מסלול לימודי עיצוב גרפי מקיף ומקצועי, ללמוד בקורס עיצוב גרפי מהמומחים הטובים בענף, היכן עובדים בסיום קורס עיצוב גרפי? מחיר קורס עיצוב גרפי, תנאי קבלה ותכנים של קורס עיצוב גרפי.  הקורס הכי טוב בארץ לעיצוב גרפי עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 


בשנים האחרונות, תחום עיצוב גרפי הפך לאחד מתחומי העיצוב והלימוד הפופולאריים, כך שחיפוש אחר המלצות לקורס עיצוב גרפי ברחבי הרשת, בהחלט עשוי להפיק לכם תוצאות רבות ומבלבלות. יתרה מכך, מכללות ומוסדות לימוד אקדמיים רבים מתגאים בקורס עיצוב גרפי משלהם, ובבוגריהם, המשתלבים ללא כל בעיה (כך, על פי העדויות) בשוק העבודה במשרדי פרסום, נטמעים ללא כל בעיה בקרבן של חברות הייטק, מתברגים במשרדי הוצאה לאור, ובכלל - סוללים את דרכם הסוגה בשושנים בקריירה שלהם, רק בזכותו של אותו קורס עיצוב גרפי שעברו במסגרת מוסד הלימודים. אז כיצד בוחרים קורס עיצוב גרפי מתאים עבורכם? מיד נענה על כך, אבל נתחיל בסקירה קצרה של התחום, על מנת שתדעו במה דברים אמורים.

 
עיצוב גרפי - להיט תעסוקתי עדכני או תחום עיסוק ותיק בן מאות שנים?
נכון, קורס עיצוב גרפי הוא אכן קורס חדשני ועדכני, אבל העיצוב הגרפי, בצורתו הפרימיטיבית למדי, קיים כבר מאות ואלפי שנים. גם האדם הקדמון, בציירו על קירות מערתו, עסק, בצורה מסוימת של עיצוב גרפי, שכן, עיצוב גרפי, בהגדרתו, נסב מסביב לשילוב הוויזואלי בין רכיבים כמו טקסט ותמונה, לצורך העברת מסר מסוים ונדרש. את שורשיו של עיצוב גרפי מוגדר אפשר לזהות עם כניסת המילה הכתובה לחיינו, אך רק בסביבות המאה ה-19 הפך עיצוב גרפי לפעילות מופרדת שהוכרה ככזו. כיום, כפי שציינו בפתיחה, הפך העיצוב הגרפי למקצוע עיסוק ולימוד נחשק, כשבתור כזה הוא נוטל חלק התקשורת החזותית, המהווה תחום נכבד בענף העיצוב החזותי. שילובו של העיצוב הגרפי במדיות התקשורת השונות, תוך שימוש בטכנולוגיות השונות ובעולם המחשבים, העשיר את לימודי עיצוב גרפי בשמע ועיבה את מדיום החזותי שלו.

 
מה מקומו של העיצוב הגרפי בחיים המודרניים?
כיום, ישנם מעט מאד תחומי פרסום, שיווק או הייטק שבתוכם לעיצוב גרפי אין מקום, שכן הוא בא לידי ביטוי במבחר מגוון של משימות ופעילות, כגון, בניית אתרים, עיצובם של אמצעי פרסום הכוללים טקסטים מודפסים (כעלונים, כתבי עת או ספרים), עיצובן של אריזות מוצרים, עיצובן של כרזות ואמצעי פרסום נוספים, עיצוב ממשקי תוכנות, אפליקציות, עיצוב סרטוני וידיאו לצרכים שונים, אנימציות, עבודות פוטושופ אילוסטרייטור, ועוד כהנה וכהנה משימות ותחומי עיסוק. זוהי הסיבה לכך, כי ניתן למצוא מעצב גרפי הדבק בגרפיקה הקלאסית, בעוד חברו, אשר כבר במהלך הקורס, מצא את ייעודו המקצועי החיים דווקא בתחום תקשורת חזותית ממוחשבת, עוסק בעיצוב ממשק וירטואליים של אפליקציות למובייל, ובכל זאת - כל אחד משניהם נחשב למעצב גרפי.

 
קורס עיצוב גרפי - במה הוא עוסק?
הדגשים במהלך קורס עיצוב גרפי מתמקדים בשימוש בוויזואליה לצורך העברת המסרים הנדרשים. במהלך הקורס עוסקים הסטודנטים בהכרת האמצעים השונים להעברת המסרים, אשר באופן מפתיע, ובניגוד לשמו הנוסף של העיצוב הגרפי - תקשורת חזותית, כיום, כולל גם את תחום השמע. בתחום העיצוב הגרפי של ימינו נעשה שימוש באמצעי גרפיקה ממוחשבת, עיצוב תלת מימד, תוכנות שונות (למשל, פוטושופ אילוסטרייטור) וגם בתכונות ובכישורים האישיים של הסטודנטים (כמו חוש אסתטי ואף חשיבה יצירתית ונכונות לפרוץ מסגרות עיצוביות קיימות).  חשוב גם להבין לגבי קורס עיצוב גרפי - מחיר, כמה באמת עולה קורס עיצוב גרפי?

 
מהם תנאי הקבלה ל-לימודי עיצוב גרפי?
הזכרנו כבר בתחילה את הפופולאריות הגבוהה של קורס כזה. אותה פופולריות גורמת לכך שכל מוסד אקדמי או לימודי כמעט, מציע לבאים בשעריו קורס כזה. באופן טבעי, ככל שמדובר במוסד רציני ובקורס רציני יותר, קהל יעד, שעות לימוד, תנאי קבלה, תוכנית הלימודים והתעודה או התואר שאיתם תצאו בסיום הלימודים יהיו רציניים יותר. אבל, מאידך, ברור גם כי תנאי קבלה לקורס במוסד רציני הינם מחמירים יותר ולעיתים יידרש התלמיד להציג תיק עבודות בסיסי כלשהו, לעמוד במבחני התאמה או בנתוני סף מסוימים, על מנת שיוכל להתקבל לקורס.

 
מהו הפורמט הלימודי של קורס העיצוב הגרפי?
גם כאן, תלוי את מי תשאלו. ישנם מוסדות לימוד בהם לימודי עיצוב גרפי מהווים לימודי תעודה, כלומר לאחר סיום הקורס, עמידה בבחינות מסוימות והגשתו של פרויקט גמר, אתם יוצאים ובידיכם תעודה המעידה על כך שסיימתם את לימודיכם בקורס בהצלחה ועמדתם בבחינות הנדרשות. במוסדות לימוד אחרים, קורס בתחום הלימוד הגרפי ישולב כחלק מלימודי התואר (לרוב, תואר ראשון). במרבית המקרים, לימודי תעודה יהיו לימודים קצרים יותר מאשר במוסדות האקדמיים בהם לימודי עיצוב גרפי מהווים חלק מלימודי התואר.

 
כמה זמן אורכים הלימודים בקורסים השונים?
לימודי עיצוב גרפי מוצעים לסטודנטים במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ. לרוב, במוסדות המעניקים למסיימי הקורס תעודת הנדסאי גרפיקה, אורך לימודי התעודה הוא כשנתיים. מוסדות לימוד אחרים, שאף הם מציעים לימודים לתעודת גמר, מציעים קורס שאורכו בין כשמונה חודשים לשנה. במרבית הקורסים במוסדות המורשים, תוכלו לבחור בין לימודים המתנהלים בשעות הבוקר, לבין לימודים המתנהלים בשעות אחר הצהריים או הערב, בקורסים המוצעים ללומדים המעוניינים לשלב בין עבודה ללימודים.


קורס עיצוב גרפי מומלץ
לכל אחד מאיתנו ישנם קריטריונים שונים לבחירת דרכו בחיים, ולכן, הקריטריונים של אדם מסוים, לא בהכרח יהיו זהים לאלה של אדם אחר. אולם, יחד עם זאת, בבחירת לימודים, ישנם מספר פרמטרים שסביר להניח כי הם משותפים לכל מי שמתכוון ללמוד מקצוע או תחום כלשהו. הנה כמה מהבולטים שבהם:

  
מה אתם "מקבלים" בסוף הקורס

במרבית המקרים, אם אתם מחפשים לשלב לימודי עיצוב גרפי בלימודי התואר, יומלץ לכם לחפש מוסד אקדמי המציע תוכנית כזו, בעוד שאם אתם מתכוונים לקחת קורס עיצוב גרפי רק על מנת להעשיר את הידע שלכם, ומבלי כוונה מוצהרת לעסוק בתחום עם סיום לימודיכם - לימודי תעודה יספיקו לכם בהחלט. אבל, בשל ההיצע הגדול, הקפידו לבחון את המוסדות הרלוונטיים עבורכם ולהשוות מספר פרמטרים רציניים, ולא להסתפק בסקירה חטופה של הנושא.

 
רמת הלימוד במוסד הנבחר

רמת הלימוד קשורה תמיד ישירות למוניטין של מוסד הלימודים ולאיכותם של הקורסים / הלימודים המוצעים על ידו. גם כאן, חשוב מאד לבחון את המוסד הלימודי לעומקו (למשל, על ידי קריאת ביקורות ברשתות החברתיות), ולא להתבסס אך ורק על פרסומים רשמיים של המוסד עצמו.

 
מיקומו של מוסד הלימוד

כן, עד כמה שזה נשמע שטחי אולי, למיקומו של מוסד הלימוד ישנה חשיבות בבחירה, אבל יתכן שהיא מעט שונה מזו שעליה חושבים ברגע הראשון. כמעט כל סטודנט עלול לחוות רגעי שבירה במהלך לימודיו (בלי קשר לתחום הנלמד). בנקודות אלה, כל אתגר נוסף שמופיע (כמו, למשל, הצורך לנסוע מרחקים ארוכים כדי להגיע לקורס) עלול להכריע את הכף לטובת נטישת הלימודים. לכן, אם אתם גרים בתל אביב, חפשו לעצמכם קורס בתל אביב או בסביבותיה, ואל תתפתו להירשם לקורס עיצוב גרפי במטולה או בדימונה, אם אינכם מתכוונים להעתיק לשם את מקום מגוריכם.

 
לסיכום:
קורס עיצוב גרפי טוב יכול להוות את הפתח עבורכם לקריירה מדהימה ומוצלחת, ומאידך, הוא יכול להיות גם "סתם" עוד משהו שאתם עושים כי משעמם לכם וכי תחום העיצוב הגרפי נשמע מעניין באוזניכם. הכל תלוי בכם, במצב חייכם ובאופן בו אתם תופשים את חייכם בעתיד. בין אם מדובר בפתח לקריירה ובין אם מדובר בקורס שהוא להעשרה בלבד, מומלץ לבחון לעומק את מוסד הלימודים ואת הקורס העומד על הפרק. זאת, מאחר וגם אם המדובר בקורס המיועד להעשרת הידע שלכם בלבד, קורס שאינו רציני כמצופה ממנו עלול להוות עבורכם בזבוז זמן וכסף. קראו את הסילבוס, חפשו חוות דעת של סטודנטים שלמדו בקורס וממליצים עליו (או, לחילופין, מזהירים מפניו) ואל תשכחו להשוות לפחות בין שניים או שלושה קורסים כאלה, על מנת שכשתתחילו ללמוד, תוכלו להיות בטוחים שאכן בחרתם בקורס הנכון והמתאים ביותר עבורכם!

 

הקורסים הטובים ביותר בארץ לעיצוב גרפי, הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר, עם המרצים הטובים ביותר והסמכה יוקרתית של מכללת סלע. לפרטים ותיאום פגישת ייעוץ אישית: 03-6176666. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »