קורס סייבר למתחילים – מה הביקוש למגן סייבר? שוק העבודה לבוגרי הקורס, המשכורות הצפויות לבוגרים, מושגים בעולם הסייבר שיעזרו לכם לבחור את הקורס הטוב ביותר למתחילים. רוצים הצעת מחיר ל-קורס סייבר הכי טוב בארץ? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

קורס סייבר למתחילים – הקורס המבוקש ביותר

חוות דעת מכללת סלע בגוגל נושא אבטחת הסייבר סוחף את העולם בסערה עם כמה מהחברות הגדולות והמתקדמות בעולם שנפלו קורבן להתקפות סייבר בשנים האחרונות, כמו גם התקפות מפורסמות על תשתיות לאומיות כגון רשת המים בישראל, משרד האוצר בארה"ב ונמלי ענק באירן. החששות והעניין שאירועים אלו יוצרים הפכו את שוק העבודה לסייבר לשוק החם ביותר בעולם ההייטק.

לימודי סייבר למתחילים הפכו עכב כך לפופולארים מאוד בקרב המעוניינים ללמוד קורסים למתחילים ולהיכנס בדרך זו לתחום החם הזה. חשוב מאוד לפני שאתם נרשמים ל-קורס סייבר ואבטחת מידע לבצע מחקר שוק רחב ולבחור ב קורס סייבר מומלץ  ביותר.

  

 

ללמוד מהמומחה מספר אחד בארץ לסייבר רוני דויטש -היכנסו לעולם המרתק של הסייבר כבר היום!*
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666


לקריאת חוות דעת על קורס סייבר ואבטחת מידע של מכללת סלע בגוגל *

 

כיצד נראה שוק ההדרכה לסייבר בישראל בשנת 2021? כיצד צפוי להתפתח שוק לימודי סייבר ואבטחת מידע בשנים 2022, 2023 ואיילך?

בישראל אין אפשרות ללמוד תואר אקדמי לסיבר. אומנם מספר אוניברסיטאות מציעות קורסים חוץ-אקדמיים לסייבר, אבל אלו קורסים השייכים למגזר הפרטי והם אינם מעניקים תואר סייבר אקדמי. בעולם קיימים ארגונים שונים המעניקים הסמכת סייבר או הסמכות בתחומים קרובים. הסמכות אלו ניתנות בדרך כלל על-ידי מעבר בחינת הסמכה מסוימת, בדומה למעבר בחינת ההסמכה לעורכי דין או לרואי חשבון בארץ. להלן מגוון הסמכות בינלאומיות:

 • CEH (האקר כובע לבן מוסמך)
 • OSCP (קצין אבטחה ומניעת התקפות סייבר)
 • CISA (מבקר אבטחת מידע מוסמך)
 • GCIH (קצין אירועי סייבר של GIAC)
 • קצין סייבר ואבטחת מערכות מידע מוסמך (CISSP)
 • אדריכל סייבר ואבטחת מערכות מידע (CISSP-ISSAP)
 • קצין הנדסת אבטחת מערכות מידע (CISSP-ISSEP)
 • מנהל אבטחת מערכות מידע (CISSP-ISSMP)

הסמכות אלו טובות להכליל אותן בקורות החיים הנשלחות למעסיקים פוטנציאלים ואולי אף להזכירן כבדרך אגב בראיונות עבודה, אך כל המומחים מסכימים "שיש לשלב הסמכות עם יכולת הצגת ידע ואף ניסיון בפרויקטים לימודיים כדי לעבור ראיון עבודה לסייבר"

 

קורס סייבר למתחילים – הביקוש לבוגרים בישראל של 2021 והצפי ל-2022 ואיילך

נכון לרבעון השני שנת 2021 יש ביקוש לכ-4,700 משרות עובדים בתחום הסייבר ואבטחת המידע. מתוכן כמחציתן יכולת להיחשב כמשרות לבוגרי קורס סייבר שהחלו את דרכם כמתחילים וכמחציתן נועדו לאנשים מנוסים בתחום. אומנם תמיד ישנה נטייה של חברות להעדיף עובדים בעלי ניסיון אבל המצאי בשוק העבודה של עובדים מנוסים ופנויים בתחום הסייבר קטן מאוד ולכן המשכורות שלהן גבוהות כל כך שחברות מוכנות להתפשר ולקלוט בוגרי קורס סייבר ללא ניסיון. עדיין בוגרי קורס סייבר שהינם ללא ניסיון יעברו תהליכי מיון קפדניים ויצטרכו להציג ידע, יכולות מגוונות (ראו בהמשך) ותיק עבודות מרשים על מנת להתקבל. אבל אם שאלתם את עצמכם אם יש סיבה ללמוד סייבר? אז יש כאן בשורה טובה, שוק העבודה לבוגרי קורס סייבר ואבטחת מידע צפוי להתרחב משמעותית בשנים 2022, 2023 ואיילך.  מגמות רבות מצביעות על כך שהתחום רק יילך ויתפתח. אם היום אנו עדים לכ-2,000-3,000 משרות פנויות לבוגרי קורס סייבר, כבר בשנת 2022 ולבטח בשנת 2023 אנו נראה כפול מזה. סביר מאוד שבשנת 2023 יהיו יותר מ-5,000 משרות פנויות. ישנם מספר תהליכים אשר דוחפים את הדרישה לאנשי סייבר:

* חידושים טכנולוגיים המרחיבים מאוד את השימוש במחשבים וברשת לתחומים חדשים, כגון רכבים אוטונומיים, האינטרנט של הדברים – IoT, רשת דור 5, אינטליגנציה מלאכותית ועוד

* התפוצצות הכמות של מצלמות מעקב מחוברות לרשת לצורך מתן הרגשת ביטחון לאזרחים

* התרחבות משמעותית של העבודה מהבית בעקבות משבר מגפת הקורונה (COVID-19)

* המשבר הכלכלי העמוק בעקבות מגפת הקורונה (COVID-10) הדוחף האקרים כובע שחור (ראה בהמשך) להידרדר לפשעים כלכליים ברשת

* שימוש גובר בסייבר כסוג של מלחמה קרה בין מדינות ומעצמות, כאשר משאבים אדירים מושקעים בניסיון של כל המדינות לפרוץ אלו לתוך המערכות של אלו

* התודעה ההולכת וגוברת של מנהלים בכירים במשק להשלכות החמורות של התקפות סייבר על המוניטין של החברה שלהם

* הרגולציה שמתחילה לדרוש מחברות העוסקות בניהול מידע אישי ו/או הקשורות לתשתיות לאומית לנהל מערכת הגנת סייבר טובה

כל אלו מביאים אותנו לצפות ששוק העבודה לתפקידים בתחום הסייבר בשנים הקרובות יתפוצץ ויכיל דרישות אדירות לבוגרי קורס סייבר למתחילים.

 

 

רוצים לדעת עוד על סייבר? במכללת סלע קורס הסייבר הטוב ביותר. תבדקו* ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

לקריאת חוות דעת על קורס סייבר של מכללת סלע בגוגל*

 

לימודי סייבר – מה המשכורת של בוגר קורס סייבר למתחילים?

המשכורות של בוגרי קורס סייבר המתחילים את דרכם המקצועית, נעות בין כ-8,500 ₪ ברוטו לעד כ-11,500 ₪ ברוטו לחודש (בהתבסס על דיווחי מעסיקים ודוחות שכר). תמיד יש יוצאים מהכלל, אבל זה הטווח הנפוץ (85% מהמדווחים). מה שמעניין זה שכעבור רק 3-4 שנות ניסיון המשכורות הללו מוכפלות, כלומר משכרותו של מגן סייבר עם 3 שנות ותק וניסיון היא בסביבות 14,000 ₪ - 16,000 ₪ לחודש (83% מהדיווחים) ומשכורתו של מגן סייבר עם 5 שנות ותק מרוויח בסביבות 18,000 ₪ ועד יותר מ-25,000 ₪ לחודש (87% מהדיווחים).

  

 לימודי סייבר למתחילים – להבין את הסילבוס

אנו כאן כדי להקל עליכם לבצע סקר שוק חכם ועל מנת לעזור לכם להבין מה מסתתר מאחורי הסילבוס – תוכניות הלימוד המפורטות של המכללות השונות.  להלן רשימת המונחים החשובים ביותר בנושא אבטחת סייבר המופיעים בדרך כלל בתוכניות הלימוד של קורסי סייבר למחילים. כך תוכלו להבין טוב יותר מה מציעים לכם ללמוד:

  

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לקורס סייבר המומלץ ביותר* בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

ענן אבטחת סייבר – מחשוב ענן, Cloud computing

טכנולוגיה המאפשרת לנו לגשת לקבצים ו/או לשירותים דרך האינטרנט מכל מקום בעולם. מבחינה טכנית, מדובר באוסף של מחשבים עם יכולות אחסון גדולות שנגישים מרחוק. כל אחד מאתנו משתמש בזה היום, מערכות כמו Google drive, Drop box בהן אנו שומרים את הקבצים שלנו (בניגוד לשמירת הקבצים על המחשב המקומי, לדוגמא בכונן C), מערכות כמו Office 365 או Google Docs המאפשרות לנו להפעיל תוכנות (אפליקציות) לעריכות קבצים או חישובים ב-EXCEL מבלי שאנו מתקינים תוכנות אלו על המחשב שלנו – כל אלו דוגמאות ל-מחשוב ענן.

  

רשת וירטואלית פרטית – VPN – Virtual Private Network

כאשר עובדים מרחוק וניגשים למחשבים המצויים בארגון, או כאשר רוצים לעבוד מרחוק מבלי שניתן יהיה לזהות את המשתמש ואת מיקומו, ניתן להתחבר לרשת האינטרנט ב-VPN.  זה כלי תוכנה המאפשר למשתמש להישאר אנונימי בזמן השימוש באינטרנט על ידי מיסוך המיקום והצפנת התעבורה.  בצורה זו מקשים על האקרים להאזין לתעבורה ולדעת דברים על המשתמש ו/או על הארגון.

  

כתובת IP

מושג בסיסי שכוונתו למספר ייחודי הניתן למחשב שלך או לרשת המקומית שלך ברשת האינטרנט העולמית.  זו גרסת האינטרנט לכתובת הבית או העסק שלך. יש ללמוד להכיר סוגי כתובות שונים והמשמעויות שלהן.  בדיוק כפי שאנחנו רגילים להביט בכתובת רגילה וממנה ללמוד על העיר, השכונה ולפעמים על סוג הבית (פרטי, בית משוף) בו גר בעל הכתובת, כך ניתן מכתובות ה-IP  ללמוד על בעליהן.

  

פגיעות – Vulnerability

עד כמה אנו חשופים להתקפות סייבר. מתברר שכל מחשב, כל רשת וכל בסיס נתונים חשופים במידה זו או אחרת להתקפות סייבר. כדוגמא טובה נוכל לתת את נושא הסיסמאות גישה למחשב. כידוע לכולנו סיסמא יכולה להיות בסיסית או מורכבת. מחשב או מערכת מידע שאינם דורש סיסמא מורכב הם פגיעים יותר ממחשב הדורש סיסמא מורכבת. מעבר לכך סיסמאות טבען לזלוג לידיים לא מורשות – וזאת במגוון דרכים. לכן לדוגמא לפעמים אנו נדרשים לזיהוי דו שלבי כדי להיכנס למחשב או למערכת המידע שלנו. מערכת עם זיהוי דו שלבי פגיעה פחות מזו עם זיהוי בודד.

  

חומת אש - Firewall

תוכנה או קומבינציה של תוכנה וחומרה אשר סורקת את כלל תעבורת הרשת לצורך גילוי של נשיונות התקפת סייבר ופריצה לרשת ולמחשב. חומות אש במחשב האישי הן תוכנה הפועלת כמו כל תוכנה אחרת ומנטרת את תעבורת הרשת של ומתוך המחשב בניסיון לאתר תבניות של תעבורה המתאימות לתעבורה זדונית. בעסקים וי=חברות מדובר בדרך כלל מחומרה ייעודית הכוללת תוכנה מורכבת אשר מחוברת בין הרשת הארגונית לחבור של הארגון לרשת האינטרנט.  היות ובארגונים יש מספר לא מבוטל של חיבורים כאלו (חיבור ראשי, חיבור סניפים, חיבורים אל חוטיים ועוד) מותקנות בדרך כלל חומות אש רבות ובמספר שכבות.

  

תוכנות זדוניות לאבטחת סייבר – Malware, Malicious Software

מונח מטריה המתאר את כל צורות התוכנות הזדוניות שנועדו לזרוע הרס במחשב. צורות נפוצות כוללות: וירוסים, סוסים טרויאניים, תולעים ותוכנות כופר.

  

וירוס ואנטיוירוס

וירוס הוא תוכנה זדוניות שמטרתן להשחית, למחוק או לשנות מידע במחשב. ישנם אף וירוסים הפוגעים בחומרת המחשב, לדוגמא על-ידי שינויי קונפיגורציה בבקרים של הדיסק הם יכולים לגרום להשבתתו או לכך שהמידע הנקרא ממנו יהיה שגוי. האנטי-וירוס היא תוכנה המותקנת במחשב שמטרתה לא לאפשר לוירוס לחדור למחשב – זה כמו חיסון. האנטי-וירוס סוקר כל הזמן את המידע הנכנס למחשב ממקורות שונים (בזמן הגלישה באתרים, בהורדת קבצים מהרשת, בקבלת EMAIL וכד') על מנת לאתר "חתימת וירוסים" – תבניות שונות של מידע דיגיטלי המצביעות על קיומו הפוטנציאלי של וירוס.

  

התקפת כופר – Ransomware attack

סוג של התקפה המבוצע על-ידי שתילת תוכנה במחשב שלך שמונעת ממך לעבוד עם המחשב – כלומר "נועלת את המחשב ורק מאפשרת לך לראות את מסך דרישת הכופר. בדרך כלל היא תצפין קבצים ותבקש לשלם כופר כדי לפענח אותם או לשחזר אותם.

  

סוס טרויאניBackdoor

חתיכת תוכנה זדונית המאפשרת להאקר להשיג גישה מרחוק למחשב דרך "דלת אחורית".  על מנת שהאקר כובע שחור יוכל לגנוב ממך מידע, בדרך כלל עליו להריץ על המחשב שלך תוכנה נסתרת אותה הוא כתב. הסיבה היא שרוב המערכות מונעות מההאקר גישה מרחוק לעבודה על המחשב שלך, לכן עליו לשתול במחשב שלך תוכנה אוטונומית אשר תייצא אליו את המידע, כלומר מבחינת המחשב וחומת האש זה ייראה כאילו את פונה ושולח קובץ ולא כאילו מישהו מבחוץ מוריד את הקובץ אליו למחשב.

  

תולעת - Worm

פיסת תוכנה זדונית שיכולה לשכפל את עצמה במטרה להפיץ את הזיהום למחשבים מחוברים אחרים.  התולעת עצמה אינה מזיקה, היא כוללת את הקוד המתוחכם המאפשר לה לגלות מחשבים "שכנים" ברשת ולהתפשט אליהם ובנוסף היא כולל "מטען" זדוני, המטען היא התוכנה הזדונית שהתולעת תאחסן במחשב אליו היא התפשטה והוא יבצע את העבודה הזדונית עצמה.

  

בוט / בוטנט - Botnet

סוג של יישום תוכנה או סקריפט שמבצע משימות לפי פקודה, ומאפשר לתוקף לקחת שליטה מלאה מרחוק על מחשב מושפע. אוסף של מחשבים נגועים אלה מכונה "botnet" ונשלט על ידי האקר או "bot-herder".

  

תוכנות ריגול

סוג של תוכנות זדוניות שמתפקדות על ידי ריגול על פעילות המשתמשים ללא ידיעתם. היכולות כוללות ניטור פעילויות, איסוף הקשות, קצירת נתונים (פרטי חשבון, כניסות, נתונים פיננסיים) ועוד.

  

Rootkit

סוג אחר של תוכנות זדוניות שמאפשרות לפושעי רשת לשלוט מרחוק במחשב שלך. הן נקראות "ערכות שורש" מכיוון שהן פוגעות בלב ליבו של המחשב ומשתלטות עליו בצורה שקשה לאתר אותן. זה מאפשר להן לחיות במחשב שלך זמן רב. לפעמים חדירתן כה עמוקה שאפילו פירמוט של הדיסק אינו יכול להוציא אותן מהמחשב ונדרשת ממש פעולה ברמת החומרה כדי לנטרל אותה.

  

מתקפת DDoS

ראשי תיבות שמייצגים מניעת שירות מבוזרת - סוג של מתקפת סייבר. מטרת התקפה זו היא להפוך שירות כגון אתר אינטרנט לבלתי שמיש על ידי "הצפתו" בתעבורה זדונית או בנתונים ממקורות רבים (לרוב בוט-רשת).

  

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לקורס סייבר המומלץ ביותר* בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

דייג - פישינג - Phishing

כמו דייג המטיל חכה וממתין לדג שיוכל את הפיתיון, מדובר בטכניקה בה משתמשים האקרים להשגת מידע רגיש. לדוגמא, שימוש בהודעות דוא"ל שנועדו להערים על אנשים ולבקש מהם נתונים אישיים או חסויים כגון סיסמאות ופרטי חשבון בנק. זה נקרא כך מכיוון שה-האקר ישלח את ההודעות הללו לכמות עצומה של אנשים (יפרוש את רשת הדייג) ורק בודדים יעלו בחכתו.

  

בדיקת חדירה – Pen – Penetration test

מדובר בתהליך בדיקה יזום אשר מנסה לוודא היכן יש פרצות לרשת ולמחשבים.  לעוסקים בתחום קוראים האקר כובע לבן. פרקטיקה זו היא אמצעי להערכת אבטחה באמצעות כלים וטכניקות של האקרים כובע שחור במטרה לגלות פגיעות ולהעריך ליקויי אבטחה.

  

זיוף עמוק – Deep fake

טכנולוגיה בה קליפ שמע או וידאו שעבר מניפולציה נראה אמיתי או אמין לחלוטין. הרעיון הוא לשכנע אנשים להאמין לסיפור או תיאורית קונספירציה מסוימת מכיוון שזה נאמר על-ידי אדם מפורסם.  זה גם עלול להשפיע על עדויות בבתי משפט ולהוביל להרשעה של חפים מפשע והימלטות מאימת הדין של פושעים מסוכנים.

  

האקר כובע לבן / כובע שחור

כאשר מדברים במונחי אבטחת סייבר, ההבדלים ב"כובעים "של האקרים מתייחסים לכוונת ההאקר. האקר כובע לבן פועל תמיד בהסכמת הבעלים ופעולתו הינה חוקית לחלוטין למרות שהוא בעצם מבצע פעולות פריצה ומשתמש בתוכנות זדוניות. האקר כובע שחור הם המסוכנים והפועלים במזיד ובניגוד לחוק. האקרים כובע שחור פורצים לרשת כדי לגנוב מידע שישמש לפגיעה בבעלים או במשתמשים ללא הסכמה. זה לגמרי לא חוקי.

 

ערוץ סלע ביוטיוב

 

לסלע שתי זרועות עיקריות: מכללת סלע וסלע – המרכז הטכנולוגי.  מכללת סלע קיימת מזה 30 שנה והיא המכללה הפרטית הוותיקה ביותר בשוק הישראלי. מכללת סלע עוסקת בהדרכה להייטק ובהסמכת סטודנטים במסגרת שלושה בתי ספר: מקצועות התוכנה, גרפיקה ומולטימדיה, וסייבר. המרכז הטכנולוגי של סלע מפתח פרויקטים ומספק שירותי ייעוץ בכיר בארץ ובעולם. המרכז עומד בקשר ישיר עם מרכזי הפתוח של מיקרוסופט בעולם ומביא את הטכנולוגיות החדישות ביותר לתוך הפרויקטים בהם הוא עוסק. לסלע חמישה סניפים ברחבי העולם: בהודו, בסינגפור, בקנדה ובארה"ב (וושינגטון די. סי. וסיאטל). לסלע 300 עובדים.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »