למה כדאי ללמוד קורס Full Stack ב-2021? מה התחזית לגבי 2022, 2023 ואיילך? המלצות מה ללמוד? היכן ללמוד? ומה מחיר קורס Full Stackהקורס הטוב ביותר ל-Full Stack עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666 

  

קורס Full Stack בשנת 2021

המונח מפתח Full Stack נולד אי שם בשלהי המאה הקודמת ומאז עבר שנויים מסוימים.  נכון להיום הכוונה למפתח המסוגל לתכנן, ליישם (לכתוב תוכנה) ולתמוך בתוכנת מחשב מודרנית. תוכנת מחשב מודרנית נכתבת בדרך כלל מאוסף של טכנולוגיות. החל מטכנולוגיות המטפלות בוויזואליזציה, כלומר בדרך בה הדברים מוצגים למשתמש וכיצד האינטראקציה איתו תפעל, דרך טכנולוגיות לכתיבת הלוגיקה המרכזית של התוכנית עובר למסד הנתונים בו נשמרים נתוני התוכנה ועד לתקשורת בין הרכיבים השונים של התוכנה ו/או תקשורת עם שרתי צד ג' מהספקים שירותים שונים.

  

דוגמא לפרויקט Full Stack

חוות דעת מכללת סלע בגוגל נניח שחברת החשמל מעוניינת לפתח מערכת לקריאת מונים מרחוק.  פרויקט שכזה נחלק, כמו כמעט כל פרויקט Full Stack, ל-2 חלקים. צד ה-"לקוח", ה-Front End וצד ה-"שרת", ה-Back-end. לפרויקט זה ישנם מספר "לקוחות".  ככל הנראה שהחברה תתקין שעוני חשמל "חכמים" בארונות החשמל. שעונים אלו יכילו תוכנה שתהיה מסוגלת לקרוא את נתוני הצריכה ולשדר אותם בתקשורת ל-"שרת" שיושב בחברת החשמל או בענן. תוכנה זו תיכתב בטכנולוגיה המתאימה לבקרים, בדרך כלל בשפת תכנות כדוגמת Python או שפת C. אבל יש עוד תוכנות "לקוח". לדוגמא עמדות עבודה עבור עובדי חברת החשמל. כאן כבר מדובר בתוכנה אשר תרוץ בתוך הדפדפן במחשב האישי או כאפליקציה בטלפון החכם.  לכן הטכנולוגיה המתאימה ביותר הינה Angular או React (קרא: Angular ו-React השוואה מקיפה) המתבססות על HTML, JavaScript וכמובן CSS. בצד ה-"שרת" יש לשמור את נתוני הצריכה. זאת יעשה על ידי תוכנה הכתובה ב-Node.JS או Dot Net Core. בסיס הנתונים יהיה SQL Server או Oracle וככל הנראה יהיו עוד מספר טכנולוגיות מעורבות.

  

הצטרפו לקורס Full Stack המומלץ ביותר* בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

המלצות לקורס Full Stack

פנינו לרועי רחמני, דיקאן בית הספר למקצועות התוכנה במכללת סלע ומרצה באוניברסיטה הפתוחה וביקשנו המלצות על קורס Full Stack. "אני ממליץ לבחור קורס מקיף המלמד לעומק את טכנולוגיות ה-Front End ואת טכנולוגיות ה-Back-end. העולם בשנת 2021 הינו תחרותי מאוד. הדרך היחידה להתקבל לעבודה טובה ולהתקדם היא על ידי הפגנת ידע רחב ומעמיק" אומר רחמני. מכללת סלע מלמדת את קורס Full Stack – או בשמו המקורי קורס תכנות - הוותיק והיוקרתי ביותר בישראל. תעודת מומחה פיתוח תוכנה של מכללת סלע הינה תעודה יוקרתית המוכרת בתעשייה. בוגרי המסלול עובדים בהייטק הבכיר וכמחציתם נקלטים עם סיום הלימודים לבית התוכנה של סלע עצמה.

   

שמונה סיבות ללמוד Full Stack בשנים 2021, 2022, 2023 ואיילך

  

תחום מעניין ויצירתי

העבודה כמפתח Full Stack הינה עבודה הכוללת הרבה אתגרי תכנון. אתגרי התכנון הללו מחייבים יצירתיות ומחשבה מחוץ לקופסא. מפתח Full Stack עוסק חלק לא מבוטל מזמנו במחקר, קריאה, מחשבה יצירתית לצורך תכנון התוכנה אותה הוא ייצר. עבודה זו מתבצעת לבד, בצוותים קטנים ולבסוף גם בצוותים גדולים. דיונים, ניסיונות, הליכה קדימה ואחורה – כל אלו הינם מאבני היסוד בעבודתו של מפתח Full Stack. רוב העובדים בתחום מציינים את העניין כסיבה הראשונה במעלה בגללה הם נמצאים בתחום.

  

תחום עם אפשרויות קידום רבות

למפתח Full Stack צפויה קריירה עשירה ומגוונת. הוא לא מתחיל ומסיים כפנסיונר מפתח מהשורה. מסלולי קידום הקריירה שלו יכולים להוביל אותו להיות ראש צוות, מנהל פרויקט, מנהל חטיבה וכד'. אבל אפשר גם לראות מסלולי קידום לכיוון של מהנדס מערכת ואף לכיוון של שיווק ומכירות. השילוב של יצירתיות וידע מקצועי מאפשרים למפתח ה-Full Stack כיווני קידום רבים. לא אחת נראה עובד אשר אפילו החליף כיוון באמצע הקריירה ולפעמים אף חזר להיות מפתח Full Stack לקראת השנים היותר בוגרות במקצוע. הכל אפשרי והכל פתוח בתחום זה. כל עוד אתה מקפיד לשמור על רמה מקצועית גבוהה ועדכניות.

  

רוצים לדעת עוד? במכללת סלע קורס Full Stack הטוב ביותר. תבדקו* ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

לקריאת חוות דעת על לימודי סייבר של מכללת סלע בגוגל*

 

מעצמאי ועד עובד בחברה רב-לאומית – הבחירה בידך

גם מבחינת אופי התעסוקה מפתח Full Stack יכול לבחור בין מסלולים רבים.  ישנם מפתחים העובדים כ-Freelance כלומר כעצמאיים העובדים לבד ומפתחים תוכנה לפי הזמנה של לקוחות. יש היום אתרים רבים בהם מפתח עצמאי יכול להציע את עבודתו ובהתאם לדירוג שלו באתר הוא יזכה בהזמנות עבודה אותן יבצע בזמנו הפנוי. יש לא מעט מפתחי Full Stack העובדים לבד מכל ממי מקומות אקזוטיים בעולם.  מצד שני אם אתה מעדיף לעבוד בצוות, ישנם עשרות חברות הייטק בינלאומיות המעסיקות מפתחי Full Stack. בחברות אלו תהיה חלק מתרבות ארגונית עשירה, תעבוד עם צוותי פיתוח מהעולם כולו ותוכל ליצור חבריות רב-לאומיות רבות. החלק היפה הוא שניתן לשלב בין הדברים לאורך הקריירה. תוכל להתחיל לעבוד בחברה גדולה כדי לצבור ידע וניסיון ואז להפוך לעצמאי. כאשר תחדל מהרצון למכור את עצמך – תוכל תמיד לשוב ולעבוד בחרה גדולה כשכיר בכיר בעל ניסיון רב.

  

שוק העבודה - התחזית ל-2022, 2023 ואיילך

היום שוק העבודה למפתחי Full Stack הינו שוק חם ביותר. הביקוש החם למפתחי Full Stack מתבטא במשכורות גבוהות ובהצעות מפתות. פנינו לקרו סגל, נשיא מכללת סלע ושאלנו: האם מדובר בבועה זמנית אשר תתפוצץ או בביקוש יציב שיוותר איתנו לאורך זמן? קרו פסק ללא היסוס "התחזית לשנים 2022, 2023 ואיילך היא ששוק העבודה למפתחי Full Stack יילך ויתחמם". אסביר המשיך קרו: "אנחנו עומדים בפתחם של מספר התפתחויות פורצות דרך אשר כולן ידרשו אנשי Full Stack מקצועיים. האינטרנט של הדברים, ה-IoT, המכוניות המחוברות והאוטונומיות, רשתות התקשורת דור 5, הבינה המלאכותית, מאגרי הנתונים העצומים, ה-Big Data, הצורך במפתחי תוכנה לניתוח נתונים ועוד תחומים חדשים כגון המחשב הקוונטי – כולם ידרשו צבא של מפתחי Full Stack". "כדי לפתח אפליקציות, לשדרג אתרים וכדי לאפשר לכל הטכנולוגיות הללו להיות מונגשות לקהל הרחב יש צורך במפתחי Full Stack" סיכם סגל. המשותף לכל הטכנולוגיות הללו הינו העובדה שרק מפתחי Full Stack עם ידע רחב הן בפיתוח ל-Front End והן בפיתוח ל-Back-end יוכלו להשתלב בשוק הזה. לכן אם אתם מחפשים ללמוד קורס Full Stack מומלץ לבחור קורס Full Stack  מקצועי המלמד לעומק ומתרגל את הנלמד בפרויקטים מעשיים רחבים.

  

לא חייבים תואר כדי להתקבל לעבודה ב-Full Stack ולהתקדם

עובדה מעניינת היא שכמחצית מעובדי ההייטק הבכירים בישראל אינם בעלי תואר ראשון (ראה: מחקר של בנק ישראל "המקפצה להייטק", 2018). לאחר בחינה של כ-100,000 עובדי הייטק, מתברר שלפחות מ-50% מהם יש תואר ראשון. הכיצד? מסביר קרו סגל "היום תואר ראשון במדעי המחשב התרחק מאוד מהצרכים של התעשייה. יותר ממחצית הזמן בתואר לומדים מתמטיקה ופיזיקה שאינם רלבנטיים לחלוטין.  מאידך לא לומדים ובייחוד לא מתרגלים נושאים חשובים של הנדסת תוכנה כגון SOLID, Object Oriented ומודל SCRUM לפיתוח פרויקטים". כאשר חברה רוצה לקלוט עובד Full Stack, חשוב לה שהוא יוכל להיות פרודוקטיבי מהרגע הראשון. רק קורס Full Stack במכללה פרטית טובה מכין את הלומד למצב הזה. רק מי שילמדו במכללה כמו מכללת סלע יוכל לצאת כאשר בידיו תיק עבודות של שישה-שבעה פרויקטי Full Stack מקיפים בטכנולוגיות שונות. המשמעות היא שלא חייבים לבזבז שלוש או ארבע שנים בלימודי תיאוריה לא רלבנטיים, ניתן במחצית מהזמן, עם לימודים מתאימים להגיע למטרה.  זה חיסכון עצום בכסף ובזמן, חיסכון שהוא חשוב מאוד לגבי צעירים הנכנסים לתחום.

  

משכורות טובות – אבל רק למי שבחרו לימודים טובים

המשכורות ותנאי העבודה של עובדי Full Stack הינם מהגבוהים במשק. לא רק המשכורת ההתחלתית היא בסביבות המשכורת הממוצעת במשק (כלומר כבר ביום הראשון לעבודה אתה כבר עומד באמצע), ההתקדמות בשנים הראשונות היא מטאורית. אין ספק שהתנאים גם הם מצוינים. בין אם מדובר בשעות עבודה גמישות, היכולת לעבוד מרחוק, רכב חברה, תנאי חופשה, פעילויות תרבות וחברה ועוד ועוד – כולם חלק מהניסיון לקלוט את הטובים ביותר.  כאן חשוב להדגיש: התנאים הטובים הם חלק מעסקת חבילה: תהיה טוב - תקבל, תהיה מעולה – תקבל הרבה יותר! כלומר אתה חייב ללמוד קורס Full Stack אשר יעניק לך את ההזדמנות להתחיל גבוה ולהמשיך להתקדם כל הזמן. אל תתפשר על פחות מלימודי Full Stack המומלצים ביותר.

  

קפיצה משמעותית - להקים את הסטארטאפ שלך

אחד הדברים שכמעט כל מפתח Full Stack חולם עליו זה להקים חברת הזנק (סטארטאפ) משל עצמו. ולמה לא? כמפתח Full Stack יהיו לך כל הכלים לייצר כל תוכנה שתרצה.  כל מה שנדרש זה רק חלום מתאים, יוזמה ומעט נכונות לעבודה קשה (טוב הרבה נכונות לעבודה קשה). בפירוש אתה יכול להקים את הסטארטאפ של עצמך. אינך זקוק לאיש מלבדך! אתה יודע לבנות תוכנת Front End, תוכנת Back-end ולחבר אותן לכדי אפליקציה שעובדת. אז למה אתה ממתין?

  

ללמוד ממומחי סלע - היכנסו לעולם המרתק של Full Stack Developer כבר היום!*
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666


לקריאת חוות דעת על לימודי Full Stack וקורס תכנות של מכללת סלע בגוגל *

 

חיי עבודה של למידה וצמיחה עצמית

חייו של איש Full Stack אמיתי הם חיים של Life Long Learning, דהינו חיים בהם אתה כל הזמן לומד ומתפתח. זה כיף גדול למי שאוהבים לאתגר את עצמם. לכל מי שיש סקרנות טבעית ואוהבים להכיר דברים חדשים ולא לעסוק שוב ושוב באותם הדברים המוכרים. הטכנולוגיה הינה בהתפתחות תמידית קדימה וכדי להיוותר רלבנטי אתה יכול וחייב ללמוד ולהתקדם איתה. אין רגע דל בחייו של מפתח Full Stack.

  

השוק של קורסי Full Stack – היכן לומדים Full Stack? מחיר קורס Full Stack?

במכללות הפרטיות ישנם קורסי Full Stack רבים. החל מקורסי בזק של כ-4 חודשים ועד לקורס המקיף והיוקרתי של מכללת סלע – קורס הנמשך 12 חודשים. יש כמובן גם טווח מחירים: החלק מקורסים בעלות של כ-12,000 ₪ ועד לקורסים בעלות של כ-30,000 ₪. דוד בסה, מנכ"ל בית התוכנה סלע פוסק "זה מקרה קלאסי בו הזול הוא יקר והיקר הוא הטוב ביותר". בסה מפרט: "אין ספק שבמבט קדימה, ככל שתצליח לתרגל וללמוד טכנולוגיות שונות בזמן הקורס תצליח בעתיד להרחיב ולגוון את אפשרויות התעסוקה שלך.  מרגע שנכנסת לעבודה לא יהיה לך זמן לנסות טכנולוגיות חדשות. תאלץ להתרכז בטכנולוגיות שהפרויקט הספציפי עובד בהן. אם במהלך קורס Full Stack עשית פרויקטים בטכנולוגיות אחרות, יהיה לך ידע ופרספקטיבה רחבים שיאפשרו לך להציע את מועמדותך לחברות רבות יותר בעתיד". מסכם בסה.

 

מעוניינים ללמוד? ההסבר המקיף על קורס Full Stack.

 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »