לימודי סייבר, לימודי אבטחת מידע, מסלולי קריירה בתחום הסייבר, מה הקורסים שיובילו אתכם לעבודה כמגן סייבר. איך לומדים סייבר ונכנסים לתחום החם ביותר בהייטק הישראלי! מה כדאי לדעת ואיזה קורס סייבר מומלץ ללמוד? רוצים הצעת מחיר ל-קורס סייבר הכי טוב בארץ? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

 

לימודי סייבר
חוות דעת מכללת סלע בגוגל פנינו למומחה מוביל בתחום, רוני דויטש, מומחה בעל שם עולמי בתחום הסייבר ואבטחת המידע, המייעץ לגופי ממשל רבים, כולל למשרד ראש הממשלה, לחברות ענק ולסטארטאפים ומרצה אחראי ב-קורס סייבר בסלע. רוני, מה הופך את מכללת סלע למומחית בנושאי סייבר ואבטחת מידע? סלע היא בית תוכנה מקצועי להייטק, בעל מוניטין עולמי. אנו, לדוגמא ברוקר מומחה של שירותי ענן, הינו הראשונים בכל אזור (EEMEA (East Europe, Middle East & Africa  לקבל את ההסמכה הגבוהה ביותר לתחום – MSP. סלע גם זכתה 7 פעמים ב-9 שנים האחרונות להיות פינליסטית (1 מתוך 3) בתחרות העולמית לבתי תוכנה שעורכת מיקרוסופט, תחרות בה משתתפים כ-15,000 בתי תוכנה. אנו תומכים מקצועית בסטארטפים רבים, מפתחים בעצמנו סטארטאפים ואנחנו חלק מרכזי במיקרוקוסמוס של הסייבר הישראלי. כידוע סייבר הינו נושא מרכזי היום הן בתחום מחשוב ענן והן בתחום פיתוח תוכנה. לכן אנו במכללת סלע פיתחנו מומחיות רבה לנושא לימודי הסייבר ואבטחת מידע.

 

 

ללמוד מהמומחה מספר אחד בארץ לסייבר רוני דויטש -היכנסו לעולם המרתק של הסייבר כבר היום!*
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666


לקריאת חוות דעת על לימודי סייבר ואבטחת מידע של מכללת סלע בגוגל *

 

האבולוציה של אבטחת הסייבר
לפני עשרים וחמש שנה, כאשר אבטחת הסייבר הייתה בחיתוליה, תפקיד הגנת הסייבר הוטל על אנשי הסיסטם בארגון – האנשים אשר התקינו ותחזקו את מחשבי הארגון. ככל שהשימוש במחשב וברשת הפכו ליותר ויותר מגוונים מחד וקריטיים לארגון מאידך, צוות הסיסטם היה חייב לטפל ביותר ויותר היבטי אבטחה. בסופו של דבר משימות האבטחה הללו דרשו מיומנויות מיוחדות, התמחויות בסייבר ואבטחת מידע ומבט רוחבי על הארגון. נכון להיום, ארגונים מעסיקים בעלי תפקיד ייעודיים, בשם הכולל מגן סייבר, העוסקים אך ורק בהיבטי הסייבר ואבטחת המידע. זה כולל התווית מדיניות אבטחה, בדיקת האבטחה של יישומים ואתרים שעובדי החברה משתמשים בהם לצורך עבודתם, ניטור נקודות חולשה, ניטור פריצות בזמן אמת, סריקת פגיעות והדרכה בנושא מודעות לסייבר ואבטחה.

 

סייבר ואבטחת מידע – מה המצב היום?
אנשי מקצוע בתחום סייבר ואבטחת מידע עובדים בכל חברה ובכל ענף. החל מחברות בסדר גודל בינוני וכמובן עד חברות ענק בינלאומיות. מטרתם להגן על ארגונים מפני גניבת פטנטים וקניין רוחני, פריצה למחשבי הארגון, שתילת תוכנות זדוניות ואף השבתת המחשבים ודרישת כופר לצורך פתיחתם.

 

תפקידים בתחום הסייבר
בתחום הסייבר ואבטחת מידע ניתן למצוא מגוון תפקידים והתמחויות. חשוב לציין שאין אחידות בין החברות השונות. בהחלט ייתכן שבחברה אחת ייקראו לתפקיד מסוים בשם אחד ולאותו תפקיד יקראו בחברה אחרת בשם אחר. לכן בבואכם לחפש עבודה חשוב לשאול ולבדוק היטב את מרכיבי התפקיד. חשוב לא פחות כאשר אתן לומדים לימודי סייבר ואבטחת מידע, ללמוד בצורה כזו שתאפשר לכם להיקלט למקסימום תפקידים ועוד יותר חשוב שתלמדו תכנים ברמה מקצועית גבוהה שתאפשר לכם להתקדם לתפקידי מפתח בעולם הסייבר.

 

שוק העבודה בתחום הסייבר ואבטחת המידע
הביקוש לאנשי מקצוע בתחום סייבר ואבטחת מידע גדל במהירות מסחררת. פרסומי דרושים לתפקידי אבטחת סייבר גדלו פי שלושה מהר בהשוואה למשרות בתחומי ההייטק המסורתיים. לפני שתקפוץ ראש לבריכת הסייבר, עליך לדעת מה טומן בחובו מסלול קריירה טיפוסי של איש סייבר ואבטחת מידע מקצועי. במאמר זה נסקור שלוש קריירות סייבר פופולריות ואת הכשרת לימודי סייבר המומלצת הדרושה לך כדי להצליח בהן.


 

 

רוצים לדעת עוד על סייבר? במכללת סלע קורס הסייבר הטוב ביותר. תבדקו* ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

לקריאת חוות דעת על לימודי סייבר של מכללת סלע בגוגל*

 

מיישם הגנת סייבר - מגן סייבר
מיישם הגנת סייבר - המכונה לפעמים SecOps או אבטחת מערכות מחשב הוא עובד אשר שוקד על הגנות הסייבר של הארגון. כלומר הוא מתכנן, מיישם, מפעיל ומתחזק את הסייבר של הארגון. החל מהגנה על המחשבים (לדוגמא אנטי-וירוס ארגוני), דרך הגנה על העבודה מרחוק, הגנה על הסמארטפונים ועד חומות האש וההגנה על תכנים נכנסים כגון EMAIL ואתרי אינטרנט שהעובדים גולשים בהם. תפקידם לחזות את ההתקפות, לחסום אותן ולגלות אותן בזמן אמת אם הן הצליחו. על מיישם הסייבר להשתמש בכלים טכנולוגיים רבים, בנוסף ליכולת שלו לתכנן פתרונות הנדסיים ולהגדיר מדיניות ונהלים. מיישם הגנת סייבר יכול להתמחות בתת נישה מסוימת של בקרה, כמו פתרונות ספציפיים לתחנות עבודה או אבטחת תוכנה, או שהוא יכול לעסוק בניתוחים ותכנונים ברמת המקרו.

 

לימודי מיישם הגנת סייבר
כפי שראינו תפקידו של מיישם הגנת הסייבר הינו רחב, מגוון וכולל מרכי תפקיד טכניים, תכנוניים וניהוליים. לכן חשוב שלימודי סייבר ואבטחת מידע יכללו את כל המרכיבים הללו. דר' דויטש מציין שרק מי שילמד קורס מעמיק הכולל עבודה מעשית רבה, יוכל לעבוד והכי חשוב להתקדם בתחום מיישם הגנת סייבר. לכן אנו במכללת סלע לא מסתפקים בלתת טעימה בלבד מהנושאים השונים ולא מסתפקים בלעשות V על נושאים. אנו מלמדים הכל לעומק מתוך רצון שהסטודנט יכיר, יבין ויוכל לתכנן שימוש בכלים השונים הקיימים היום ליצירת הגנת סייבר מעולה ואף יידע כיצד ללמוד ולהתייחס לכלים חדשים.

 

השכר של מיישם סייבר – נכון ל-2021
שכרו ההתחלתי של מיישם, בוגר לימודי סייבר ואבטחת מידע, נכון לרבעון הראשון של 2021 הוא כ-10,000 ₪. מיישם בעל שלוש שנות וותק שהצליח להתקדם יקבל כ-15,000 ₪ בעוד מיישם בעל 5 פלוס שנות וותק יקבל 23,000 ₪ ואף יותר. כפי שאנו רואים היכולת להתקדם היא הדבר החשוב ביותר בתחום. לכן במכללת סלע אנו מלמדים לימודי סייבר ואבטחת מידע מקצועיים ומעמיקים, העוסקים במגוון מקצועות, על בסיס הניסיון הרב של בית התוכנה שלנו. לימודי הסייבר בסלע מקנים לבוגר את הכלים שהוא צריך בתחילת דרכו ואת הכלים כיצד ללמוד דברים חדשים כדי להתקדם בהמשך.

 

בודק סייבר ואבטחת מידע
בודק סייבר הוא תפקיד מבוקש מאוד בתחום ה-סייבר ואבטחת המידע. לפעמים קוראים להם האקר כובע לבן. מדובר בתפקיד העוסק בניסיון לפרוץ לארגון בצורות שונות ומגוונות מתוך מטרה לגלות "חולשות" – פרצות בגדר העלולות להוות נקודות פריצה להאקר כובע שחור – האקר אמיתי. מכיוון שאלו אנשים שפורצים דברים או שמוצאים את הבעיות הם נחשבים לאנשים החשובים ביותר במערך הסייבר של הארגון. ארגוני ענק מעסיקים אנשים כאלו כעובדים קבועים בעוד שארגונים קטנים יותר רוכשים שירותי בדיקה מחברות המתמחות בתחום. אחת המשימות הנפוצות של האקר כובע לבן היא: "תביא לי את הסכמי השכר של העובדים שלי".

 

לימודי סייבר ואבטחת מידע להאקר כובע לבן
האקר כובע לבן חייב ללמוד את הכלים השונים והטכנולוגיות הנפוצות בשוק. עליו להכיר היטב מחשבים, מערכות הפעלה, רשתות תקשורת, כלי עבודה מרחוק וציוד בעולם התקשורת. מעבר לכך, בתחום המיומנויות הרכות עליו ללמוד כיצד "מריחים" פרצות, כיצד מסתקרנים ועוקבים אחרי "קצה חוט", כיצד מעלים חשדות והכי חשוב כיצד לפרסם את החדשות הרעות בתוך הארגון. איש אינו אוהב לשמוע שתכנון הסייבר שהוא בנה ומימש נפרץ. לכן צריך לדעת כיצד לעבוד תוך יצירת מינימום אנטגוניזם. במכללת סלע לימודי סייבר ואבטחת מידע כוללים את כל המרכיבים הטכניים והמרכיבים הרכים על מנת שהבוגר יוכל להתמודד ולהתפתח לתפקיד של האקר כובע לבן. חשוב לזכור שכאשר אתה האקר כובע לבן עליך ליישם לימודי סייבר רבים ומגוונים ולכן חשוב ש קורס סייבר ואבטחת מידע אותו תלמד יכין אותך בהתאם.

 

השכר של האקר כובע לבן – נכון ל-2021
שכרו ההתחלתי של האקר כובע לבן, בודק סייבר, נכון לרבעון הראשון של 2021 הוא כ-11,000 ₪. בודק סייבר בעל שלוש שנות וותק שהצליח להתקדם יקבל כ-17,000 ₪ בעוד בודק בעל 5 פלוס שנות וותק יקבל 26,000 ₪ ואף יותר. כפי שאנו רואים היכולת להתקדם היא הדבר החשוב ביותר בתחום. לכן במכללת סלע אנו מלמדים לימודי סייבר ואבטחת מידע עם מיטב המרצים וברמה הגבוהה ביותר, הלימודים עוסקים במגוון רחב של מקצעות וכל מקצוע נלמד לעומק ולא רק בשטחיות. על בסיס הניסיון הרב של בית התוכנה שלנו, לימודי הסייבר בסלע מקנים לבוגר את הכלים שהוא צריך בתחילת דרכו ואת הכלים כיצד להמשיך ולהתפתח בהמשך.


 

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לקורס סייבר המומלץ ביותר* בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

מגיבים להתקפות סייבר
כל מערכת סייבר בסופו של חשבון תיכשל. חלק לא פחות חשוב מההגנה על הארגון היא היכולת להגיב ולהתאושש מהר מפריצת סייבר. כאן נכנסים לתמונה המגיבים להתקפות סייבר. תפקידם של המגיבים – להגיב . כלומר לתכנן מראש דרכי התאוששות מהתקפות ודרכי תגובה להתקפות. פעולות פשוטות כמו גיבויים, הצפנה וכפילויות ( Redundancy, יתירות) של משאבים לצורך התאוששות מהירה הינם הבסיס. תכנון התגובה, כולל מסרים, צוות התגובה וכד' הינם הצד ה-"רך" בעבודתם של מגיבי הסייבר. תפקידים של המגיבים לעצור את ההתקפה לפני התפשטותה. התקפות סייבר נוהגות להתפשט כמו מגיפה – מחשב מדביק מחשב וכך הלאה. בדיוק כמו חיסון נגד מחלות, ניתן לחסן מחשבים בפני התקפות – בייחוד אם מכירים את סוג ההתקפה. ניתן לנתק מחשבים מהרשת, לכבות אותם וכמובן להתקין בהם תוכנה ייעודית הבולמת והורסת את המתקפה. תפקידם של המגיבים להתמחות בכל אלו ולייצר מצב בו הארגון ערוך ומוכן לכל תרחיש התקפה.

 

לימודי סייבר ואבטחת מידע למגיבי סייבר
בהיותו של המקצוע מגיב סייבר מקצוע בעל חשיבות אוניברסלית, לימודי סייבר ואבטחת מידע של מכללת סלע כוללים לימודים של מקצועות ותכנים המאפשרים לבוגר להתקבל לעבודה כמגיב סייבר. הלימודים כוללים לימוד מעמיק של תכנון ויישום של תגובות אפשריות. חשוב מאוד מציין רוני דויטש ללמוד בקורס סייבר על הדרכים השונות העומדות לרשות המגיבים לצורך איתור פרצות בזמן אמת (ניטור) ומגוון התגובות האפשריות. כמו כן חשוב מאוד ללמוד כיצד לפעול מבעוד מועד כך שהארגון יוכל להתאושש שמהירות מהתקפת סייבר. אנו לומדים שאין דבר כזה שארגון לא יחווה התקפת סייבר בשלב כל שהוא. השאלה היא כמה מהר הוא יתאושש ממנה ומה יהיה המחיר שיהיה עליו לשלם בעקבות ההתקפה. ככל שהמגיבים יתכננו מראש נכון יותר, ההתאוששות תהיה מהירה יותר ומחיר ההתקפה קטן יותר.

 

השכר של מגיבי סייבר – נכון ל-2021
שכרו ההתחלתי של מגיב סייבר, נכון לרבעון הראשון של 2021 הוא כ-13,000 ₪. מגיב סייבר בעל שלוש שנות וותק שהצליח להתקדם יקבל כ-17,000 ₪ בעוד מגיב בעל 5 פלוס שנות וותק יקבל 20,000 ₪ ואף יותר. כפי שאנו רואים היכולת להתקדם היא הדבר החשוב ביותר בתחום הסייבר. לכן קורס סייבר ואבטחת מידע של מכללת סלע מלמד תגובות להתקפות סייבר ברמה הגבוהה ביותר, הקורס עוסק במגוון רחב של מקצעות וכל מקצוע נלמד לעומק ולא רק בשטחיות. על בסיס הניסיון הרב של בית התוכנה שלנו, לימודי הסייבר בסלע מקנים לבוגר את הכלים שהוא צריך בתחילת דרכו ואת הכלים כיצד להמשיך ולהתפתח בהמשך.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »