונות של שימוש בענן לביצוע בדיקות תוכנה; אילו נושאים חשוב ומומלץ ללמוד? - חלק א'  רוצים ללמוד בקורס QA הכי טוב? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

מאת: משה שמי, ארכיטקט תוכנה בכיר

לקריאת חלק ב' של המאמר 

  
קורס-QA-לענןהיום מחשוב ענן – Cloud Computing, הינו חלק מרכזי מעולם התוכנה. הענן מספק שירותים רבים המקלים על החברות להקטין את זמן פיתוח המוצר והקטנת התפעול שלהם. לאבטח את האפליקציה שלהם טוב יותר ועוד שירותים רבים כמו: Big Data, Machine Learning, DevOps. כיצד לומדים ב-קורס QA להריץ בדיקות בענן? תחום שלא רבים מדברים עליו אך הוא חשוב מאוד ובעל יכולת להקל על הקמת סביבת בדיקות לאפליקציה שלכם.

 
עננים שונים מספקים כלים שונים בתחום ובמאמר זה אתמקד בפתרונות השונים ש-(AWS (Amazon Web Services יכולה לתת על מנת להקל, להוזיל וליעל את תהליך הבדיקות. אם אתם כבר עובדים בענן סביר להניח שאתם מודעים ליתרונות ומריצים את הבדיקות שלכם בענן אבל גם חברות שלא רצות בענן יכולות להרוויח הרבה מאוד מהרצת הבדיקות בענן.

 

קורס QA מסביבת בדיקות מסורתית לסביבת בדיקות בענן
בקורס QA אנו מתחילים ללמוד על סביבת בדיקות רגילה. לומדים להריץ בדיקות במעבדה בסביבה של מחשוב מרכזי, יש לנו שרת BUILD האחראי על לקיחת הקוד מכלי לניהול קוד כמו GIT, קימפול של הקוד ואז הרצת הבדיקות השונות. כפי שאנו רגילים ללמוד, כיוון שהתהליך הזה ארוך בדרך כלל מבצעים אותו בסוף יום העבודה ומצפים לקבל תוצאה ביום למחרת. תהליך זה נקרא גם ALM - application life cycle management

 
ללמוד להריץ בדיקות בסביבת ענן
אז מדוע כדאי לנו ללמוד בקורס QA להריץ את הבדיקות שלנו על הענן של אמזון? קודם כל, כיוון שבענן אנו משלמים רק על המשאבים שאנו צורכים לפי זמן השימוש. אנו לא צריכים לקנות שרתים, לחבר אותם ולתחזק אותם. לכן סביר שבסוף קורס QA נמצא את עצמנו עובדים בחברה המשתמשת בענן כסביבה לביצוע בדיקות. מה עוד מומלץ ללמוד בקורס QA חלק א וחלק ב של מאצר זה.

 

קורס QA – ללמוד לעבוד ביום ולא בלילה
קורס-בודק-תוכנה-לענןללמוד בקורס בודק תוכנה להריץ בדיקות ביעילות. אנו גם לא צריכים לבצע הרצת בדיקות אוטמטיות ובניה מלאה של המוצר במשך כל הלילה (ALM) בכל פעם שאנו רוצים לבדוק את התוכנה. בענן, אנו מריצים תהליך ALM (תהליך הלוקח את הקוד ואורז אותו למוצר מוגמר לעבודה - application lifecycle management) שיריץ את הבדיקות על עשרות ואפילו מאות מחשבים ויסיים את הריצה תוך דקות בודדות.

 
היתרונות של ביצוע BUILD בענן
בניגוד לריצה על שרתים שלנו שבהם אנו מתקינים את הגרסא החדשה בכל פעם על אותו שרת ובדרך כלל רק על שרת אחד. עובדה זו גם גורמת למערכת שלנו לרוץ בסביבה נקיה יותר ולתהליך בדיקות טוב יותר. העלות תהיה זהה להרצה של שרת בודד במשך כל הלילה. המפתח שרוצה לעשות עדכון מורכב יכול להריץ את כל הבדיקות של האפליקציה ואחרי שהוא חוזר מהקפה הוא יכול לדעת אם הקוד שלו שובר את אחד הטסטים – תוך דקות בודדות.

 
ללמוד בקורס QA על שרת Jenkins
קורס QA מומלץ מלמד מספר דרכים להריץ את הבדיקות שלכם בסביבת ענן. הדרך הנפוצה ביותר היא להרים שרת Jenkins (ממש כמו שאנו עושים במעבדה שלנו) המשמש להרצת תהליכי ,Continuous Integration. ל- Jenkins יש פלאגין מיוחד המאפשר הרמה של שרתי EC2 והרצת בדיקות על גבי שרתים אלו.

 
ב-קורס QA מומלץ להקים שרתים וירטואלים
הפלאגין של Jenkins יריץ שרתי EC2(שרתים וירטואלים) נוספים ככל שיהיה צורך על מנת להריץ את כל הבדיקות בצורה מקבילית תוך דקות ספורות (או פחות) כך שתוך שימוש באותו כלי ריצה - JENKINS אנו מקבלים בדיקה יעילה יותר מהרצה במעבדה שלנו, אין צורך ללמוד כלי חדש. ברגע שהתקנו את הפלאגין, ה- UI של Jenkins יכיל טופס שבו אנו מגדירים את פרטי החשבון שלנו ב- AWS, סוג המכונה עליה אנו מעוניינים להריץ את הבדיקות והתסריטים לפני תחילת הבדיקה על מנת לבצע התקנות. לפרטים נוספים ניתן להכנס ללינק הבא.

  
ב-קורס בודק תוכנה מומלץ ללמוד (CI (Continuous Integration
אם אנו מעוניינים לחסוך את ההקמה של שרת Jenkins מעל גבי AWS ל- AWS יש שרות של Continuous Integration. השירות חוסך הקמה של שרת Jenkins ומכיל אינטגרציה מלאה עם שירותי AWS. אנו יכולים לנהל את קוד הפיתוח שלנו בעזרת Code Commit שהוא Git Repository המנוהל בתוך חשבון ה- AWS שחוסך את הצורך להקים שרת GIT בארגון או לשלם עבור שירותים דומים כגון Bitbucket & Github. לפרטים נוספים.

 
תהליך Code Pipeline בקורס QA
קורס-בדיקות-תוכנה-לענןתהליכי ה- ALM שרצים באמצעות שרות הנקרא Code Build ו- Code Pipeline אחראים להרצת כל תהליך ה- Continues Integration (בדומה ל- Jenkins) ומריצים את הבדיקות השונות (הן בדיקות שעושים מפתחים ואין בדיקות המפותחות במחלקת ה QA) ללא צורך בהרצת מכונות וירטואליות וקבלת דוחות מלאים על הרצת ה-Build והרצת הבדיקות.

 
ללמוד ב-קורס QA להוזיל את מחיר הבדיקות
הרצה של בדיקות אוטומטיות יכולה להיות זולה בצורה משמעותית על ידי שימוש ב- Spot Instances. ל-AWS ישנו שירות המאפשר לקבל שרתים בעלי אותו כוח מחשוב בעלות זולה הנקבעת על ידי המשתמש. החיסרון היחיד שהשרת יכול להילקח ממך אם הענן זקוק למשאב. אבל במקרה של בדיקות אוטומטיות אפשר בהחלט להשתמש בשירות זה ולהוזיל את העלויות בעשרות אחוזים. במידה והשרת שמריץ את הבדיקה נלקח, ניתן להרים שרת אחר ולהריץ שוב את אותה בדיקה. גם לפלאגין של Jenkins יש אפשרות להריץ את הבדיקות האוטומטיות על Spot Instances (ראה לינק למעלה) וגם AWS Code Pipeline מאפשר הרצה שלבדיקות אוטומטיות על שרתי Spot כפי שמתואר בלינק הבא.

 
כיצד לומדים ב-קורס QA על סביבת הענן?
כדי ללמוד לעשות בדיקות בענן חייבים חשבון למערכת ענן. חשבון כזה עלול להיות יקר מאוד. לכן ל-AWS ישנם חשבונות עבור סטודנטים ולומדים. חשבונות אלו מאפשרים לכם ללמוד ולתרגל אך לא לעשות פרודקשין. יש לפנות ל-AWS ולבקש חשבון שכזה. צריך להיזהר שלא יגמר לכם התקציב במסגרת החשבון מכיוון שברגע שהתקציב נגמר כל החומר בחשבון עלול להימחק.

  

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל תעודה יוקרתית. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית השאירו פרטים או התקשרו עכשיו: 03-6176666

 

לקריאת המשך המאמר בחלק ב'

 

על הכותב: משה שמי הינו ארכיטקט בכיר עם למעלה מ 20 שנות ניסיון בפיתוח ובדיקות תוכנה. ב-10 שנים האחרונות משה עובד בקבוצת סלע שם הוא מוביל את חטיבת הענן כ Chief Architect של סלע. במסגרת עבודתו משה מוביל טכנולוגית פרויקטי תוכנה מורכבים בתחומים שונים ומגוונים: devops, big data, application development, containers ועוד נושאים רבים אחרים.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »