ראיון עם בוגר קורס פיתוח תוכנה. מדוע בחרת ללמוד פיתוח תוכנה? מדוע בחרת ללמוד בסלע? חוות דעת על קורס תכנות בסלע, מה היה חשוב ללמוד כדי להתקבל לעבודה בהייטק? המלצות ל-לימודי פיתוח תוכנה. הקורס הטוב ביותר בארץ לפיתוח תוכנה עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

שלום רוני, ספר לנו מעט על עצמך
אני רוני שבת, בן 30 מהרצליה. למדתי במגמות לביולוגיה ולמחשבים בתיכון חדש בהרצליה. לאחר התיכון התגייסתי לפלס"ר גבעתי. אחרי השירות הייתי שנה בדרום אמריקה וניקיתי את הראש. כשחזרתי עבדתי בכל מני עבודות כמו אחראי משמרת במסעדה ואחראי צוות שמירה.

 
מדוע בחרת ללמוד קורס תכנות במכללה סלע
זה נחלק ל-2 חלקים למה קורס פיתח תוכנה? ולמה בסלע?
לגבי קורס פיתוח תוכנה, זה ממש מעניין. בתיכון לא ממש התחברתי למקצועות כמו מתמטיקה ומחשבים. כנראה בגלל המורים. היו אלו מקצועות ששנאתי ללמוד. ממש כך. לאחר הצבא חיפשתי מה ללמוד וחשבתי לעשות תואר בתעשייה וניהול. נרשמתי לטכניון והתקבלתי. אחרי הסמסטר הראשון הבנתי שזה ממש לא בשבילי. אז נפגשתי עם חבר שלמד סייבר במכללת סלע והמליץ לי לבדוק.
עשיתי המון בדיקות. לא רציתי שוב ליפול. לא רציתי שוב להירשם, לבזבז זמן וכסף ואז לגלות שזה לא עבורי.
בדקתי ממש לעומק וחיפשתי המלצות מאנשים. הלכתי למכללות לייעוץ והתרשמתי ממה שאמרו לי. עשיתי מבחן הכוונה מקצועי וזה גם נתן לי כיוון. מכל אלו ישבתי ועשיתי לעצמי טבלת החלטה והחלטתי ללמוד פיתוח תוכנה.

  
מדוע בחרת במכללת סלע?
מכללת-סלעמרגע שהחלטתי על הכיוון של פיתוח תוכנה הייתי צריך להחליט איפה ללמוד. אפשרות אחת הייתה לשוב לתואר ראשון במדעי המחשב. האפשרות האחרת הייתה קורס תכנות. מצד אחד, רבים אמרו לי שבלי תואר אין לי סיכוי למצוא עבודה נורמלית בהייטק, מצד שני שוחחתי עם המון חברה שלמדו בקורס פיתוח תוכנה של סלע והם עובדים, מתקדמים וסבבה להם. אז היות וכבר הבנתי שלימודים אקדמיים בימנו הם הרבה מתמטיקה ופיזיקה לא שימושיים בכלל, הבחירה בסלע הייתה טבעית. פשוט רציתי ללמוד משהו שיעניין אותי, משהוא שמוביל לעבודה בהייטק. עשיתי השוואה למכללות אחרות והבנתי מהר מאוד שהקורס הכי טוב בארץ לתכנות הוא במכללת סלע. היום כששואלים אותי איפה הכי כדאי ללמוד תכנות, אני עונה ללא היסוס במכללת סלע.

 
איך בדיוק עשית את ההשוואה בין המכללות?
הלכתי ל-4 מכללות ונפגשתי איתם. ראיתי את הכיתות. ביקשתי לשוחח עם בוגרים. קראתי את תוכניות הלימוד. ראיתי שכולם מדברים על זה שהבוגרים שלהם עובדים בסוף הלימודים. אבל גם ראיתי באיזה עבודות הם עובדים. תוכניות הלימוד והרמה של המרצים היה עבורי פאקטור חשוב. לא רציתי קורס בסיסי שבסופו אני מוגבל. רצית ללמוד באמת טכנולוגיות משמעותיות ולהיות מה שנקרא Full Stack Developer, מפתח פול סטאק. בסופו של חשבון בחרתי בסלע ואני ממש שמח שכך.

  

ומה בנוגע לעלות קורס פיתוח תוכנה

אין ספק שבסלע העלות גבוהה יותר. אבל מקבלים הרבה יותר. לכן בסופו של חשבון חשוב לבדוק כמה באמת עולה קורס תכנות?


סיפר לנו כיצד מתנהלים הלימודים במכללה
לימודי-פיתוח-תוכנהאני למדתי בתוכנית יום. מתחילים ב-9:00 ומסיימים לקראת 16:30. ההרצאות הן בכיתות ממוחשבות. בזמן ההרצאה לפעמים מתרגלים עם המרצה את חומר הלימוד. יש מרצים שממש כל דבר הם נותנים לתלמידים להתנסות וזה מאוד עוזר להבין את החומר. יש גם שיעורי תרגול וחזרה. אם הכיתה מתקשה להבין נושא או שיש קבוצה גדולה של תלמידים שיש להם בעיות, פונים למכללה והם מוסיפים שיעורי תרגול. חוץ מזה יש עבודות בית ופרויקטים. בסיום כל קורס גדול יש מבחן. הלימודים נחלקים ל-5 סמסטרים ויש חופשה של כשבועיים בין כל סמסטר לסמסטר. בכיתה הייתה אווירה טובה שנוצרה עם הזמן והיו תלמידים שעזרו לאחרים. לא הרגשתי תחושת תחרותיות.

 

היה קשה בקורס?
לא אגיד שזה קורס שקל ללמוד אותו. אין ספק שיש המון חומר ללמוד. חלק מהלימודים זה בכיתה אבל הרבה זה בבית או במכללה מחוץ לשעות הלימודים. בהשוואה לעומס שהיה לי בטכניון זה ממש פחות, אין מה להשוות, אבל עדיין לא קל. הייתי אומר שזה עומס אבל עומס נסבל. אצלי אישית היה אתגר כי ביחד עם הלימודים נולד לנו תינוק. אז כמובן שתינוק זה לילות ללא שינה. לפעמים מצאתי את עצמי שם את התינוק עלי ואני כותב במחשב או קורא במחשב. כך שניצלתי את הזמן שהתינוק היה ער בלילה להתקדם בלימודים.

 

למה לא לימודים מהאינטרנט
אני דווקא לומד הרבה לבד מהאינטרנט אבל אין מה להשוות ללימודים בכיתה. כשלומדים ממרצה כמו אוריאל או בנייה אשת זו רמה אחרת לגמרי. קודם כל זה הרבה יותר ממוקד למה שאנחנו צריכים ללמוד. זה גם הרבה יותר מהיר. שיעור אחד זה כמו לשמוע חמש הרצאות באינטרנט. וכמובן יש את האפשרות לשאול שאלות וגם ללמוד מהשאלות של אחרים בכיתה. בקיצור אני מאוד ממליץ על לימודים מהאינטרנט אבל רק כהשלמה ללימודים בכיתה. אין תחליף מבחינתי ללימודים בכיתה אמיתית. הלימודים בכיתה נותנים מסגרת חשובה. הלימודים בכיתה הם הבסיס ואסור לדעתי לוותר אליהם.

 

ההבדל בין לימודים לבד מהאינטרנט ללימודים בקורס בכיתה
פגשתי חבר לעבודה שלמד לבד מהאינטרנט. הוא יודע המון דברים אבל ממש לא מבין כלום. יש הבדל גדול בין לדעת לעשות העתק/הדבק לבין להבין מה שאתה עושה. לצערי אני רואה המון חברה שמעתיקים קוד מכל מני מקומות בלי להבין. זה ממש לא לעניין. מילא אם הם הורסים לעצמם. כשעובדים בצוות קורה שקטע עם באגים של תכנון בחלק אחד של הפרויקט הורס למישהו אחר לגמרי את העבודה. זה ממש מעצבן לראות שבאינטגרציה פתאום שתו לך משאב, טיפלו לא נכון בזיכרון גלובלי או כתבו בצורה לא יעילה שהורגת לך את הביצועים ואין מה לעשות. לכן חשוב מאוד ללמוד בקורס בצורה מסודרת עם מרצים שהם בעלי ידע וניסיון רלבנטי. בעיקר ניסיון רלבנטי.

 
האם המכללה קיימה את מה שהבטיחו לך ברישום איך היו החברים בכיתה?
בהחלט. הבטיחו שתהיה רמה טובה והייתה. אהבתי את המרצים שלנו כי הרגשתי שאכפת להם מהתלמידים. הבטיחו אפשרויות תעסוקה טובות בסיום הקורס ואכן היו. כפי שכבר אמרתי, הקורס הוא לא קל אבל גם לא קשה מאוד. מי שלומד, עושה את שיעורי הבית והפרויקטים יצליח ללא ספק בצורה טובה. אהבתי גם שלמדנו עם מגוון מרצים כי יכולתי ללמוד תכנות מזוויות מבט שונות. החברים בכיתה היו בסדר גמור.

 

איזה נושאים אהבת ללמוד?
האמת שדי אהבתי את כל הנושאים. כמובן שהיו נושאים שהיה איתם יותר קל, אבל היה לי חשוב ללמוד את כל הצדדים של המקצוע. אז רציתי ללמוד גם שרת וגם לקוח, ללמוד להבין איך תוכנות גדולות כמו אתרי WEB או תוכנות בענן עובדות. בכל הקשור לטכנולוגיה מתברר שאני בחור די סקרן. לכן לא ויתרתי וניסיתי להתעמק בכל מקצוע ומקצוע. אז בסופו של דבר מה שבאמת אהבתי זה את הפרויקטים. כי בפרויקטים יכולתי להביא לידי ביטוי את היצרתיות שלי. גם נראה לי שפרויקטים זה הכי חשוב. לפעמים עבדתי על פרויקט ממש לתוך הלילה אבל היה בהחלט כדאי. בסופו של דבר כדי ללמוד תכנות בקורס פיתוח תוכנה חייבים ללמוד הרבה טכנולוגיות.

 
סלע עזרו לך למצוא עבודה בסיום קורס תכנות?
עבודה-בהייטקלא נראה לי שבסוף הקורס הטוב ביותר לפיתוח תוכנה בארץ אתה צריך לקבל עזרה במציאת עבודה. כל מי שלמדו במחזור שלי מצאו עבודה. אני מדגיש, מי שלמדו, לא רק מי שהיו רשומים או באו לכיתה כדי לראות ולהיראות. נראה לי שהלימודים הם ברמה גבוהה והם מאוד מעמיקים. אז בסיום הקורס אתה עם יכולות שיש להן דרישה בשוק. בכל מקרה סלע עזרו לנו. היו שיעורים מיוחדים לכתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה. גם הסבירו לנו כיצד להציג את הפרויקטים שעשינו – שוב כמובן שזה עזר רק למי שטרחו ועשו. חוץ מזה יש לסלע את פרויקט יהלו"מ שדרכו הם קולטים בוגרים לעבודה. לי זה לא התאים כי פשוט מצאתי כבר עבודה לקראת סיום הלימודים. אבל היו לא מעט שבחרו את הפרויקט הזה וזה הצליח להם.

 
איפה אתה עובד עכשיו?
אני עובד בסטארטאפ בשם ModuleJ בהרצליה פיתוח. אנו עוסקים בבניית תוכנות לארכיטקטים וקונסטרוקטורים העובדות בשיטות חדישות של תלת מימד. יש בחברה כ-30 מפתחים ויש לנו נציגי מכירות בארה"ב ובגרמניה. האווירה מצוינת, יש תנאי עבודה טובים ואני מרגיש שאני ממש תורם למוצר הכללי של החברה.

 

האם אתה מרגיש שהלימודים בקורס פיתוח תוכנה נתנו לך כלים טובים לעבודה?
בהחלט. אני מרגיש שלא מעט מהדברים שהמרצים דיברו עליהם בכיתה פתאום נראים לי עכשיו ברורים. לדוגמא הסבירו על שיטות שונות לחלוקת התוכנה לחלקים או שיטת לתיעוד התוכנה. כשאתה תלמיד לא תמיד בורר לך למה עושים כך. אבל עכשיו כשאני עובד בצוות פיתוח ויש גם צוות בדיקות העובד מולנו, אני מבין טוב מאוד את מה שהסבירו לנו. אני גם יכול לספר על מקרה (בלי שמות בבקשה) שקרה אחרי כחצי שנה. החברה החליטה לעבור לעבוד עם React. בצוות שלי אני היחיד שלמד בסלע. לא למדתי שם React אבל למדתי Angular. אז עם הרקע שקיבלתי בסלע הצלחתי להיכנס ל-React ולהיות פרודוקטיבי די מהר. אחרים שלמדו תואר ראשון וכאילו ידעו יותר ממני, לקח להם הרבה יותר זמן להיכנס לעניינים. בקיצור אני קיבלתי קידום במשכורת וקיבלתי הובלה של הצוות. לא ממש ראש צוות אבל אני הבכיר כרגע שמסביר להם איך לעבוד. אז כן בהחלט קיבלתי כלים טובים מאוד בקורס בסלע.

 

איך המשכורת?
אין תלונות – אבל אם אתה יכול לדבר עם המנהל שלי שייתן העלאה קטנה אני אשמח.

  
לסיום – תן לנו טיפים למתעניינים בלימודי תכנות
טיפים-קורס-פיתוח-תוכנהקודם כל לבחור ללמוד במקום שהוא מספר אחד – כלומר לבחור ללמוד בסלע. לא רק כי אתם מראיינים אותי. היסודות שנתנו לי בסלע הם מאוד חזקים ועוזרים.
שנית לא לוותר לעצמך. אם אתה רוצה להצליח, תלמד הכל ותעשה את כל הפרויקטים. כמה שיותר פרויקטים. כשתתחיל לעבוד תבין עד כמה היה חשוב ללמוד את כל המקצועות שלימדו אותך.
לא לפחד ללמוד מהאינטרנט במקביל ללימודים בקורס. צריך לדעת לחפש חומרים באינטרנט. צריך אפילו להירשם לפורומים כמו Stack Overflow, CodeCademy (זה עולה כ-900 ₪ לשנה), w3schools (קורס תכנות ללמוד בניית אתרים) ואחרים ולדעת לשאוב משם ידע. כשאני אומר לדעת ללמוד מהאינטרנט, הכוונה לא רק לעשות העתק/הדבק. ללמוד מה נראה כנכון ומה נראה כלא נכון, ללמוד להבין מה שעושים ולא רק להעתיק כמו טוקי.
ולבסוף – לחפש עבודה טובה, כולל להסכים להתפשר על משכורת, כדי לעבוד במקום מתקדם שניתן ללמוד בו מגוון טכנולוגיות ויש מספר אפשרויות להתקדם.
שיהיה לכם בהצלחה!

  

הקורס הכי טוב לפיתוח תוכנה בארץ, המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר ולקבל הסמכה יוקרתית של מכללת סלע. לפרטים ותיאום פגישת ייעוץ אישית: 03-6176666.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »