האם אני מתאים להיות איש סייבר? מה כלול במקצוע? מי יכול ללמוד את המקצוע? האם יש בו עתיד? מומחי סלע ברשותו של רוני דויטש מומחה בינלאומי לסייבר, עונים לשאלותיכם על-ידי דוגמאות לקהלי יעד שונים המעוניינים להיות מגני סייבר.  
הקורס הכי טוב לסייבר בארץ עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

מגן-סייבר-2 לימודי סייבר - מי מתעניין בהם?
ניתן לחלק את המתעניינים בלימודים לשלוש קבוצות עיקריות:
קבוצה 1: מי שאין לו מקצוע
קבוצה 2: מי שכבר למד ועוסק בתחום אחר
קבוצה 3: מי שכבר עוסק במקצוע המחשבים אך לא הוכשר בתחומי הסייבר

 
סוגי מערכות שמגן סייבר לומד עליהן?
מערכות ה- IT Information Technology – הן מערכות המחשוב בארגון.
מערכות ה- OT Operational Technology – מערכות תומכות סביבת עבודה בארגון
מערכות ה- IOT Internet of Things – האינטרנט של הדברים – מערכות הקשורות לתפעול סביבה, לדוגמה בית חכם אך לא רק
מערכות ה- ICS Industrial control system – מערכות בקרה תעשייתיות

להסבר מקיף על קורס סייבר

ללמוד מהמומחה מספר אחד בארץ לסייבר רוני דויטש -היכנסו לעולם המרתק של הסייבר כבר היום!
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

 
רשות-הסייבררגולציה בתחום הסייבר
קורס הסייבר צריך להתאים להנחיות ודרישות רגולטורים לדוגמה: מערך הסייבר הלאומי במדינת ישראל.
שהרי, מי שירצה לעסוק בעתיד בתחום – יהיה חייב להיות מוסמך על ידי גוף זה.
בנוסף, רצוי שבקורס הסייבר יהיה גם פתרון להסמכה בין לאומית מכובדת.

 
עלות לימודי סייבר
בסופו של דבר, קורס הסייבר צריך להיות כלכלי, משמע: מה גובה שכר הלימוד ? וגם, האם המכללה רואה עצמה מחויבת ללומד גם אחרי ששילם את שכר הלימוד? משמע: האם ללומד יש את האפשרות, אם הוא לא מרוצה ולא משיג את מטרותיו – פשוט, לומר שלום ולקבל את כספו על הלימודים שלא ביצע? להרחבה בנושא המחיר היכנסו ל-קורס סייבר מחיר | כמה באמת עולה קורס סייבר? | המחיר האמיתי של קורס מגן סייבר.

 

לצורך ההמחשה ועל מנת להדגים התאמה של קורס סייבר לקהלים שונים נמחיש באמצעות דוגמאות:

 
דוגמה מספר 1 – אדם צעיר, טרם גיוס, בן 16, המתעניין בלימודי סייבר
אדם צעיר שעדיין לומד בתיכון עשוי לרצות לדעת יותר בתחומי הסייבר. ההתעניינות יכולה לנבוע ממספר סיבות, לדוגמה: רצון לדעת יותר, רצון לרכוש מקצוע (בד"כ בהכוונת ההורים או קרוב משפחה), רצון להשתלב בעתיד במערך הסייבר בשירותו הצבאי. אדם צעיר כזה עשוי למצוא עניין רב בתחום וגם הזמן הפנוי שלו יאפשר לו להעמיק בתחום ובתחומי המשנה. אבל, חשוב לדעת כי לימודי הסייבר, אם הם מבוצעים מקצועית ובאופן מקיף עשויים להמשך שנה ואף יותר. שנה זו רצופה אתגרים מחשבתיים וגם רצופה בהפעלת כלים שונים ומגוונים והכול מלווה בלימוד מעמיק של טכנולוגיה. חשוב לבחון האם האדם הצעיר יודע להתמודד עם אתגרים מורכבים?

 
האם לצעיר לפני גיוסו יש סיכוי להיות טוב בלימודים וגם ביישום הדברים אח"כ?
לשם כך, עליו לעבור ראיון מקצועי אמיתי במכללה ורצוי גם שיעבור מבחנים. רצוי בנוסף, שיידע אנגלית שהרי חלק מחומרי הלימוד הם באנגלית וגם שיידע לעבוד בקבוצה שהרי בעתיד עליו להיות חלק מקבוצה בעבודה בתחום. היה ויצליח בלימודיו וגם יצליח לעניין את רשויות הצבא באיכות לימודיו אזי משם "השמיים הם הגבול".

 
דוגמה מספר 2 – חייל משוחרר, בן 22, אשר מעוניין לרכוש מקצוע, באמצעות לימודי סייבר
קורס-סייבר-חיילים-משוחרריםחייל משוחרר נתון על פרשת דרכים, הוא רוצה למצוא מקצוע לשנים קדימה ומגוון האפשרויות הוא אין סופי. רוב היועצים ידחפו את החייל המשוחרר ללמוד תואר באוניברסיטה, אך חשוב להדגיש כי אין תואר באוניברסיטה בתחומי הסייבר. לימודי סייבר מקצועיים מתקיימים במכללות באמצעות קורסים שאורכם נע בין חצי שנה לשנה וחצי לערך.

  
האם תואר באוניברסיטה או לימודי סייבר במכללה ?
אם נשווה את משך הלימוד, העלויות הישירות ועקיפות וגם את השכר ועקומת שיפור השכר בין רוב מקצועות האוניברסיטה ובין התמחות בתחומי הסייבר, ניתן להסיק כי לימודי הסייבר מומלצים יותר. חייל משוחרר, החושב על עתידו הכלכלי והתעסוקתי וגם רוצה עצמאות מהר ככל הניתן, וגם רוצה לפתח קריירה ולרכוש ניסיון עדיף לו מקצוע מעניין, מתגמל ונדרש תחילה.
כשירצה ללמוד באוניברסיטה אח"כ, יהיו בידיו את הכלים לבצע זאת בשלווה, זאת אומרת: במקום לעבוד בעבודות זמניות למימון לימודיו וגם להיות "לחוץ" לסיים מהר את התואר וגם לתהות האם התואר שבחר יאפשר לו פרנסה טובה – כל אלו לא יהיו, שהרי אם הוא כבר בעל מקצוע העובד בתחום, גם מתפרנס ממנו וגם מתקדם בו, כל הדאגות הללו מאחוריו. לאחר לימודי הסייבר, כל שנותר לחייל המשוחרר – אם ירצה, הוא לבחור תחום לימודים אקדמי שמעניין אותו.

 

האם נדרש תואר אקדמי לעבודה בתחומי הסייבר ? התשובה היא לא.
מיישם סייבר, על פי מערך הסייבר הלאומי, גם בודק פגיעות וגם חוקר סייבר לא צריכים תואר אקדמי. מה הם צריכים? הכשרה נכונה ומעמיקה, עמידה במבחנים של מערך הסייבר ויכולת לימוד לעמוד במבחנים אלו כל 3 שנים אח"כ.

 

דוגמה מספר 3 – בחור ישיבה, בן 24, אשר מעוניין לרכוש מקצוע שמוביל לפרנסה טובה בתחומי הסייבר
ראה הסברים מעלה כדוגמה. בחור בוגר ישיבה אשר ירצה ללמוד מקצוע על מנת להתפרנס, הוא, כמו כל מועמד אחר ללימודים, ירצה לבחור את המקצוע עם העתיד הטוב ביותר, בהשקעה הנמוכה ביותר ועם יכולת הצלחה טובה שנים קדימה. ההבדל בין מועמד שעבר לימודים במסגרת לימודים רגילה לבין בוגר ישיבה הוא בד"כ ידיעת האנגלית. אבל, בוגר ישיבה ברוב המקרים ניחן ביכולת לימוד מעמיקה והתמדה רבה ואלו הם יתרונות משמעותיים. בוגר ישיבה יכול למצוא את מקצוע הסייבר המתאים לו, אבל עליו יהיה להשלים לימודי אנגלית בסיסית על מנת לקרוא ולהתעדכן בתחום המחשוב והסייבר בהמשך. בד"כ כוח הרצון מתגבר על האתגר וניתן למצוא הרבה מאוד בוגרי ישיבות בתפקידים טכנולוגיים משמעותיים בשוק האזרחי, המוסדי, הממלכתי וגם בשרות הצבאי.

 

רוצים לדעת עוד על סייבר? במכללת סלע קורס הסייבר הטוב ביותר. תבדקו ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

דוגמה מספר 4 – בעל מקצוע שלא בתחומי הסייבר, בן 36, אשר מעוניין לבצע הסבה לתחום הסייבר
אדם שמגיע עם מקצוע אחר ורוצה ללמוד קורס סייבר בד"כ ישאף להסבה מקצועית, הוא ירצה לשנות את המקצוע שלו במקצוע הסייבר הנראה מבטיח ונחשק. מה הם השיקולים במקרה הזה, להלן מספר דוגמאות: האם יתאפשר לי להשתכר כפי שאני משתכר היום ? מאוד תלוי מה השכר היום. השכר בתחומי הסייבר נע בטווח מאוד גדול, אבל הטווח הזה בהשוואה למקצועות אחרים בשוק העבודה הוא בד"כ גבוה יותר.

  
האם יקבלו אותי במשרות-סייברכלל לעבודה בתחום ? או שמחפשים רק צעירים?
התשובה פשוטה, תחום הסייבר רחב מאוד, התחום כולל בתוכו מקצועות שונים וגם תחומי התמחויות במקצועות השונים. נכון הוא שאדם צעיר ללא התחייבויות של משכנתא וילדים יהיה לו תמיד קל יותר ויהיה גמיש יותר מול מעסיקים אבל אדם בעל ניסיון חיים עדיף בנישות מסוימות. לדוגמה: אם האדם יכול לעסוק בשיווק ומכירות בתחום הסייבר, אזי סביר כי יפרח במכירת טכנולוגיה וטכנולוגיית סייבר. במקרה כזה, הידע שיצבור בקורס הסייבר ישמש כלי נוסף למימוש היכולות האישיות.

 
קורס סייבר ממש לא רק להאקרים
דוגמה נוספת: אם האדם בעל יכולת הבנת לקוח, צרכי לקוח וגם מבין בטכנולוגיה ובסייבר, סביר כי משרת ניהול מוצר בתחומי הסייבר, או משרת תומך במכירת מוצר או מוצרים יתאימו לו מאוד. משרות אלו מוצעות כמעט בכל ארגון טכנולוגי והתמורה והשכר למי שעוסק בהן יפה בד"כ. בנוסף, אדם העוסק בתחומים אלו לא צריך להיות "תולעת מחשבים" שהרי הוא בעיקר עובד מול בני אדם וארגונים ומתאים להם פתרונות ומוצרים. האם אדם כזה יתאים לדוגמה לתפקיד של "האקר" ? התשובה בד"כ היא לא. על מנת להיות "האקר" צריך להשקיע הרבה מאד שעות מול המחשב, שעות אלו נמדדות באלפים. לבעל משפחה בוגר אין את הזמן או המוטיבציה בד"כ להתמודד עם תהליך זה. 

דוגמה מספר 5 – אשת מכירות, בתחומי הטכנולוגיה העילית, בת 36, אשר מעוניינת לדעת יותר בתחומי הסייבר
איש מכירות העוסק בטכנולוגיה וגם מוכר פתרונות סייבר חייב להכיר את מירב הטכנולוגיות וזאת על מנת לספק פתרונות הולמים ללקוחותיו. בוודאי שקורס סייבר ישפר מאוד את הידע וגם יאפשר התמודדות טובה הרבה יותר מול קהל הלקוחות, הספקים וגם בעלי העניין בארגון שלו. אין ספק שקורס סייבר יקדם בעל מקצוע זה מאוד.

 

דוגמה מספר 6 – רואה חשבון או עורך דין, אשר עוסקים בתחומם, ומעוניינים לצרף את תחום הסייבר כמוצר או פתרון בתחומם
ראיית חשבון הוא מקצוע מורכב ורגיש, מרכיבים רבים (אם לא כולם) נמצאים על מחשבים וברשתות מחשב. מידע רגיש זה אם זלג או נגנב יפגע קשות בארגון עד רמה של אובדן אמון של לקוחותיו. תקנים חשבונאים רבים דורשים מימוש אבטחת מידע במערכות המחשוב של הארגון. משרדי רואה חשבון מובילים מחזיקים מחלקות סייבר אשר בודקות, מנחות, מאשרות ומסמיכות את סביבת המחשוב שיכולה להכיל ולאחסן מידע רגיש זה.
עורך דין, עשוי למצוא את תחום הסייבר מעניין ויעיל לתחומו שהרי חוקים רבים נוגעים בימינו לתחומי הסייבר, לדוגמה: חוק המחשבים, חוק החברות, חוק הגנת הפרטיות, חוק מאגרי מידע וכד'. עורך דין עשוי להיות סקרן יותר בתחומי הסייבר ואף להפוך לבעל מקצוע בתחום, כיועץ לקולגות בתחום, כיועץ לארגונים בתחומי מימוש הגנות סייבר אל מול חוקים ותקנות, כמלווה תקנים בתחומי הסייבר – לדוגמה חוק הגנת הפרטיות אשר דורש בדק בית מקיף בארגונים רבים.
מלווה ויועץ בתחומים של חוקי סייבר בין לאומיים לארגונים (אירופה, ארה"ב וכו'). גם עו"ד וגם רו"ח לא צריכים בד"כ להתעסק ברמת ה"ביטים והבייטים" בתחומי הסייבר, אבל מידע מקיף ונרחב בתחום בהחלט עשוי לפתוח להם צוהר לעולם שלם ומעניין וגם מתגמל.

 

דוגמה מספר 7 – איש ביטחון, בן 30, העוסק באבטחה פיזית, הרוצה הכשרה גם בתחומי הסייבר
בתחומי הביטחון הפיזי, קציני ביטחון בימנו ממונים בד"כ גם על הגנות הסייבר או מרכיבים בהם.
עתידו של קצין הביטחון "לוט בערפל" ללא הבנה עמוקה בתחומי הסייבר. זה הכרח בד"כ ולכן קורס סייבר נחוץ מאוד בתחום.

 

דוגמה מספר 8 – אדם עם ראש פתוח, הרוצה ליזום טכנולוגיה, אך לא "שוחה" בפרטים של הסייבר
אדם עם "ראש פתוח" עשוי להצליח בכל מקצוע שיבחר, אם יש בו התמדה ורצון הרי זה יוסיף לסיכויי ההצלחה. מקצוע הסייבר על מגוון האפשרויות בו מתאים כמו "כפפה ליד" למי שיודע ורוצה לחשוב "מחוץ לקופסה". כעת כל מה שנותר הוא לבחור את דרך ההכשרה. ניתן כמובן ללמוד לבד באמצעות האינטרנט, שבו כלל החומרים זמינים ונגישים. היתרון הוא ללא עלות ישירה והחסרונות הם הקושי במציאת המיקוד, בזבוז זמן רב ב"טפל" ולא ב"עיקר" וגם אם מחשבים את הזמן אל מול שכר אפשרי הרי לימוד עצמי עשוי לקחת פי 3 עד פי 5 זמן מלימוד מונחה.

 
לימוד מונחה הוא הפתרון היעיל ביותר
אבל איזה מסלול לימוד או איזה קורס סייבר מתאים? כמובן זה שהעלות בו נמוכה מאחרים והתועלת רבה יותר, קורס הסייבר חייב להיות מקצועי, מאתגר, נכון וגם מעודכן. עליו לאפשר הסמכות גם ישראליות וגם בין לאומיות. קרוס סייבר טוב הוא כזה, שהמכללה שבו מתקיים הקורס, היא וותיקה, יציבה וגם יודעת להציע תשלום מדורג על פי הצלחה ולא מכללה שמחייבת את מלוא התשלום גם אם הלומד בחר מסיבות שונות לפרוש.

 

מסקנות
מקצועות הסייבר מגוונים ורבים, הבסיס לכולם הוא "מיישם סייבר" זה גם מה שהגדיר מערך הסייבר בישראל. מיישם סייבר מאפשר תעסוקה במשרדי ממשלה והגופים המסונפים להם, הוא גם משתכר היטב בהתאם. מקצועות אלו מכילים גם אלמנט ניהולי ויש מקצוע שהוא מנהל סייבר וגם מקצוע שהוא מומחה טכנולוגיות סייבר, ניתן להתמקצע בסייבר בתחומים שונים אבל חשוב לזכור, ללא הכשרה מתאימה וללא רצון כן להצליח יהיה קשה להתקדם בתחום, ממש כמו בכל תחום.

 

לימודי סייבר במיקום נוח

מכללת סלע ממוקמת על צומת תחבורה ציבורית ראשית. למכללה מגיעים כ-15 קווי אוטובוסים, היא במרחק 10 דקות הליכה מתחנת רכבת בני ברק ויש חניון חופשי (בערב) גדול במרחק 5 דקות הליכה. לכן מי שמעוניינים ב-קורס סייבר במרכז, קורס סייבר בצפון, קורס סייבר בדרום, קורס סייבר בתל-אביב או קורס סייבר ברמת גן, ימצא שמכללת סלע ממוקמת במיקום נוח עבורו.

הקורס הכי טוב לסייבר, המקצועי והמקיף ביותר בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר ולקבל הסמכה יוקרתית. לפרטים ותיאום פגישת ייעוץ אישית: 03-6176666

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »