קורס פיתוח תוכנה  

 

איזו שפת תכנות מומלץ ללמוד בקורס פיתוח תוכנה? מה השפות המתאימות למתחילים בלימודי פיתוח תוכנה? מה הכי כדאי ללמוד כדי למצוא עבודה בהייטק? הקורס לפיתוח תוכנה הכי טוב בארץ עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

  


לימודי C, לימודי JAVA או לימודי #C?
לימודי-פיתוח-תוכנהאם אתם מתעניינים בלימודי פיתוח תוכנה לבטח שמעתם על השפות הללו. אם אתם מעט תוהים מה ההבדל בינהן, למה צריך אותן בכלל והכי חשוב – מה מומלץ ללמוד בקורס פיתוח תוכנה כדי להצליח לעבוד בהייטק? אתם בדרך ללמוד קורס תכנות וזו השקעה גדולה מאוד בעתידכם. מעבר לעלות קורס פיתוח תוכנה, שהיא כשלעצמה השקעה של אלפי שקלים, מדובר בהשקעת זמן ואנרגיות רבות. חשוב שתבחרו את הקורס לפיתוח תוכנה הכי טוב. מאמר זה שופך אור על אחד הנושאים היותר מדוברים – איזו שפת תכנות הקורס לפיתוח תוכנה הכי טוב בארץ מלמד? להרחבה בנושא ללמוד תכנות בקורס פיתוח תוכנה. מחיר קורס פיתוח תוכנה היא השאלה הנפוצה הבאה. אבל בסופו של דבר, קורס תכנות הטוב ביותר עבורי היא השאלה החשובה ביותר.

 

מ C ל ++C ועד #C
שפת C הייתה הראשונה. היא פותחה אי שם בתחילת שנות ה-70 של המאה הקודמת במעבדות .Bell Labs של חברת ATA&T. כ-10 שנים אחר כך פותחה שפת ++C ושוב כ-20 שנה עברו ויצאה לאוויר העולם שפת #C. אז בואו נראה בקצרה וממש בצורה נאיבית מה הן השפות הללו.

 
שפת C
השפה פותחה על ידי Dennis Ritchie, מהחשובים במדעני המחשב במאה הקודמת. היא שפה מאוד בסיסית שהמיוחד בה זה שמצד אחד היא שפה עילית, שפה שבה ניתן לייצר תוכנה בשפה דומה לשפת אנוש. כלומר שפה שניתן לכתוב בה בדרך הדומה לדרך בה חושבים בני אדם. מצד שני היא קרובה לשפת מחשב, כלומר קרובה לדרך בה מחשבים בנויים ועובדים. המשמעות היא ששפת C מצד אחד היא "שפה עילית" ומצד שני קורבה ל-"שפה מכונה", Machine Language. התוצאה של כתיבה נכונה ב-C עשויה להיות תוכנה יעילה מאוד המנצלת במקסימום את משאבי המחשב.

 

שפת ++C
שפת ++C הוסיפה את עולם האובייקטים וההודעות ל-C. פיתוח תוכנה בשיטת Object Oriented הפכה לשיטה השלטת בעולם בשנות ה-90 של המאה הקודמת ושפת ++C נתנה לחברות שהשקיעו השקעות ענק ב-C דרך טבעית להיכנס לעולם האובג'קט אוריאנטד מבלי לאבד את השקעות הענק הללו. ++C פותחה על ידי Bjarne Stroustrup , מדען מחשב דני שגם הוא עבד במעבדות Bell Labs. השפה הכניסה מושגים רבים מעניינים חדשים כגון ירושה, Inheritance, ירושה מרובה, Multiple Inheritance, עבודה עם אובייקטים בצורה גנרית, Polymorphism, ומנגנוני בדיקה אוטומטיים לגבי תקינות התוכנה. לכן השפה נחשבה לשפה ״בטוחה״ יותר בהיותה יותר Strongly Typed. לאורך השנים התפתחו סטנדרטים שונים של השפה, נוספו מנגנונים כגון Lambda Expressions ו-Generics / Class Templates. למי שממש רוצה להיות מקצוען נציין שלגרסה העדכנית ביותר (נכון לשנת 2019) של ++C קוראים C++14, לגרסה הנפוצה ביותר קוראים C++11 ואוטוטו, לקראת שנת 2020 תצא הגרסה החגיגית הגדולה C++20. למי שמתחילים ללמוד אין כלל חשיבות להבדלים בין גרסאות אלו, מכיוון שהן עוסקות בתוספות ושינויים הנוגעים לנושאים מאוד מתקדמים ומורכבים אשר בדרך כלל מגיעים אליהם אחרי שנים של עבודה בתחום.

 

שפת #C
ואז שוב עולם התוכנה עבר סיבוב. הפעם סיבוב טכנולוגי. הרעיון החדש הגיע, פחות או יותר, במקביל לצורך לבנות מיליוני אתרי WEB. בין היתר הטכנולוגיה של ניהול זיכרון אוטומטי, Managed Memory נכנס לשפות התכנות הסטנדרטיות. כלומר במקום שהתוכניתן ינהל את הזיכרון של האובייקטים, דבר שהביא לרוב הבאגים ברמת התכנות, ה-"שפה" תנהל את הזיכרון של האובייקטים. מי שהביאה את הבשורה של זיכרון מנוהל על ידי התוכנית ולא על ידי התוכניתן הייתה שפת Java שפותחה על ידי Sun Microsystems בשנת 1994. חברת Microsoft הייתה חייבת לפתח תשובה. והתשובה באה כ-6 שנים אחר כך בצורת #C. גם שפת #C פותחה על ידי מדען מחשב דני, בשם Anders Hejlsberg, העובד במיקרוסופט (הדנים הללו חזקים במחשבים :-) ). חשוב להדגיש, מבחינת הנדסת תוכנה שפת C דומה לשפת ++C הרבה יותר מאשר ל #C. למרות הדמיון בשמות ולמרות שב #C ישנם לא מעט אלמנטים הלקוחים משפת C או ++C – זו שפה שהנדסית שונה במהותה מהאחרות. אז לאחר שהכרנו מעט את השפות הנפוצות הללו ננסה להבין כיצד הקורס לתכנות הכי טוב בארץ מכין אתכם לעבודה בהייטק בצורה מיטבית.

 

שפת C - תכנות למערכות משובצות מחשב
קורס-פיתוח-תוכנהאילו עבודות ניתן למצוא כאשר יודעים שפת C? עבודות בתחום מערכות משובצות, Embedded Software, תכנות System, כגון כתיבת Software Drivers, ובפיתוח הגרעין של מערכות בסיסי נתונים Data Bases Kernel. שפת C היא שפה שנחשבת לשפה למקצוענים. אולי בגלל שמדובר בשפה בה כותבים מערכות מורכבות אולי בגלל הפשטות שלה (צריך לדעת להסתדר עם מעט כלים – ולבנות דברים מורכבים מאוד איתם) ואולי בגלל שבשפה זו ניהול הזיכרון הוא על ידי התוכניתן ולא על ידי השפה - שפת C נחשבת לכלי עבודה עוצמתי אבל מסוכן בידיים לא אמונות. לכן אולי זה לא רעיון מספיק טוב ללמוד שפת C כשפה ראשונה בקורס תכנות בתחילת הקריירה. יחד עם זאת אם תכנות זה נושא שאתם כבר מכירים ייתכן ודווקא שפת C היא שפה שכדאי להשקיע בה. אם אתם ממש אוהבים תכנות אז לימוד C יכול לתת לכם יתרון במציאת עבודה. בכל מקרה בקורס תכנות מומלץ ללמוד מעבר לשפת C מכיוון שמספר מקומות העבודה ב-C די מוגבל. ידע בשפת C בלבד עלול להגביל מאוד את עתידכם המקצועי וכמעט בוודאות תידרשו ללמוד בעתיד שפה יותר מודרנית.

 

לימודי שפת C בקורס פיתוח תוכנה?
אם לומדים C אזי בדרך כלל שפת C נלמדת כשפת לימוד ראשונה. הקורס לתכנות הכי טוב בארץ ילמד אתכם את השפה לעומק. כדי להצליח לעבוד בהייטק ב-C תצטרכו לדעת מושגים מתקדמים כמו Pointers, Pre-Processor, שימוש ב-Register ואת הספריות הסטנדרטיות הרבות של השפה.

 

שפת ++C תכנות זמן אמת Real Time Programming
האחות הבוגרת של C היא ++C. לימוד ++C כולל בדרך כלל לימוד C ברמה מסוימת והתקדמות והתמקדות בתכונות של ++C. מדובר בייחוד בללמוד את שיטת ה-Object Oriented, שהיא נר לרגלי ++C. ליודעי שפת ++C בצורה טובה יש יותר הצעות עבודה והן יותר מגוונות. עדיין שפת ++C נחשבת לכלי למקצוענים ולכן התוכניתן המתחיל יתקשה למצוא בה עבודה. אבל כמו עם C אם אתה ממש אוהב תכנות וטוב בזה ייתכן וייראו בך בוגר עם פוטנציאל ותוכל למצוא עבודה ב-++C. באילו פרויקטים מקובל להשתמש בשפת ++C? מדובר בפרויקטי תוכנה גדולים כגון מערכות עתירות תוכנה, מערכות זמן אמת שהביצועים של התוכנה חשובים ומערכות Legacy.

 
האם כדאי ללמוד ++C בקורס פיתוח תוכנה?
היות שהמטרה של לימודי פיתוח תוכנה היא למצוא עבודה בתחום נראה שלימודי ++C פחות מתאימים כשפה עיקרית. הבוגר המתחיל יתקשה בדרך כלל למצוא עבודות ב ++C בגלל הדרישה למקצוענות וניסיון בתחום. אבל מי שמכוונים לטווח רחוק יכולים להתפשר בתחילת הדרך. ב ++C ישנן הצעות עבודה הכרוכות יותר בתחזוקה ושיפורים בתוכנת Legacy. לתפקידים אלו מתקבלים גם בוגרים ללא ניסיון, בהנחה שהם מכירים את השפה היטב. למרות שתפקידי תחזוקת תוכנה גדולה ב ++C נראים כלא מלהיבים דווקא הם עשויים לקדם אתכם בצורה מיטבית בשנים הראשונות. מי שייכנס לתוכנה מורכבת ויבין כיצד היא עובדת - ירכוש ניסיון חשוב! הוא ילמד כיצד תוכניתנים מנוסים מתמודדים עם בעיות מורכבות. הוא ילמד גם מהחלקים המוצלחים בתוכנה וכמובן מהחלקים הלא טובים. דווקא ההזדמנות לצלול לעומקה של תוכנת Legacy וללמוד מעבודתם של אנשים עם ניסיון רב, עשויה לתת לך קפיצת מדרגה מקצועית וכלכלית משמעותית.

 

שפת #C לכתיבת תוכנה אפליקטיבית
שפת #C מתאימה מאוד ללימודי תכנות. זו שפה פופולרית מאוד בקרב חברות הייטק רבות. העובדה שהחברה הגדולה בעולם לתוכנה, חברת מיקרוסופט, עומדת מאחוריה פירושה שהיא נפוצה ויש בה דרישה ערה לתוכניתנים. היות שתכנות ב-#C נחשב ליחסית קל ופשוט, חברות קולטות בוגרים לעבודה ב #C. אילו פרויקטים עושים ב #C? תוכנות ענק סטנדרטיות, פרויקטים לניהול ניהול נתונים, ממשקי מכונות, אתרי אינטרנט גדולים - חלק השרת ועוד נכתבים ב-#C. נכון לשנים הקרובות (על פי התחזיות) לפחות מחצית מהפרויקטים בהייטק בארץ יפותחו ב #C.

 

ומה עם Java?
שפת-תכנותהסטטיסטיקה היא שכ-70% מהפרויקטים התוכנה החדשים בעולם מפותחים ב Java. אז אולאי כדאי ללמוד Java בקורס פיתוח תוכנה? ולא #C? נכון ש-70% מהפרויקטים מתחילים ב Java, אבל חלק משמעותי מפרויקטים אלו לא רלבנטיים לבוגר קורס פיתוח תוכנה. מדובר בפרויקטים קטנים של תוכניתן או צוות פיתוח קטן אשר אינם מעסיקים כלל עובדים חדשים ולבטח לא בוגרים (חברות קטנות נוטות לעבוד ב Java בתחילת דרכן מ-2 סיבות - המחיר והעובדה שיותר מוסדות אקדמאיים מלמדים בתואר ראשון Java).

 


מה כדאי ללמוד #C או Java?
התשובה היא שזה די משני. ראשית שתי השפות מאוד דומות. וקל לעבור מאחת לשנייה. מי שלמד את אחת השפות יוכל בתוך שבועיים-שלושה לעבור ולעבוד בשנייה. ייתכן ול-C# יש יתרון מסוים כשפה ראשונה בגלל הדמיון שלה גם לשפת C. כל שמי שלמד #C יוכל להמשיך וללמוד C מעט יותר בקלות. אבל חייבים לומר שהדבר החשוב הוא לימודי פיתוח תוכנה המלמדים את היסודות והעבודה הנכונה בפיתוח תוכנה. מה שמומלץ זה להשקיע בלימוד נכון, מקצועי ומעמיק של אחת משפות אלו. כאשר בוחרים קורס פיתוח תוכנה להשוות תוכניות לימוד ולבחור בתוכניות הכוללות את המרכבים השלמים ללימוד תכנות ללא קשר אם זה ב #C או ב Java.

 

שפות אחרות בקורס פיתוח תוכנה
מעבר לשפת התכנות העיקרית יש חשיבות ללמוד שפות נוספות. גם אותן רצוי ללמוד לעומק ובצורה מקצועית ומקיפה כדי שתצליחו להתקדם בעבודה. בראיונות עבודה ירצו לראות שאתם לא רק מכירים מלמעלה את השפות. ירצו לראות עומק והבנה מקצועית משמעותית.

 
שפת JavaScript
שפת JavaScript היא שפה די אוניברסלית לבניית אתרי ווב בצד הלקוח. כלומר התכנות של ההתנהגות הדינמית של האתר. מדובר בשפה פשוטה יחסית אבל בעלת רבדים מתקדמים מאוד. שימו לב שאין שום קשר בין שפת Java לבין שפת JavaScript. החשיבות של לימוד JS נובעת מהאוניברסליות שלה. בוגרים מתחילים מוצאים הרבה תפקידים בתחום בניית אתרי ווב ולכן חשוב ללמוד JS באופן מקצועי ונרחב. נושאים כמו
JS Objects,JS HTML DOM, JS AJAX, הם נושאים שאסור לוותר על הלימוד שלהם. להרחבה בנושא ללמוד בניית אתרי ווב בקורס פיתוח תוכנה.

  
שפת HTML ו-CSS
לימודי-פיתוח-תוכנה-שפותכן זו גם שפה. אם כי לא ממש שפת תכנות. זו שפה לכתיבת מסמכים שכמובן חשוב ללמוד בקורס פיתוח תוכנה. מדובר בשפה מיוחדת שנועדה לכתיבה ובניית אתרי web. אין ספק שחשוב ללמוד HTML ובייחוד CSS בקורס פיתוח תוכנה מכיוון שזה הבסיס לפיתוח אתרים Web Development. גם כאן חשוב ללמוד באופן מקצועי עם דגש על HTML5 המודרנית.

 

שפת SQL
בסיסי נתונים או מסדי נתונים, Data Bases, הם תוכנות ענק שתפקידם לאחסן מאסות של נתונים כגון מרשם האזרחים של המדינה או תיקי חולים בבית חולים. שפת SQL היא השפה בה בונים, שומרים ומאחזרים נתונים מבסיסי נתונים רלציוניים. חשוב ללמוד את שפת SQL בקורס תכנות מכיוון שבהרבה פרויקטים עובדים איתה.

 

אז מה כדאי ללמוד לקראת שנת 2020?
הקורס הכי טוב לפיתוח תוכנה חייב להכיל גיוון, רמת ההעמקה, מקצוענות ותרגול מעשי כהשקעה בעתידכם המקצועי. לכן יש את רביעיית האסים C#, HTML/CSS, JavaScript, SQL, שהיא הרביעייה המובילה שחשוב ללמוד ולהכיר.

 

הקורסים הכי טובים להייטק, המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר ולקבל הסמכה יוקרתית של מכללת סלע. לפרטים ותיאום פגישת ייעוץ אישית: 03-6176666. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »