איזו שפת תכנות כדאי ללמוד כדי לעבוד בהייטק? לאיזו שפה בשוק העבודה יש יותר ביקוש למתחילים? איזו שפה קל יותר ללמוד ב-קורס פיתוח תוכנה? לאיזו שפה יש יותר עתיד? מה ההבדלים בכלל בין השפות היותר פופולאריות? הקורס הטוב ביותר ל-פיתוח תוכנה עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

  

ללמוד קורס פיתוח תוכנה ולעבוד בהייטק
קורס-פיתוח-תוכנה-ועבודהאין ספק שקורס פיתוח תוכנה (או בשמו האחר – קורס תכנות או קורס Full Stack) הינו הקורס הפופולארי ביותר כקורס כניסה לעבודה בהייטק. מתעניינים רבים רוצים לדעת איזו שפת תכנות כדאי להם ללמוד בקורס פיתוח תוכנה. ההיגיון אומר שאם יש יותר ביקוש לשפה מסוימת בשוק העבודה אז יש יותר סיכוי למצוא עבודה בשפה זו. לכן כדאי ללמוד את השפה המבוקשת יותר.

 

מה הן השפות הרלבנטיות?
חיפשנו במכללות להייטק בארץ ומצאנו שבדרך כלל מלמדים בקורס פיתוח תוכנה את שפות התכנות הבאות: שפת C, שפת ++C, שפת #C, שפת Java ולפעמים שפת Python. היות ששפת #C ושפת Java הן דומות מאוד והיות ששפת Python היא רק שפה לביצוע עבודות פשוטות ומהירות, החלטנו להתמקד בשלישייה של שפות ה- C.

 

ביקוש לתוכניתנים לפי שפות תכנות – 2019 ו-2020
כדי לתת מענה טוב לשאלה לאיזו שפת תכנות יש יותר ביקוש פנינו לאתרים לחיפוש עבודה בהייטק. נראה שככל שיש יותר פרסום למשרות הייטק, אז יש ביקוש גבוה יותר לשפות אלו. בדקנו עבורכם שישה אתרים לחיפוש עבודה בהייטק.  ( All Jobs, Drudhim, Job Master, Job Net, Nisha, Job Info ).

 

ביקוש לבוגרים וביקוש לבעלי ניסיון
כדי לבדוק נכון, צריך להפריד בין תוכניתנים מתחילים למנוסים. לכן, לא סתם ספרנו כמה הצעות עבודה יש לכל שפה. בדקנו כמה משרות יש לבוגרי קורס ללא ניסיון וכמה יש לתוכניתנים עם 5 פלוס שנות ניסיון, בכל אחת מהשפות הללו. למתעניינים בשאלה "מה כדאי ללמוד?" סביר שעבורם השאלה הרלבנטית יותר היא: אילו משרות יש לבוגרים ללא ניסיון.

 

הביקוש לעובדים בפילוח לפי ניסיון
קורס-תכנות-ועבודה#C היא השפה עם הכי הרבה ביקוש לבוגרים ללא ניסיון או עם מעט ניסיון. בכל האתרים יחד יש כ-320 משרות לבוגרים או בוגרים עם עד שנה ניסיון. לגבי #C יש כ-270 משרות לתוכניתנים עם 5 או יותר שנות ניסיון.
++C מצויה במצב הפוך, יש ביקוש קטן של כ-20 משרות לעובדים ללא ניסיון או עם שנה ניסיון ויש ביקוש גדול של כ-750 משרות לעובדים עם 5 פלוס שנות ותק.
C היא השפה עם היצע המשרות הקטן ביותר, סך הכל כ-80 משרות מוצעות והן כולן כרובן לתוכניתנים עם 5 פלוס שנות ניסיון.

 

ממה נובע ההבדל בהיצע המשרות של #C ושל ++C
#C נחשבת לשפה מתאימה יותר עבור תוכניתנים מתחילים ללא ניסיון. אחת הסיבות היא שב- #C ה-"שפה" מנהלת באופן אוטומטי את הזיכרון (נכון יותר לומר שסביבת הריצה עושה זאת – אבל במאמר זה לא ניכנס להגדרות מדויקות – מי שילמדו קורס תכנות יבינו זאת) בעוד ב- ++C (וגם ב-C) ניהול הזיכרון הוא על-ידי התוכניתן. כאשר המחשב עושה דברים עבורנו הסיכוי לתקלות קטן יותר.
ישנה סיבה נוספת והיא נקראת דוט נט, DOT NET. לכל שפת תכנות יש אוסף ענק של ספריות תוכנה שהן חלק מהסביבה הטכנית שהתוכניתן יכול להשתמש בה כאשר הוא עובד בשפה הזו. הסביבה הזו של #C נקראת DOT NET, לגבי ++C היא נקראת STL. סביבת ה-דוט נט היא בסדרי גודל עשירה יותר ומכילה טיפול בנושאים רבים. ב ++C הסביבה מורכבת בעיקרה מספרייה בשם STL המטפלת אך ורק בנושא אחד – ניהול מאגרי אובייקטים.

 

אז מדוע לא כולם עובדים ב #C?
ראשית כי ישנם עדיין מיליוני פרויקטים הכתובים ב- ++C. שפת ++C הייתה קיימת הרבה לפני #C וכתבו בה פרויקטים רבים וגדולים. רבים עדיין קיימים והסבתם ל- #C אינה דבר קל או זול. מעבר לכך, התוצאה של הקידוד ב- ++C היא תוכנה שעשויה להיות הרבה יותר יעילה מ- #C. כלומר תוכנה הנכתבת ב ++C תרוץ בדרך כלל מהר יותר ותצרוך פחות משאבי זיכרון. לבסוף יש גם לא מעט מחשבים "קטנים" שאינם יכולים להריץ תוכניות הנכתבות ב #C. למחשבי Embedded נדרש בדרך כלל לרשות אך ורק ב ++C או אפילו ב-C. לדוגמא מחשב המצוי בשעון, או מחשב של מכונית הם מחשבים הנקראים Embedded , כלומר מחשבים הטמונים במוצר אותו הם מנהלים. מחשבים אלו הם בעלי יע"מ (CPU) מוגבל ביכולותיו ובכח המחשוב שלו ובעלי זיכרון RAM מוגבל מאוד. שפת #C דורשת מחשבים חזקים יותר והרבה יותר זיכרון RAM לכן הקוד הנכתב ל #C אינו יכול לרוץ עליהם.

 

מדוע יש ב ++C הרבה יותר משרות למנוסים?
שפת ++C נוצרה כ-15 שנים לפני #C. בעצם ++C היא הרחבה של שפת C. שפת C נוצרה כ-25 שנים לפני #C. גם C וגם ++C הינן שפות שמקובל כי רק מקצוענים בעלי ניסיון אמורים לעבוד איתן. הן כלי עבודה מתקדמים המאפשרים לתוכניתן מקצוען לכתוב תוכנות מורכבות מאוד ולנצל את מלוא כח המחשוב העומד לרשותו, אבל הן גם כלי הדורש הרבה ידע וניסיון כדי לכתוב תוכנה טובה וללא בעיות. כאשר עובדים ב-C או ב ++C הפוטנציאל לטעות טכנית בקידוד התוכנית עולה. לכן מקובל לחשוב על #C כעל שפה המתאימה הרבה יותר לתוכניתן המתחיל. זו הסיבה שב #C יש הרבה יותר משרות למתחילים.

 
השכר לתוכניתן ב ++C גבוהה יותר
מבדיקת רמות השכר במשק נכון ל 2019 והמגמות בכיוון 2020 נראה שהשכר הממוצע לתוכניתן עם 5 שנות ותק ב #C הוא נמוך בכ-25% מהשכר לתוכניתן ++C. מדוע? כי פשוט קשה יותר למצוא תוכניתני ++C טובים ומנוסים. אמרנו כבר – זו שפה קשה יותר.

 

אז מה מומלץ ללמוד בקורס פיתוח תוכנה
ללא ספק #C נראית כשפת התכנות המומלצת לקורס פיתוח תוכנה. זו גם שפה טובה להתחיל לעבוד בה. כאשר אנו אומרים #C כמובן שאנו גם מתכוונים גם לסביבת דוט נט. תוכניתן מתחיל רצוי מאוד שיכיר את הספריות ב-DOT NET לטיפול באובייקטים, לקישוריות עם בסיסי הנתונים, לתקשורת ועוד. אבל אסור לוותר על לימוד C או ++C. שפות אלו אינן עוד וריאציה של #C, מדובר בתפיסת עולם אחרת לחלוטין. רצוי במהלך הקורס לפיתוח תוכנה או בהמשך, במקביל לעבודה בהייטק, ללמוד את השפות בללו. הן עשויות להיות כרית ביטחון ליום סגריר.

 

לימודי הייטק במיקום נוח
מכללת סלע ממוקמת על צומת תחבורה ציבורית ראשית. למכללה מגיעים כ-15 קווי אוטובוסים, היא במרחק 10 דקות הליכה מתחנת רכבת בני ברק ויש חניון חופשי (בערב) גדול במרחק 5 דקות הליכה. לכן מי שמעוניינים ב-קורס הייטק במרכז, קורס הייטק בצפון, קורס הייטק בדרום, קורס הייטק בתל-אביב או קורס הייטק ברמת גן, ימצא שמכללת סלע ממוקמת במיקום נוח עבורו.

 

קורס תכנות הטוב ביותר בארץ, המקצועי והמקיף ביותר, ללמוד עם מרצים מעולים ולקבל הסמכה יוקרתית של מכללת סלע. לפרטים ותיאום פגישת ייעוץ אישית: 03-6176666. 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »