עלות קורס הייטק, חוות דעת בוגרים, רמות שכר בהייטק לפי תפקידים, לימודי הייטק מומלצים לשנת 2021, קהל יעד לקורסי הייטק, סקירת השוק לקורסי הייטק. 
הקורס הכי טוב בארץ להייטק עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

קורס הייטק - המטרה והמחיר
חוות דעת מכללת סלע בגוגלקורס הייטק הוא קורס שמטרתו ללמוד ולעבוד בתחום המחשבים. ב-2019, קורס הייטק הינו הדרך הטובה ביותר והנכונה להיכנס לעבוד בהייטק ולהיות הייטקיסט. למרות השם הכולל "קורס הייטק" לא מדובר במקצוע אחד. בהייטק יש הרבה מקצועות ולכל מקצוע מאפיינים משלו וקהל יעד משלו. בסקירה זו נסביר על המקצועות העיקריים הקיימים נכון ל-2019 בהייטק. אך לפני הפירוט נסביר מעט על התחום באופן כללי.

 
עבודה בהייטק או עבודה במחשבים?
יש חוסר בהירות מסוים לגבי ההבדל בין עבודה במחשבים לבין עבודה בהייטק. לדוגמא, נניח שאתם עובדים במחלקת המחשוב של עיריית גבעתיים (לא ברור אם יש כזו מחלקה, אבל נניח שיש ואם לא מין הדין שתהיה). עכשיו על פניו נראה שאתם ממש לא עובדי הייטק. אתם עובדי עירייה. אבל יש סיכוי (נגיד 50%) שאתם בדיוק עובדים על פרויקט פיתוח סופר-חדשני המחבר בין כל האזרחים לעירייה. השירות מפעיל בינה מלאכותית, Artificial Intelligence, על מנת לצפות את הבעיות של האזרח עוד בטרם האזרח מודע להן ונותן להן מענה כך שבכלל האזרח לא יהיה מודע לבעיות (כן אני יודע שזה נשמע קצת אוטופי, אבל זה הייטק). עכשיו נחזור לשאלה – האם אתם עובדי הייטק או לא? לנו נראה שאתם ממש עובדי הייטק – כי מקום העבודה פחות חשוב, מה שחשוב זו הטכנולוגיה בה אתם עוסקים. בסקירה זו אנו נשתמש במושג הייטק לגבי כל מי שעוסקים בפועל ועובדים עם טכנולוגיות חדישות. ללא קשר למקום העבודה: סטארטאפ, חברה או ארגון ממשלתי, בנק, או חברת הייטק רב לאומית.

 
שוק העבודה בהייטק
קורס-הייטק-מחירלבטח שמעתם את הביטויים "הייטק זה הקטר של המשק", אחוזי הצמיחה הגבוהים ביותר וכד'. אז חשוב להדגיש שאכן בשלושת העשורים האחרונים חלו התפתחויות טכנולוגיות אדירות. התפתחויות אלו גררו הצלחות כלכליות מרשימות. להלן כמה נתונים מהדוחות של המדען הראשי:
ב-4 שהנים האחרונות בכל שנה "נולדו" כ-500 חברות הייטק חדשות; היו בממוצע יותר מ-100 אקזיטים בשנה, עם ממוצע של יותר מ-10 מיליון דולאר לאקזיט, חברות הייטק גייסו בממוצע יותר מחמישה מיליארד דולאר בכל שנה, יש כ-300,000 עובדי הייטק בארץ (המספר כולל עובדי ייצור), השכר הממוצע בהייטק גבוהה בהרבה מהשכר הממוצע במשק לבעלי ותק ותפקיד זהה, לפעמים פי ארבע ויותר! בכל רגע נתון יש ביקוש ער לעובדים בתחום ההייטק ובייחוד לצעירים וחיילים משוחררים. עם נתונים כאלו לבטח הרבה צעירים וצעירות, חיילים משוחררים וחיילות משוחררות מתעניינים בתחום.

 

ללמוד במכללה הטובה בארץ* ולעבוד בפרויקטים הכי מגניבים!
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

היכן לומדים קורס הייטק?
בדרך כלל במכללות פרטיות, vocational school, לא אקדמיות, באופן אישי בקורסים מקוונים באינטרנט או בשלוחות לימודי חוץ של אוניברסיטאות.

  

למי מתאים קורס הייטק – קהל היעד לקורס הייטק.
קורס-הייטק-מומלץראשית בואו נשחט כמה סטיגמות שגויות:
- קורס הייטק זה לבנים. לא נכון! בנות לומדות ומצליחות בהייטק לאל פחות מבנים. מקצועות ההייטק מתאימים לנשים ולגברים במידה שווה. אם אישה חושבת על הקמת משפחה והקושי של חלוקת הזמן בין קריירה לבין הילדים, חשוב שתיידי שבהייטק יש שעות עבודה גמישות ואפילו אפשרות לחצי משרה. נכון יש נסיעות לחול לפעמים ויש עבודה לתוך הלילה לפעמים. אבל ראשית זה ממש לא חובה ולא לכל אחד. ומעבר לכך יש המון התחשבות. חברות הייטק הבינו מזמן שהם רוצות צוותי עבודה, מנהלים ואף מנהלים בכירים ביותר משני המינים ובמספרים ככל הניתן שווים.
- קורס הייטק זה לחנונים. לא נכון! מקצועות הייטק הם מקצועות עם יצירתיות רבה. ברוב מקצועות הייטק השימוש ביכולת לחשוב מחוץ לקופסה היא יכולת קריטית שעשוי לעזור מאוד.
- קורס הייטק פירושו לעבוד כל הזמן עם מחשב. ללא נכון! ישנם מקצועות רבים בהם דווקא עובדים עם אנשים. לדוגמא במקצוע של מנהל מערכת או מנהל לקוחות. אפילו במקצוע כמו תכנות, יש הרבה פגישות תכנון ועבודת אינטראקציה עם אנשים.
- קורס הייטק זה רק לגאונים. לא נכון! קורס הייטק הוא לאנשים ממוצעים כמוני וכמוך. כמו בכל מקצוע מה שחשוב הוא לאהוב את מה שלומדים. אם אתה אוהב את זה תוכל להצליח בזה.
- קורס הייטק זה רק למי שאוהבים טכנולוגיה. לא נכון! יש היום מסלולים רבים לאנשי שיווק, אנשי עיצוב גרפי וכד'
- קורס הייטק זה רק לצעירים. יש בזה משהו, ככל שאתם צעירים יותר יש לכם יותר סיכוי ללמוד הייטק ולהצליח, אבל זה לא ממש קשור לגיל זה קשור יותר לעובדה שפשוט צעירים אוהבים ו-"נושמים" יותר טכנולוגיה. אבל אם אתם בני 50 ועדיין מרגישים טכנולוגית כבני 30 – קורס הייטק עשוי להיות הקורס הנכון עבורכם.

  
סקירת שוק קורסי הייטק - קורס הייטק מחיר
בסקירה זו המחירים, הדירוג והשכר מתייחסים לנתונים של סטיית תקן אחת, כלומר הנתונים הרלבנטיים לרוב (כ-66%) האוכלוסייה. הנתונים מייצגים די טוב את מה שצפוי לכם אם תבחרו ללמוד ולעבוד בתחום. כמובן שיש יוצאים מהכלל לשני הכיוונים.

 

קורס תכנות | קורס פיתוח תוכנה | קורס הנדסת תוכנה
למרות שמו הנפוץ "קורס תכנות" בקורס זה לומדים לפתח תוכנה. פיתוח תוכנה הינו נושא רחב בהרבה מתכנות בלבד. בוגר הקורס יחפש עבודה כתוכניתן. תתי סיווגים בקורס תכנות הם בדרך כלל לפי אורך הקורס. ישנם קורסי תכנות קצרים של כ-12 שבועות המלמדים בעיקר תכנות, ישנם קורסים באורך בינוני של כ-6-8 חודשים המלמדים מספר טכנולוגיות וישנם קורסים מקצועיים של 12 חודשים בלימודי יום המלמדים Full Stack Developer ומקבילים לקורס תכנות של ממר"מ או של 8-200.

 

משך קורס תכנות: בלימודי יום אינטנסיביים בין 12 שבועות לשנה; בלימודי ערב בין חצי שנה לשנתיים | תעודה בסיום: בדרך כלל של המכללה. במכללות מפוקחות יש אפשרות לתעודה רשמית של משרד העבודה | מחיר קורס תכנות: 12,000 ₪ עד 35,000 ₪ | חוות דעת בוגרים 4.9 מתוך 5 | שכר ברוטו: בסיום קורס תכנות 6,000 ₪ - 10,000 ₪; ארבע שנות ניסיון 12,000 ₪ - 17,000 ₪; עשר שנות ניסיון 19,000 ₪ - 38,000 ₪.

 

רוצים לדעת עוד? במכללת סלע מסלולי הלימוד הטובים ביותר. תבדקו* ואל תתפשרו!
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

קורס QA | קורס בודק תוכנה | קורס בדיקות תוכנה
בקורס זה לומדים את המקצוע המרתק של בודק תוכנה. קורס QA מכין את התלמיד לעבוד כבודק תוכנה בחברות הייטק.

 

משך קורס בודק תוכנה: בלימודי יום אינטנסיביים בין 4 שבועות ל-6 חודשים; בלימודי ערב בין חודשיים לשנה | תעודה בסיום: בדרך כלל של המכללה. יש אפשרות לתעודה רשמית של ISTQB | מחיר קורס בודק תוכנה 6,000 ₪ עד 25,000 ₪ | חוות דעת בוגרים 4.7 מתוך 5 | שכר ברוטו: בסיום קורס QA 4,000 ₪ - 6,000 ₪; ארבע שנות ניסיון 8,000 ₪ - 11,000 ₪; עשר שנות ניסיון 14,000 ₪ - 20,000 ₪.

 


קורס בניית אתרים | עיצוב אתרי WEB | Web Master
קורס-הייטק-למתחיליםהקורס מלמד בניית אתרים פשוטים. הכוונה לאתרים המתבססים על תוכנות אוטומטיות לבניית אתרים כגון WIX או WordPress. בקורס לומדים את יסודות התכנות של אתרי ווב, בעיקר בצד הלקוח, The Client. לומדים נושאים כגון HTML, JavaScript ו-CSS. חלק מהקורסים גם עוסקים בלימוד עיצוב ממשק המשתמש User Interface תוך שימוש בתוכנות כמו Photoshop או InDesign. בוגרי הקורס יוכלו לתת שירות של בניית אתרים או תחזוקת אתרים ללקוחות קטנים עד בינוניים. לרוב בוגרי הקורס עובדים כ-Free lancers.

 

משך קורס בניית אתרים: בלימודי יום אינטנסיביים בין 8 שבועות ל-4 חודשים; בלימודי ערב בין 4 חודשים לחצי שנה | תעודה בסיום: בדרך כלל של המכללה. במכללות מתקדמות של Adobe | מחיר קורס בניית אתרים: 6,000 ₪ עד 25,000 ₪ | חוות דעת בוגרים 3.4 מתוך 5 | שכר ברוטו: בסיום קורס בניית אתרים 4,000 ₪ - 6,000 ₪; ארבע שנות ניסיון 8,000 ₪ - 11,000 ₪; עשר שנות ניסיון 14,000 ₪ - 20,000 ₪.

 
קורס עיצוב גרפי | קורס עיצוב חווית משתמש
הקורס מלמד כיצד להיות ארכיטקט המעצב את הצד הויזואלי של אפליקציות או אתרי ווב. מדובר בקורס מקצועי יותר וממוקד יותר בנושאים הויזואליים יחסית לקורס בניית אתרים. בתחום זה נהוג לדבר על שני תתי תחומים:
1. עיצוב חווית המשתמש, UX, User Experience – דהינו כיצד המשתמש ישתמש באתר או באפליקציה? מה יופיע לפני מה? מה יהיה במסך הראשי ומה במסכי המשנה. המטרה ליצור ממשק נוח לשימוש, מובן והעונה על צרכי המשתמש והחברה המייצרת את האתר.
2. שירטוט המסכים, UI, User Interface – דהינו איך זה בדיוק ייראה? מיקום תפריטים, צבעים, תמונות, פונטים וכד'.
בוגרי הקורס יכולים למצוא עבודה הן בחברות הייטק גדולות להן יש מחלקות גרפיות ומחלקות עיצוב המוצר והן כפרילאנסרים הנותנים שירותי עיצוב ללקוחות.

 

משך קורס עיצוב גרפי: בלימודי ערב בין 12 חודשים ל-24 חודשים | תעודה בסיום: בדרך כלל של המכללה. במכללות מתקדמות גם של חברות רב-לאומיות כגון חברת Adobe | מחיר קורס עיצוב גרפי: 15,000 ₪ עד 25,000 ₪ | חוות דעת בוגרים 4.7 מתוך 5 | שכר ברוטו: בסיום קורס עיצוב גרפי 5,000 ₪ - 7,000 ₪; ארבע שנות ניסיון 10,000 ₪ - 14,000 ₪; עשר שנות ניסיון 14,000 ₪ - 30,000 ₪.

 
קורס סייבר | קורס מגן סייבר | קורס אבטחת מידע
הקורס מלמד את תחום הסייבר. גם הגנה וגם התקפה. הקורס מלמד על האלמנטים בארגון שיש להגן עליהם וכיצד יש להיערך לכך נכון. נושא הסייבר הוא אחד הנושאים הכי חמים היום בשוק העבודה ויש ביקוש ער לעובדים בתחום. בוגרי הקורס משתלבים כקציני סייבר בארגונים רבים במשק, כדון מחלקות מחשוב של משרדי ממשלה או של עיריות, מחלקות מחשוב של גופים פיננסיים כגון בנקים וחברות ביטוח, בחברות הייטק ובסטארטפים העוסקים בתחום הסייבר.

 

משך קורס סייבר: בלימודי יום או ערב בין 6 חודשים ל-12 חודשים | תעודה בסיום: בדרך כלל של המכללה. ישנה אפשרות לתעודה של מטה הסייבר הלאומי – "מיישם הגנת הסייבר" | מחיר קורס סייבר: 19,000 ₪ עד 30,000 ₪ | חוות דעת בוגרים 4.7 מתוך 5 | שכר ברוטו: בסיום קורס סייבר 7,000 ₪ - 9,000 ₪; ארבע שנות ניסיון 13,000 ₪ - 16,000 ₪; עשר שנות ניסיון 18,000 ₪ - 22,000 ₪.

 
קורס קידום אתרים | קורס SEO | קורס שיווק באינטרנט
מדובר בקרוס המלמד כיתד לשווק מוצר או שירות באינטרנט. הים ישנם כלים רבים להפיץ את המודעות למוצר ואף ממש למכור אות דרך האינטרנט (מכירים את EBay או אלוש – נכון?). בקורס זה לומדים את הכלים והשיטות לביצוע שיווק שכזה. לומדים על רשתות חברתיות ודרכי הפרסום בהן, על קידום אורגני ב-Google ועל פרסום כגון ב-AdWords . לפעמים לומדים על קרצה המזלג על הטכנולוגיה העומדת בבסיסים של אתרי אינטרנט כגון על HTML ו-CSS. בוגרי הקורס יעבדו בדרך כלל במשרדי פרסום או במחלקות השיווק של חברות גדולות.

 

משך קורס קידום אתרים: בלימודי יום אינטנסיביים בין 4 שבועות ל-4 חודשים (לקורס מקצועי); בלימודי ערב בין חודשיים לשנה | תעודה בסיום: בדרך כלל של המכללה | מחיר קורס קידום אתרים: 6,000 ₪ עד 15,000 ₪ | חוות דעת בוגרים 3.9 מתוך 5 | שכר ברוטו: בסיום קורס קידום אתרים 4,000 ₪ - 6,000 ₪; ארבע שנות ניסיון 7,000 ₪ - 12,000 ₪; עשר שנות ניסיון 14,000 ₪ - 18,000 ₪.

 
קורס אפליקציות | קורס אנדרואיד
מדובר בקרוס בסיסי לפיתוח תוכנה בסביבת הסמארטפון. כיום ישנם כלים אוטומטיים שונים לבניית אפליקציות פשוטות. בקרוס זה לומדים כלים אלו וכיצד ניתן בעזרתם לבנות אפלקציה שלמה. לא מדובר כמובן בקורס תכנות מעמיק. מדובר בקורס מאוד ממוקדם המאפשר לקבל טעימה מהנושא של פיתוח תוכנה. לרוב בוגרי הקורס אינם מחפשים עבודה או שמוצאים עבודות מאוד בסיסיות בתחום המחשבים. המטרה היא יותר להכיר ול-"שחק" עם בניית אפליקציה כדי להחליט אם תחום פיתוח התוכנה הוא עבורכם.

 

משך קורס אפליקציות: בלימודי יום אינטנסיביים בין 8 שבועות ל-3 חודשים; בלימודי ערב בין שלושה חודשים לחצי שנה | תעודה בסיום: בדרך כלל של המכללה | מחיר קורס אפליקציות: 5,000 ₪ עד 10,000 ₪ | חוות דעת בוגרים 3.0 מתוך 5 | שכר ברוטו: בסיום קורס אפליקציות בדרך כלל לא מחפשים עבודה. 

  
לימודי הייטק במיקום נוח
מכללת סלע ממוקמת על צומת תחבורה ציבורית ראשית. למכללה מגיעים כ-15 קווי אוטובוסים, היא במרחק 10 דקות הליכה מתחנת רכבת בני ברק ויש חניון חופשי (בערב) גדול במרחק 5 דקות הליכה. לכן מי שמעוניינים ב-קורס הייטק במרכז, קורס הייטק בצפון, קורס הייטק בדרום, קורס הייטק בתל-אביב או קורס הייטק ברמת גן, ימצא שמכללת סלע ממוקמת במיקום נוח עבורו.

  

להרחבה בנושא לימודי הייטק | מה כדאי ללמוד להייטק | קורס הייטק | ללמוד הייטק במכללת סלע.

 

הקורסים הכי טובים להייטק, המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר ולקבל הסמכה יוקרתית של מכללת סלע. לפרטים ותיאום פגישת ייעוץ אישית: 03-6176666. 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »