מקצוע התכנות עבר בשנים האחרונות מהפך דרמטי. מדובר באחד המקצועות היותר יצירתיים וסוערים שהמשכורות והאפשרויות למצוא עבודה בו הם כמעט ללא גבולות. להלן מידע שליקטנו מבוגרי הקורס. רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

אין ספק שהמשכורות הגבוהות והאפשריות הרבות בעולם המחשבים, הופכים את מקצועות פיתוח התוכנה (תכנות) והנדסת תוכנה ליוקרתיים וקורצים. למרות זאת מעטים מכירים היטב את המקצוע ואת האפשרויות הגלומות בו ויש לא מעט סטיגמות ומיתוסים שרצוי לברר לפני שבוחרים או פוסלים את המקצוע תכנות מחשבים. חשוב להחליט האם קורס תכנות למתחילים הכי טוב עבורי הוא באמת משפט נכון עבורכם אישית. חשוב לא פחות לברר חוות דעת על המכללה בה בוחרים ללמוד תכנות. ראו גם לימודי מחשבים – קורס תכנות מומלץ למתחילים.

 לאחר סיום הקורס לאחר שסיימו ללמוד תכנות, הבוגרים נוהגים לשלוח קורות חיים למקומות עבודה כדי לזכות להתקבל לראיון עבודה. בקורות החיים יש להדגיש את הידע שלכם ופרויקט או פרויקטים מעשיים שעשיתם. יש להדגיש נושאים שונים כגון שפות תכנות, מסדי נתונים, פיתוח אפליקציות, פרויקט מעשי ונושאים מתקדמים של הנדסת תוכנה כגון בינה מלאכותית או Big Data שלמדתם. בדרך כלל מכללות רציניות תומכות בסטודנטים ועוזרות להם לכתוב קורות חיים בצורה משכנעת ובולטת ודואגות להמליץ ולמצוא בעצמן מקומות עבודה לבוגרים. אין ספק שהמטרה של לימודי תכנות היא למצוא עבודה ועדיף למצוא עבודה בהייטק. זו המטרה המוצהרת והברורה של הקורס. השאלה היא – עד כמה מטרה זו מתגשמת? האם חייבים להיות בעלי תואר ראשון ב-הנדסת תוכנה כדי למצוא עבודה בהייטק או שאכן ללמוד תכנות במכללה היא גם דרך טובה למצוא עבודה? כדי לענות על שאלה זו ערכנו סקר בין בוגרי מכללות שונות וגילינו עובדה מאוד ברורה: ישנם שני פרמטרים הקובעים את סיכויי ההצלחה למצוא עבודה לאחר סיום הקורס – המוניטין של המכללה בה למדתם ו- הלימודים. בוגרי מכללות ותיקות ורציניות מציגים בגאווה את התואר שלהם ואת תוכנית הלימודים שלמדו. וכך ככל שתוכנית הלימודים ו-משך הלימודים ארוכים יותר הסיכוי למצוא עבודה גבוהה יותר. היכן עובדים בוגרי הקורס בוגרי קורס תכנות עובדים בחברות גדולות, בחברות הזנק – סטארט אפ, באגפי המחשוב הממשלתיים, במחלקות המחשוב של חברות פיננסיות כגון חברות ביטוח ובנקים. אין ספק שלגבי הצעירים העבודה בסטארט אפ היא הדבר המבוקש ביותר אך מומלץ להתחיל בחברה גדולה, לצבור ניסיון וכעבור 3-4 שנים לעבור לעבוד בסטארט אפ. לפי המלצות בוגרי קורס תכנות הכי טוב לבצע מסלול זה ולא להתחיל מיידית בסטארט אפ.
ללמוד תכנות או ללמוד הנדסת תוכנה
כיום מקצוע הנדסת תוכנה נחלק לשני תחומים עיקריים: פיתוח תוכנה (תכנות) ו- בדיקות תוכנה. פיתוח תוכנה עוסק באפיון, תכנון ויצירת תוכנה ובדיקות תוכנה עוסק באבטחת האיכות של התוכנה והתאמת התוכנה לדרישות המקוריות של הפרויקט. היות שהתוכנות הפכו למורכבות ביותר יש צורך בתהליך הנדסי של בדיקת ההתאמה של התוכנה למפרט הדרישות וניפוי שגיאות מתוך הקוד של התוכנה (באגים בלשון המקצועית) - בזה עוסק בודק תוכנה. בניגוד לסטיגמה הרווחת של החנון המרובע, מדובר במקצועות יצירתיים מאוד. למעשה העובדים בתחומי פיתוח תוכנה ו-בדיקות תוכנה, נדרשים כמעט בכל יום, למצוא פתרונות יצירתיים לבעיות חדשות. כמעט ואין מצב בו חוזרים על אותה פעולה שוב ושוב. לכן חשוב ללמוד תכנות וכיצד לחשוב מחוץ לקופסה תוך שימוש בכלים שבתוך הקופסה. חשוב ללמוד את שפת התכנות הטובה ביותר לצד כלים כגון מסדי נתונים, פיתוח אפליקציות, פיתוח אתרי ווב ונושאים מתקדמים כגון בינה מלאכותית.

 

סטיגמות בעולם המחשבים
סטיגמה נוספת קשורה לכך שמדובר במקצוע קר, מנוכר שבו יושבים כל היום מול המחשב. המציאות היא כמובן שונה. בתחום יש מקצועות ותפקידים הדורשים הרבה תכנון ועיצוב, שאינם קשורים לעבודה טכנית מול המחשב. יש גם מקצועות אפיון וניתוח בהן עובדים רוב הזמן מול לקוחות וחברי הצוות ולא עוסקים באינטראקציה מאסיבית עם המחשב. המלצות וחוות דעת על מכללת סלע תוכלו לקרוא באתר הסטודנט (ציון 9.7 מתוך 10, 51 מדרגים), באתר לימודים (ציון 4.8 מתוך 5), ובגוגל (ציון 4.7 מתוך 5). שאלה חשובה נוספת היא האם חייבים תואר ראשון בהנדסת תוכנה או במדעי המחשב כדי למצוא עבודה או שקורס תכנות הוא דרך טובה גם כן.


מה מאפייני הלימודים בקורס פיתוח תוכנה וקורס בדיקות תוכנה - QA?

קורס-תכנות-לימודי-תכנותקורס פיתוח תוכנה מומלץ - הולכים עם הראש בעננים ועם הרגלים על הקרקע. כלומר בוגרי קורס פיתוח תוכנה וקורס בדיקות תוכנה, חייבים ללמוד להכיר את התמונה הכוללת של המערכת ״מלמעלה״ וגם חייבים להיות בקיאים היטב בפרטים הטכניים ״מלמטה״. היופי במקצוע הוא שמשלבים בין שתי ראיות העולם הללו ועובדים מתוך הכרות מעמיקה ומשותפת שלהן. מחד לא מסתפקים בהבנה כללית של הנושא ומאידך גם לא מרגישים בורג קטן במערכת. לדוגמא, כדי לתכנת נכון מערכת ממשקים גראפיים חייבים להבין את התהליכים המתרחשים בכל הרמות. בדוגמא שלנו כשמזיזים את העכבר בין חלונות שונים חייבים להבין מה קורה במערכת בכללותה ויחד עם זאת גם איך טכנית ניתן להתערב בכל שלב ושלב ולהתאים תהליכים אלו לצרכים של התוכנה אותה אנו בונים. למרות תנאי הקבלה הלא מחמירים לקורסים אלו חשוב ללמוד במכללה הטובה ביותר, עם תוכנית הלימודים המקיפה ביותר, כדי שבסופו של דבר יהיה לכם את הסיכוי הגבוהה ביותר למצוא עבודה. לכן במכללת סלע, במסגרת קורס תכנות וקורס בודק תוכנה, אנו מלמדים מגוון נושאים, גם תיאורטיים וגם טכניים ולא מסתפקים רק בתוכנית בסיסית. המשותף לכל הנושאים זה תרגול מעשי, הממחיש כיצד התיאוריה והחיים האמיתיים קשורים זה לזה. תכני הלימוד בקורס תכנות ובקורס QA, מתחדשים תדיר. זה מאוד קורץ ללומדים מכיוון שקשה להשתעמם בלימודים או בעבודה. קריירה במחשבים פירושה ללמוד דברים חדשים כל הזמן. זה מעניין ומבטיח מפני השחיקה בעבודה שכה מאפיינת מקצועות רבים אחרים. מבחינת הלימודים, החידושים כה מהירים עד שהטכנולוגיות הנלמדות בסמסטר הראשון כבר לא מעודכנות בסמסטר האחרון. לכן אנו חייבים ללמד את הסטודנט כיצד ללמוד לבד. תוכנית הלימודים במכללת סלע כוללת תרגילים, פרויקטים ואתגרים הדורשים מהסטודנט לחקור בעצמו, להעז ולהתנסות בדברים שהם מעבר למה שנלמד בכיתה ומכשירים אותו לחיים של לימודים בהמשך. אנו גם נותנים לסטודנטים כלים ללימוד עצמי. רוב השיעורים מוקלטים ונמצאים לרשות הסטודנטים באינטרנט, לכל קורס מחולקת חוברת עם תצלומי השקפים והערות המרצים, יש פורומים של סטודנטים באינטרנט לדיון בבעיות מקצועיות ויש הפניות לקישורים ספציפיים. כל זאת על מנת שהסטודנט יוכל ללמוד כיצד ללמוד.

 

תנאי קבלה לקורס
רצוי מאוד ללמוד במכללה העורכת מבחן כניסה ממוחשב הבודק את מידת התאמתכם ל-לימודי תכנות. בעולם המחשבים העבודה היא טובענית מאוד ולכן רק המתאימים למקצוע יוכלו למצוא עבודה ולהתקדם בעבודה. הדבר נכון הן לגבי עבודה בחברות גדולות והן לגבי עבודה בסטארט אפ. לא מספיק ללמוד תכנות המטרה היא למצוא עבודה בהייטק ולהתקדם. לכן רק לימודים במכללה הטובה ביותר, מכללה המציע אבחון כניסה הבודק את מידת התאמתכם למקצוע תיתן לכם את מירב הסיכויים להצליח. תנאי קבלה נוספים הם ידע בסיסי בקריאת אנגלית, ברמה של חיפושים באינטרנט, ומתמטיקה. למרות שידע מעמיק במתמטיקה אינו נדרש, ידע בסיסי הוא חשוב ועוזר.

 

מידע על קורס תכנות
בקורס תכנות לומדים כמובן לתכנת מחשבים. לומדים שפות תכנות כגון שפת Java, שפת #C או שפת C. למרות שלימוד שפות תכנות נראה כדבר החשוב ביותר בקורס, בעצם לימוד שפות תכנות אמור להיות לא יותר מ-20% מהלימודים בקורס. מדוע? מכיוון שבעולם המחשבים שפת התכנות היא רק כלי בסיסי ויש להכיר נושאים רבים מעולם הנדסת תכונה. לכן מעבר ללימוד שפות תכנות לומדים מסדי נתונים, פיתוח אפליקציות, פיתוח אתרי WEB, תכנות לענן ובקורס תכנות מומלץ לומדים גם נושאים מתקדמים כגון בינה מלאכותית או Big Data. לא פעם אנו נשאלים מה שפת התכנות הטובה ביותר ל-לימודי תכנות? התשובה היא שאין זה חשוב כל כך. גם שפת תכנות כמו שפת C, שהיא שפה מאוד ותיקה, מכילה את כל האלמנטים הנדרשים לתכנות: לולאות, משתנים, משפטי תנאי, פונקציות וכד'. אבל עדיף כמובן ללמוד שפת תכנות מודרנית כגון שפת Java או שפת #C. מה צריך כדי ללמוד תכנות תוכלו לקרוא גם כאן: קורסי תכנות מומלצים - מה מומלץ ללמוד בקורס תכנות? וכדי ללמוד על המחיר היכנסו ל- קורס תכנות מחיר | מחירון קורס פיתוח תוכנה | עלות לימודי תכנות במכללה.
 

קריירה של בוגרי קורס פיתוח תוכנה ובוגרי קורס בדיקות תוכנה ב-הייטק
איפה-כדאי-ללמוד-קורס-תכנותהמאפיין החשוב ביותר הוא אופי הלימודים ו-משך הלימודים. מתחילתם הלימודים עוסקים במקצוע עצמו ולא בתיאוריות מסביב. בקורסי בדיקות תוכנה וקורסי פיתוח תוכנה מומלצים, כבר מהשיעורים הראשונים לומדים תכנות ומתרגלים פעילויות שהן דומות לעשייה עצמה בעבודה העתידית, הן כתוכניתן והן כבודק תוכנה. הלימודים בקורסי תכנות מומלצים הם מעשיים מאוד ומכשירים את הסטודנט ישירות לקראת עתידו. בניגוד למקצועות רבים אחרים (רפואה, ארכיטקטורה, כלכלה, משפטים ועוד) בהם לומדים שנים תיאוריה ורק אחר כך עוסקים בסטאז׳ המקשר בין הלימודים לעולם האמיתי, בקורס תכנות ובקורס QA לומדים כבר בתחילה את אותם הכלים והשיטות שישמשו את הסטודנט לאורך כל הקריירה שלו. זה הופך את הלימודים למעניינים, דינמיים ומועילים הרבה יותר. זה גם מאפשר לסטודנטים מצטיינים להתחיל לעבוד בתכנות או בבדיקות עוד בתקופת הלימודים. כך לדוגמא המרכז הטכנולוגי של מכללת סלע, שהוא מרכז מקצועי ברמה גבוהה מאוד, קולט לאחר סיום הקורס, מכל מחזור במכללה, מספר סטודנטים מצטיינים בלימודים. הלומדים את מקצועות התוכנה נהנים מכך שבסיום הלימודים הם עובדים במקצוע אותו למדו. בניגוד למקצועות שונים כגון שפות, כלכלה, תקשורת ואפילו משפטים. בוגרי קורס פיתוח תוכנה מומלץ לא צריכים להתחיל הכשרה חדשה לאחר הסיום כדי להתפרנס. לכן כדי להכין בצורה מיטבית את הסטודנט לעבודה, הסטודנטים במכללה מבצעים בכל סמסטר שני פרויקטים מעשיים שיכולים לשמש בסיס למוצר אמיתי.

  

לאחר סיום הקורס
לאחר שסיימו ללמוד תכנות, הבוגרים נוהגים לשלוח קורות חיים למקומות עבודה כדי לזכות להתקבל לראיון עבודה. בקורות החיים יש להדגיש את הידע שלכם ופרויקט או פרויקטים מעשיים שעשיתם. יש להדגיש נושאים שונים כגון שפות תכנות, מסדי נתונים, פיתוח אפליקציות, פרויקט מעשי ונושאים מתקדמים של הנדסת תוכנה כגון בינה מלאכותית או Big Data שלמדתם. בדרך כלל מכללות רציניות תומכות בסטודנטים ועוזרות להם לכתוב קורות חיים בצורה משכנעת ובולטת ודואגות להמליץ ולמצוא בעצמן מקומות עבודה לבוגרים. אין ספק שהמטרה של לימודי תכנות היא למצוא עבודה ועדיף למצוא עבודה בהייטק. זו המטרה המוצהרת והברורה של הקורס. השאלה היא – עד כמה מטרה זו מתגשמת? האם חייבים להיות בעלי תואר ראשון ב-הנדסת תוכנה כדי למצוא עבודה בהייטק או שאכן ללמוד תכנות במכללה היא גם דרך טובה למצוא עבודה? כדי לענות על שאלה זו ערכנו סקר בין בוגרי מכללות שונות וגילינו עובדה מאוד ברורה: ישנם שני פרמטרים הקובעים את סיכויי ההצלחה למצוא עבודה לאחר סיום הקורס – המוניטין של המכללה בה למדתם ו- תוכנית הלימודים. בוגרי מכללות ותיקות ורציניות מציגים בגאווה את התואר שלהם ואת תוכנית הלימודים שלמדו. וכך ככל שתוכנית הלימודים ו-משך הלימודים ארוכים יותר הסיכוי למצוא עבודה גבוהה יותר.

 

היכן עובדים בוגרי הקורס
איפה-כדאי-לימודי-תכנותבוגרי קורס תכנות עובדים בחברות גדולות, בחברות הזנק – סטארט אפ, באגפי המחשוב הממשלתיים, במחלקות המחשוב של חברות פיננסיות כגון חברות ביטוח ובנקים. אין ספק שלגבי הצעירים העבודה בסטארט אפ היא הדבר המבוקש ביותר אך מומלץ להתחיל בחברה גדולה, לצבור ניסיון וכעבור 3-4 שנים לעבור לעבוד בסטארט אפ. לפי המלצות בוגרי קורס תכנות הכי טוב לבצע מסלול זה ולא להתחיל מיידית בסטארט אפ.

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו: 03-6176666

 

ערוץ סלע ביוטיוב

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »