מחיר קורס QA והקשר להצלחה במבחן ISTQB, כיצד קורס בודק תוכנה מומלץ מכין אותך טוב יותר למבחן ISTQB? מה לבדוק מעבר ל-מחיר קורס QA לפני שנרשמים?

   

לבדוק מעבר למחיר הקורס

מחיר-קורס-QAכאשר מחיר קורס QA מומלץ נע בסביבות 18,000 שח וכאשר עלות קורס QA מורכבת מרכיבים נוספים כגון הפסד הכנסה בזמן הלימודים והצורך להשקיע בקורס (זמן זה כסף) חשוב לבחור קורס QA הכי טוב המכין אתכם בצורה מיטבית להצלחה במבחן ההסמכה של ISTQB. 

 

מה זה הסמכת ISTQB?
ארגון ISTQB הוא ארגון הגג של בודקי התוכנה בעולם. היות ולא ניתן ללמוד את תחום בדיקות התוכנה ואבטחת איכות תוכנה כתואר אקדמי, ארגון ISTQB בנה מערך הסמכות לתחום ה-QA. מערך הסמכות זה מושתת על בחינות. מעבר כל בחינה בציון המינימלי שהוגדר על-ידי הארגון, מקנה את ההסמכה של הבחינה הספציפית. ההסמכה הבסיסית והנפוצה ביותר נקראת ISTQB FL – ISTQB Foundation Level. ישנן גם הסמכות מתקדמות יותר, כגון Agile והסמכה מתקדמת.

 

מבחן ההסמכה עצמו
מחיר-הסמכת-ISTQBמדובר במבחן אמריקאי הנערך במרכז הדרכה מוסמך של ISTQB (מכללת סלע הינה מרכז הדרכה מוסמך של ISTQB בישראל). את הבחינה מרכיבים אנשי תעשייה מהשורה הראשונה בארץ ובעולם על-פי הנחיות מדויקות של הארגון הבינלאומי (ראו בהמשך על מבנה הבחינה). ניתן להירשם לבחינה דרך הסניף המקומי של ISTQB, בארץ זה ארגון ITCB. המבחן בנוי מ-40 שאלות אמריקאיות, ונמשך 60 דקות בדיוק. ניתן לבקש ולקבל הארכה בגין לקויות למידה מאושרות.

 

חשיבות הסמכת ISTQB לבוגרי קורס QA
הסמכת ISTQB והציון במבחן ההסמכה הם אחד הפרמטרים החשובים בהחלטה של ארגונים להזמין מועמדים לראיונות עבודה וכמובן בהחלטה אם לקבל את המועמד לעבודה. כדי להיות בעלי הסיכוי הגבוה ביותר להתקבל לתפקידים מבוקשים בתחום בדיקות תוכנה, עליכם לקבל ציון גבוה ככל האפשר בהסמכת ISTQB. לא מספיק לעבור את המבחן! לכן חשוב מאוד ללמוד קורס QA הכי טוב שיקנה לכם את המקפצה הטובה ביותר לשוק העבודה.

 

כדאי ללמוד קורס QA מומלץ
כאשר מחיר קורס QA אינו זול ונדרשת השקעה גדולה כדי ללמוד ולהצליח בקורס QA, יש חשיבות רבה לבחור את קורס QA הטוב ביותר, קורס אשר יעניק לכם את מירב הסיכויים להצליח להתקבל לתפקיד אותו אתם רוצים, קורס בודק תוכנה שלא יחייב אתכם להתפשר על מקום עבודה פחות מעניין או פחות רווחי. מי שישקיעו וילמדו קורס QA מומלץ, יקבלו את מירב הכלים להצליח לקבל ציון גבוה במבחן ההסמכה. להרחבה בנושא קורס QA | קורס בודק תוכנה מה כדאי ללמוד חלק א' וחלק ב'.

 

מחיר קורס QA כפונקציה של ההצלחה בהסמכה
המחיר האמיתי של קורס QA הוא לא מחיר המחירון של הקורס. המחיר האמיתי של קורס QA הוא משכורת בודק תוכנה שתקבלו או לא תקבלו אחרי הקורס. בבדיקה בין בוגרי קורס QA של מכללות שונות נמצא שהציון במבחן ISTQB קבע בצורה מובהקת את המשכורת שתקבלו ב-3 השנים הראשונות בעבודה. מי שחסכו על מחיר קורס QA ולמדו קורס קצר, נאלצו להתפשר על משכורות נמוכות יותר. את ההפרש במחיר קורס QA של כ-10,000 ₪, החזירו לעצמם הבוגרים שלמדו קורס QA הכי טוב בתוך פחות משנה. הם זכו והרוויחו פעמיים: תפקידים יותר טובים ויכולת להתקדם בעבודה. להרחבה בנושא היכנסו ל-קורס QA מחיר – העלות האמיתית 

 

ממה מורכב מבחן ISTQB?
כל בחינות ה-ISTQB הן בעלות מבנה קבוע. ארגון ISTQB קבע את חלוקת השאלות בבחינה באופן הבא:
50% מהשאלות יהיו ברמת ידע בסיסי – זיכרון וזיהוי
30% מהשאלות יהיו ברמת ידע בינוני – מיון, הבנה, הסבר, נימוק וסיכום
20% מהשאלות יהיו ברמת ידע גבוהה – התייחסות לפתרון בעיות בהקשר ספציפי
באמצעות המבנה הנ"ל ISTQB מכתיב לסניפים הלאומיים כיצד למדוד את יכולתו של הבוגר אל מול בסיס של תקן מקצועי אחיד. לעיון בבחינה לדוגמא

 
מה מומלץ שיכיל קורס QA כדי להצליח במבחן ISTQB
עלות-קורס-QAעל מנת שעלות קורס QA תהיה שווה את ההשקעה, צריך לוודא שתוכנית הלימודים מתאימה וכוללת את תוכנית הלימודים המומלצת של ITCB. על התוכנית לכלול את ראשי הפרקים הבאים לפחות: בדיקות לאורך מחזור חיי התוכנה; שיטות סטטיות; טכניקות לעיצוב הבדיקות; ניהול הבדיקות; כלים תומכי בדיקות. מדובר בנושאים מורכבים אשר יש להקדיש כ-30-40 שעות לימוד לכל אחד מהם. כמובן שעל התוכנית לכלול נושאים חשובים נוספים כגון לימוד שפת תכנות, בסיסי נתונים, Linux וכלי אוטומציה. אך נושאים נוספים אלו אינם כלולים במבחן ההסמכה של ISTQB למרות חשיבותם בפועל. לכן, כאשר אתם בוחנים את העלות של קורס בודק תוכנה, חשוב לבחון עד כמה נושאים אלו כלולים בתוכנית הלימודים ובאיזה היקף הם מועברים.

 
הסמכת ISTQB כחלק ממחיר קורס QA
נכון לכתיבת שורות אלו, מבחן ISTQB עולה 800 ₪ למבחן ראשון ו-600 ₪ לכל מבחן חוזר (נקווה שלא תצטרכו). מומלץ שעלות זו תיהיה כלולה במחיר קורס QA. יש לבדוק היטב האם קבלת מלגות או הנחות למיניהן אינו פוגע בזכותכם למימון מבחן הסמכה כחלק מעלות קורס QA.

 

מכללת סלע וארגון ISTQB
מכללת סלע הייתה שותפה בהקמתו ומרכזת מאז את הסניף הישראלי של ארגון ISTQB. מכללת סלע היא חלק מבית התוכנה של סלע המכיל מחלקת בדיקות תוכנה גדולה ועצמאית. במחלקת בודקי התוכנה של סלע עובדים יותר מ-40 בודקי תוכנה. מחלקת ה-QA של סלע קולטת רבים מבין הבוגרים של קורס QA הנלמד במכללה. המרצים בקורס בודק תוכנה, הם המנהלים הבכירים בבית התוכנה ועוסקים בפועל בתחום.

 

זו ההזדמנות שלכם - התקשרו עכשיו ל: 03-6176666 או השאירו פרטים והצטרפו לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666



חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »