לימודי דוט נט מודרני. למה כדאי ללמוד קורס DOT NET מודרני? מה ההבדל בין DOT NET לבין DOT NET CORE ומה מומלץ ללמוד? ואיך כל זה קשור ללימודי #C?

קורס #C ו-DOT.NET CORE הטוב ביותר בארץ עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

שוקלים ללמוד במכללה להייטק? לבדוק, להכיר לעומק, להשוות!קורס-דוט-נט-חוות-דעת
קורסי תכנות הפכו לדרך הטובה ביותר להתחיל קריירה בהייטק. מדוע? כי תואר ראשון במדעי המחשב אינו חובה כדי להתקבל לעבודה בהייטק ואפילו יש הטוענים שלא כדאי ללמוד תואר כדי לעבוד בהייטק או שתואר לא רלבנטי לעבודה בהייטק. האלטרנטיבה הנכונה היא קורסי תכנות. אך לא כל קורסי התכנות זהים. למרות שמבחוץ, כל המכללות והקורסים נראים דומים, יש הבדלים גדולים וחייבים לבדוק היטב כדי לקבל החלטה נכונה. 

 

לימודי דוט נט - לימודי הליבה
אחד הדברים החשובים כשלומדים טכנולוגיה זה ללמוד נכון את הבסיס. טכנולוגית פיתוח תוכנה מתקדמת בצורה כזו, שלכאורה ניתן לבנות מערכות מורכבות בקלות וללא צורך בידע מעמיק. אבל דווקא בתחום ההייטק, נדרש להכיר ולהבין לעומק את הטכנולוגיה. ואם טכנולוגיה אז רצוי את הנפוצה ביותר בעולם העסקי. דוט נט נחשבת היום לטכנולוגית הנפוצה ביותר בהייטק והיא הבסיס לפיתוח של מערכות רבות.  בשנת 2016 המערכת עברה מהפכה לדוט נט קור (DOT NET CORE) - מערכת פיתוח אוניברסלית. ומכאן החשיבות העצומה ל- לימודי דוט נט. 

 

מה זה דוט נט בקליפת אגוז? 
דוט נט (כותבים NET. וקוראים DOT NET) היא פלטפורמה לפיתוח תוכנה המספקת לתוכניתן ארגז כלים ענק המאפשרים לו לבצע מגוון משימות פיתוח תוכנה מבלי שהוא צריך לתכנת את התוכנה מאפס.  במילים אחרות במקום להמציא את הגלגל - פשוט להשתמש בו.

 

למה משמשת דוט נט?
דוט נט תומכת כמעט בכל סוג של פיתוח תוכנה. מבניית אתרי אינטרנט ועד פיתוח אפליקציות. מפיתוח משחקים ועד תוכנות לניהול פיננסי. מתוכנה הרצה במחשב האישי ועד תוכנה הרצה בענן על גבי אלפי מחשבים. כמעט כל יישום של תוכנה יכול לנצל את דוט נט כבסיס לפיתוח. כל תוכניתן אשר יבחר להשתמש בדוט נט יקבל מהמוכן סט כלים רחב שיתן לו דחיפה ראשונית חזקה קדימה. 

 

אז למה חשוב ללמוד דוט נט?
קורס-C#לכאורה מה יש פה ללמוד? פשוט מורידים ומתקינים VISUAL STUDIO - שהוא כלי פיתוח תוכנה של חברת מיקרוסופט הכולל את טכנולוגיית הדוט נט. מריצים אותו ומשתמשים. על הדרך לומדים. אכן זו דרך מצויינת להתנסות ואפילו להכיר את הפלטפורמה ואני ממש ממליץ לעשות זאת! אבל דוט נט כוללת אלמנטים רבים ומורכבים שכדי להשתמש בהם נכון מומלץ ללמוד קורס דוט נט הכי טוב והכי מעמיק. מהר מאוד תגלו שיש בדוט נט עשרות אלמנטים שכדי להשתמש בהם נכון חייבים ללמוד ולהבין מה אתם בדיוק עושים. דוט נט דומה בהקשר הזה למטוס קרב. אתם הטייסים. כפי שלא הייתם מטיסים מטוס בלי ללמוד לעומק על מערכותיו כך אל תפתחו תוכנה עם דוט נט מבלי שלמדתם היטב את חלקיה השונים. 

 

מה הקשר בין #C ל DOT NET?
#C היא שפת תכנות. בדומה ל- Java או Python או Visual Basic. דוט נט היא ספריית תוכנה (אוסף כלים למפתח תוכנה - תוכניתן).  בימנו מקובל (וגם טבעי וקל) שאם בוחרים לתכנת ב-#C אזי משתמשים מתוך #C בדוט נט. הממשק הוא פשוט וברור. באופן כללי ניתן לכתוב בשפות אחרות ולהשתמש בדוט נט ולהיפך מתוך #C ניתן להשתמש בפלטפורמות אחרות כגון J2EE ( פחות קל אבל אפשרי). לכן חשוב מאוד לזכור שאם אתם לומדים קורס #C (לדוגמא בבית ספר תיכון) זה רק המפתן ללימודי דוט נט. 

 

תתקדמו ל DOT NET COREקורס-DOT-NET-CORE
דוט נט קור היא הגרסה העדכנית והמודרנית של דוט נט. מה ההבדל?
1. דוט נט קור היא אוניברסלית. בעוד שתוכנות שנכתבו בדוט נט חייבו שרתי Windows כדי להריצן, תוכנות דוט נט קור ניתן להריץ על גבי שרתי לינוקס או שרתי Apple.
2. דוט נט קור, במקרים רבים, אינה דורשת רישוי תוכנה ממיקרוסופט ולכן אין תשלום תמלוגים למיקרוסופט
3. דוט נט קור היא גם יעילה יותר, מודרנית יותר ואינטואיטיבית יותר יחסית ל NET. המסורתית

שלוש נקודות אלו הופכות את דוט נט קור לפלטפורמה מאוד אטרקטיבית לחברות רבות. מסיבה זו קורס דוט נט קור מומלץ מאוד לכל המעוניינים בקריירה רצינית בהייטק.  חשוב לציין שהחל משנת 2020 דוט נט קור הינה הגרסה המובילה (הרשמית) של דוט נט. 

 

המרכיבים של דוט נט קור

לימודי-דוט-נטמדוע קורס דוט נט קור מומלץ חייב להיות באורך מלא של לפחות 1,000 שעות? כי פשוט חייבים ללמוד מרכיבים וטכנולוגיות רבות. הנה כמה מהטכנולוגיות העיקריות.

בניית אתרים ASP DOT NET CORE
טכנולוגיית ASP נועדה בעיקר לכתיבה של צד השרת של אתרי ווב. ASP יצאה לשוק לפני שנים רבות ומאז התקדמה מאוד.  בגלגולה המודרני היא כוללת אלפי מרכיבים המאפשרים כתיבת שרתי ווב משוכללים מאוד. אומנם לצורך בניית אתר פשוט ניתן להשתמש בתוכנת Wordpress או אפילו WIX אבל כל אתר אינטרנט מקצועי של חברה מסדר גודל בינוני ומעלה חייב שרת מתוכנת. בקורס Asp.net core הכי טוב לומדים כיצד לתכנת שרתי WEB. 

שימוש בבסיסי נתונים Entity Framework 
מרכיב חשוב נוסף הינו החיבור בין שפת התכנות, כאמור בדרך כלל שפת התכנות #C ו-בסיס הנתונים. בימנו נפוץ מאוד השימוש בבסיסי נתונים טבלאיים כגון Oracle או SQL server. הבעיה היא שכל ניהול הזכרון (הנתונים עליהם עובדים) הוא במבנים ומודלים שונים לחלוטין. בעוד שב #C מדובר באובייקטים ב-בסיסי הנתונים מדובר בטבלאות. ההבדלים הם הבדלים טכניים מהותיים שלא כאן המקום להסביר. אך כדוגמא נוכל לחשוב על ההבדל בין סידור קבצים במחשב בתקיות עם תתי תיקיות ברמות שונות ועם קישורים בין התיקיות בדמות Shortcuts לעומת סידור מסמכים בתיקיות פיזיות במשרד, תיקיה לכל נושא.  כשכותבים תוכנה אנו מאחסנים את הנתונים בבסיס נתונים אבל מטפלים בהם בשפת התכנות. ולכן הנתונים ״עוברים״ כל הזמן מצד לצד. זו הסיבה שנדרשת כל הזמן התאמה וסינכרון בין בסיס הנתונים לשפת התכנות. כאן קיים מרכיב ה- Entity Framework. זו טכנולוגיה שהיא חלק מדוט נט מבצעת את המיפוי הזה בצורה די שקופה. כך לדוגמא,טכנולוגיית ה- Dot Net Entity Framework דואגת שכאשר מגדירים או משנים את המבנה של אובייקט מסויים ב-#C אז הטבלאות המתאימות תתעדכנה אוטומטית בהתאמה. מכאן החשיבות של לימוד טכנולוגיה זו כחלק מלימודי פיתוח תוכנה. 

 
מחשוב ענן - Azure

כל תוכנה, אפליקציה או אתר מודרני משתמשים בטכנולוגיית Cloud computing - מחשוב ענן. מחשוב ענן מאפשר לחברות להיות הרבה יותר דינמיות כך שבזמן קצר ביותר (ממש בתוך דקות לפעמים) חברה יכולה להקים תשתית ענקית של מאות שרתים לצורך מתן פתרון נקודתי ולסגור את התשתית ברגע כשאין בה צורך וכך לחסוך עלויות רבות.


 

ללמוד לתכנת עם מחשוב ענן
מחשוב ענן גם חשוב למפתחי התוכנה. הוא מספק ארגז כלים עשיר ורב עוצמה וזאת ללא צורך בהקמת שרתים פיזיים. כך לדוגמא ניתן להקים ולהריץ בענן שירותי תוכנה למשחקי מחשב, להקים לצורך משחקי מחשב, עולמות וירטואליים ענקיים בענן או להריץ טורנירים של עשרות אלפי לוחות שחמט, להקים בסיסי נתונים ענקיים, לבצע בדיקות אוטומטיות לתוכנה עם אלפי משתמשים וירטואליים ואפילו להשתמש בשירותי אינטליגנציה מלאכותית (AI) הדורשים עוצמות מחשוב אדירות לטובת אפליקציות חכמות שהתוכניתן מפתח.   מערכת DOT NET ובייחוד DOT NET CORE תומכת בצורה מעולה בפיתוח כל סוגי התוכנות בענן.  

 

חלק ומשול: דוט נט קור Micro-services
אחד הכלים החזקים לפתרון כל בעיה סבוכה הוא החלוקה שלה לתתי בעיות קטנות. עדיף לפתור שתי בעיות קטנות כל אחת בפני עצמה מאשר לתקוף בעיה אחת גדולה. פתרון חלקים קטנים וצירוף כמה פתרונות חלקיים לכדי פתרון אחד שלם הינה אסטרטגיה כללית שעוזרת בהמון מקרים. כשעוסקים ב-פיתוח תוכנה מודרנית מאוד מומלץ לאמץ אסטרטגיה זו.  מיקרו-סרוויסים הינה טכנולוגיה המאפשרת לחלק את התוכנה כולה לאוסף תוכנות (micro services) קטנות שכל אחת מהן הינה שירות עצמאי שניתן לפתח אותו בנפרד, לבדוק אותו בצורה ממוקדת, להריצו בנפרד, ובייחוד בימנו חשוב - לשדרג אותו בנפרד. Dot Net Core תומכת בצורה מעולה בבניית והרצת מיקרו-סרוויסים בענן כגון ענן Azure. קורס פיתוח תוכנה מומלץ שילמד בהרחבה כיצד להשתמש בדוק נט קור כדי לעצור תוכנה המושתת על Micro-services.

  

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל תעודה יוקרתית. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית השאירו פרטים התקשרו עכשיו: 03-6176666

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »