קורס תכנות מומלץ - מה חשוב ללמוד? מה צריך לבדוק? איך לבחור קורס תכנות הכי טוב? חשוב לקרוא לפני שמחליטים באיזה קורס ללמוד

 

רקע 
קורסי-תכנות-מומלציםיש היום בשוק היצע רחב של קורסי תכנות למתחילים ויש היצע ענק של תארים במדעי המחשב. מי שרוצה להיכנס לתחום שואל את עצמו כיצד מחליטים באיזה קורס לבחור כדי להצליח למצוא עבודה בתחום? חשוב לזכור שזו החלטה חשובה מאוד ואפילו גורלית. מדובר בהחלטה שתשפיע רבות על העתיד המקצועי שלכם. היא גם תשפיע על היכולת שלכם למצוא עבודה מעניינת בשכר מכובד ועל היכולת שלכם להתקדם לתפקידים בכירים יותר בשנים הבאות. לכן חשוב מאוד להבין איזה קורסי תכנות מומלצים היום? לא כדאי לקחת סיכון ולבחור ללמוד בקורס שאינו מומלץ. מדובר בעתיד שלך ממש – אסור להמר ואסור להסתכן! בבלוג הזה נציג את הדברים הקריטיים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים היכן ללמוד. כדאי לשמור ולהשתמש במידע בזמן בחירת המכללה בה תרצו ללמוד.

 

תוכנית הלימודים - קורסי תכנות מומלצים
כמובן שהדבר הראשון זה לבחון את התכנים הנלמדים בקורס. אין ספק שלימוד ותרגול התכנים הנכונים הם הערובה החשובה ביותר להצלחה למצוא עבודה בתחום. בכל מקום בו תבחרו ללמוד קורס תכנות, יציגו בפניכם את תוכנית הקורס (סילבוס). עליכם לקחת את התוכניות השונות לנתח אותן ולהשוות בינהן לעומק. הבעיה היא כיצד אתם אמורים לדעת מה התוכנית המומלצת? כיצד תדעו להבדיל בין תכנים שונים כאשר אתם עדיין לא מכירים אפילו על קצה המזלג את עולם המושגים הטכני?  אז כיצד תיידעו לשפוט? להלן כמה טיפים חשובים שעשויים לעזור לכם:

ללמוד במכללה הטובה בארץ ולעבוד בפרויקטים הכי מגניבים!
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

 

בקורסי תכנות מומלצים קיימת תוכנית לימודים עם חלוקה ברורה לתתי נושאים, כאשר לכל תת נושא כתוב בבירור כמה שעות מוקדשים הן ללימוד פרונטלי והן לתרגול. הבעיה היא שלא באמת ניתן במסגרת קורס תכנות למתחילים לכסות את המגוון העצום של טכנולוגיות הקיים בעולם התכנות. יתרה מזו, בדרך כלל רצוי ללמוד בסיס איתן, להתחיל לעבוד ואז להשתלם וללמוד עוד ועוד טכנולוגיות לאחר צבירת ניסיון מסוים וקבלת פרספקטיבה. אבל מכללות רבות פועלות בכיוון הפוך. על מנת לשווק את הקורס לכמה שיותר סטודנטים, הן דוחסות לסילבוס המון שמות נוצצים (זה נקרא באנגלית Buzz words, או Name dropping). הבעיה היא שהיות ואין מספיק זמן בקורס, לכל נושא מוקדשים מעט מאוד שעות לימוד ומעט עוד יותר שעות תרגול והתנסות. כלל אצבע טוב אומר שכל מקצוע או נושא חייבים להילמד בהיקף של לפחות 32 שעות ובדרך כלל לא פחות מ-40 שעות. כמובן שישנם נושאים אשר הינו ממליצים ללמוד בהיקף זמן כפול ואף יותר מכך.  ולגבי הצד הכלכלי תוכלו ללמוד יותר כאן קורס תכנות מחיר | מחירון קורס פיתוח תוכנה | עלות לימודי תכנות במכללה. במכללת סלע תוכנית הלימודים כוללת יותר מ-10 נושאים בהיקף של 40 שעות לימוד ויותר, תוכנית שתבטיח לכם למצוא עבודה בסיום הלימודים.

 

ללמוד בעיקר טכנולוגיות ולא רק שפות תכנות. אחת הטעויות הנפוצות של מי שאינם מכירים את התחום הינה לחשוב שקורס תכנות זה ללמוד לתכנת. ואי הבנה זו הינה בהחלט מובנת – הרי שם הקורס, "קורס תכנות" מצביע לכאורה על כך שלומדים לתכנת. אז מתברר שלא כך הוא המצב. נכון לימוד שפות תכנות הינו הבסיס של קורס תכנות, אבל כדי שנוכל לומר שקורס תכנות הינו מומלץ, לימוד התכנות לא יכול להיות יותר מ-15% מהקורס (לכל היותר 20%). מדוע? מכיוון שאם אתם מעוניינים לעבוד בהייטק, לעבוד במשרה מעניינת ומאתגרת ולהתקדם בעבודה, מבחינתכם תכנות הינו רק כלי העבודה הבסיסי. במכללת סלע במסגרת קורס פיתוח תוכנה מלמדים טכנולוגיות שונות, כגון בסיסי נתונים, תקשורת, מערכות משתמש (Client), אבטחת מידע, מערכות Big Data, אינטליגנציה מלאכותית ועוד, לכן במכללת סלע אנו מציעים קורס תכנות הכי טוב בארץ. היישום של כל הטכנולוגיות הללו הינו באמצעות שפת תיכנות זו או אחרת – זו המטרה החשובה והמרכזית של קורס תכנות מומלץ. לכן אנחנו ממליצים בלב שלם על קורס תכנות שמקדיש לא פחות מ-80% מהזמן ללימוד מקצועות שאינם לימוד שפת תכנות.

 

ללמוד לתכנן ולא רק לתכנת. אחד הדברים החשובים שקורס תכנות מומלץ מכיל זה מקצועות המלמדים עקרונות תכנון של תוכניות ושל מערכות. נושאים כגון Object Oriented, Design Patterns, Dynamic Programming, UML וכד' הם נושאים חשובים שתמצאו בכל קורס תכנות מומלץ. כמו כן בקורס מומלץ נמצא נושאים חשובים של פיתוח קורס-תכנות-מומלץותחזוקה של תוכנה כגון: אבטחת איכות (בדיקות תוכנה), חישוב היעילות של תוכניות והשוואה של יעילות, תכנון של מבני נתונים מורכבים ותכנון של מערכות נתונים (כגון תכנון Data Bases), תכנון ממשקים ועוד. חשוב מאוד שנושאי התכנון יהיו חלק מהקורס. כאמור תוכניתן מקצועי הינו תוכניתן המסוגל לא רק לתכנת כאם ובעיקר לתכנן בצורה מקצועית ונכונה את הפתרון לבעיות איתן יתמודד בעתיד.

 

קורס פיתוח תוכנה או תואר ראשון במדעי המחשב
קרבים שואלים את עצמם האם חייבים תואר ראשון במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה כדי להצליח למצוא עבודה בהייטק או שקורס תכנות מומלץ הוא גם דרך טובה? מבדיקת הנתונים הסטטיסטיים מתברר שבכל שנה יותר בוגרי קורס תכנות מומלץ מוצאים עבודה בהייטק מאשר בוגרי תואר ראשון ממכללות אקדמיות או אוניברסיטאות. כך לדוגמא יותר מ-90% מבוגרי קורס תכנות של מכללת סלע מצליחים למצוא עבודה בתחום ההייטק בקביעות מזה יותר מ-25 שנים. 

 

קורס תכנות מומלץ – איזו שפת תכנות ללמוד?
נומר מייד – זה ממש לא חשוב! כל עוד לומדים שפת תכנות אחת מודרנית ונפוצה כגון Java, C#, Python וכל עוד לומדים את השפה הזו לעומק – זה לא משנה איזו שפת תכנות לומדים. מדוע? מכיוון שיש היום בשימוש לא פחות מ-700 שפות תכנות. ולמרות זאת כבר משנות השישים של המאה הקודמת הוכח שכל שפות התכנות הינן שוות ערך ביכולת הטכנית שלהן. כל מה שניתן לעשות ב-Java לדוגמא ניתן ללא קושי לעשות ב-#C ולהיפך. יתרה מכך כל השפות המודרניות מאוד דומות האחת לשנייה. מה שמומלץ זה ללמוד את העקרונות של התכנות, עקרונות כדוגמת משפטי תנאי, לולאות, אובייקטים, הודעות, פונקציות וכד' ולהשתמש בשפת התכנות לצורך מימוש העקרונות הללו. לכן, בניגוד לדעה הרווחת והמוטעית, אין לבחור קורס תכנות בגלל שלומדים בו שפת תכנות זו או אחרת. גם אם החלטתם שכל רצונכם הינו לעבוד בשפת תכנות מסוימת כי הדוד שלכם סיפר לכם שזו שפת התכנות הנפוצה ביותר או כי במקום העבודה שאתם רוצים לעבוד בו משתמשים רק בשפה זו – אל תטעו לבחור את הקורס לפי השפה שלומדים בו. שפת התכנות עצמה היא שולית ביותר להחלטה שלכם על בחירת קורס התכנות המומלץ.

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

קורסי תכנות מומלצים כוללים פרויקטים ותרגול מעשי בכל נושאי הלימוד
קורס תכנות הכי טוב הינו קורס טכני מעשי. בקורס תכנות מומלץ לומדים לקחת בעיה נתונה ולבנות לה פתרון טכני מקצה לקצה. היכולת הנדרשת היא פיתוח פתרון בצורת תוכנית מחשב שרצה ועובדת הלכה למעשה (ולא רק על הנייר). יתרה מכך על הפתרון לפעול נכון במגוון מצבים (לעבוד סדרת בדיקות תוכנה), יעיל, מתועד ונתון לתחזוקה בקלות. כדי להגיע ליכולות אלו לא מספיק לשבת בכיתה לשמוע ולשנן את החומר אחר כך. לא מספיק ללמוד למבחנים ולעבור אותם. יש חשיבות עצומה לביצוע עבודות בית ופרויקטים מעשיים, תרגילים ופרויקטים המאפשרים ללומד להתמודד עם נושאי הלימוד בסביבה תומכת, עם מרצה ומתרגלים המנחים אותו כיצד להתחיל, כיצד להתקדם וכיצד לבדוק את התוצר הסופי. יש לבדוק את תוכנית הלימודים המוצעת ולבחון כמה זמן מוקדש לביצוע פרויקטים מונחים? כמה פרויקטים מונחים יש? בכמה נושאים מרכזיים יש פרויקט? וכד'. קורסי תכנות מומלצים יכילו לפחות 5 פרויקטים מונחים מרכזיים, כולל לפחות פרויקט סיכום מרכזי אחד.

 

צוות מרצים מגוון העובד כאנשי פיתוח תוכנה בפועל
כדי שנוכל להמליץ על קורס תכנות כקורס הכי טוב יש לבחון גם את צוות המרצים. בהרבה מוסדות אקדמיים ומכללות פרטיות המרצים הם מרצים העוסקים ברוב זמנם בהרצאות. חשוב לשאול ולבקש לקבל את שמות כלל המרצים (ולא רק של מרצה אחד או מנחה אחד). לגבי כל אחד ואחד לברר במה הוא עוסק בפועל נכון להיום. לבקש מידע על המרצים מהמכללה אך גם לחפש מידע באינטרנט (לדוגמא באתר LinkedIn). ככל שהמרצים הם אנשי תעשייה העוסקים בפיתוח תוכנה, תכנון וניהול של פרויקטי תוכנה, כך אנו נראה בקורס כקורס טוב יותר. מדוע? כי המרצים יביאו את הניסיון המעשי אל תוך הכיתה. כדי שהמרצים יעבירו לסטודנטים את הדרכים הנכונות ליישום הטכנולוגיה, את המרכיבים הנכונים המאפשרים בניית פרויקטים בצורה טובה ונכונה הם חייבים לעסוק בטכנולוגיה עצמה בחיי היום-יום.
גיוון צוות המרצים הוא נקודה קריטית נוספת בקורסי תכנות מומלצים. מומלץ שצוות המרצים יכיל לפחות חמישה-שישה מרצים שונים בעלי רקע טכנולוגי מגוון. במכללת סלע תלמדו מצוות של לפחות 8 מרצים בכירים שונים.

 

כמה זמן נמשך קורס תכנות?
כמה-זמן-נמשך-קורס-תכנותמה האורך קורס תכנות? הניסיון המצטבר מקורסי תכנות בארץ ובעולם מצביע על כך שקורס תכנות למתחילים צריך להימשך בין כ-1,000 שעות לימוד ועד כ-1,500 שעות לימוד. מומלץ שקורס תכנות לא יהיה קורס קצרצר בלבד. קורס קצרצר אומנם נראה כמקפצה יעילה וטובה לתוך עולם ההייטק, אבל בפועל מדובר בהפסד מהותי של הזדמנות אמיתית. קורס תכנות הינה הזדמנות מיוחדת ודי חד פעמית להיכנס לעולם טכנולוגי עשיר, מורכב ומגוון מאוד. ככל שהלימוד בקורס מעמיק יותר ברמה הטכנולוגית כך יש סיכוי טוב יותר שבהמשך הסטודנט יצליח לגבש לעצמו קריירה מבטיחה כאיש פיתוח תוכנה בהייטק. לכן אנו ממליצים שלא להתפשר על קורסים קצרים ולבחור בקורסים מלאים העונים לקריטריונים שרשמנו בתחילת הפוסט הזה. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו: 03-6176666

 

ערוץ סלע ביוטיוב

 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »