מה זה קורס תכנות במכללה? איזה קורס תכנות הכי כדאי ללמוד? איזה תואר מקבלים ? 
הקורס הטוב ביותר לתכנות בארץ עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

  
מה זה קורס תכנות במכללה?  
חוות דעת מכללת סלע בגוגלמדובר בקורס המלמד לתכנת מחשבים. תכנות מחשבים הינו מקצוע מודרני הקיים מזה כ-60-70 שנים בלבד. במהלך תקופה קצרה זו התפתח ענף שלם הכולל כתיבת קוד לצורך פתרון בעיות באמצעות מחשב. מחשבים, סמארטפונים, מכוניות ואפילו מכונות כביסה נשלטים בימנו ידי תוכנה – Software, ואת התוכנה כותבים תוכניתנים. בקורס תכנות לומדים להיות תוכניתנים או אנשי פיתוח תוכנה או מהנדסי תוכנה – תלוי את מי שואלים. בכל מקרה המטרה של קורס תכנות היא להביא אתכם להיות מפתח תוכנה – תוכניתן, לעבוד ולקדם קריירה בהיי טק. קורס תכנות שהכי כדאי ללמוד הוא כזה שמקדם אתכם בצורה מיטבית לעבר מטרה זו. למאמר הרחבה בנושא קורס תכנות | לימודי תכנות | ללמוד במכללת סלע ולהיות תוכניתן.


סוגים של קורסי תכנות ואיזה קורס תכנות הכי כדאי ללמוד?
אנו רואים בשוק מגוון של קורסי תכנות הנלמדים כ-קורס הייטק.
קורס תכנות למתחילים הכי טובקורס תכנות קצר המלמד תכנות של שפת תכנות כגון Java או #C. מדובר בקורסים של 3-4 חודשים המלמדים בעיקר כתיבת קוד בשפה אחת. אלו קורסים המקנים ללומדים ראיית עולם צרה מאוד ומכינים אותם להיות קודנים ברמה הבסיסית והנמוכה ביותר. קורסים אלו מתאימים רק למי שמעוניינים להבין במהירות האם התחום עבורם. בכל מקרה הינו ממליצים לאחר הלימוד בקורס שכזה לא לנסות לעבוד במקצוע לפני שלומדים קורס תכנות מעמיק ורציני. הסיבה היא שיהיה לכם מאוד קשה להתמודד עם עובדים אחרים אשר למדו מגוון של מקצועות לעומק ולכן תיאלצו להיוותר בתפקידים זוטרים במשך זמן רב.

 

ללמוד במכללה הטובה בארץ* ולעבוד בפרויקטים הכי מגניבים - היכנסו לעולם ההיי-טק כבר היום!
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

קורס תכנות בסיסי הנמשך כ-5-7 חודשים, כ-600 שעות לימוד אקדמיות. מדובר בקורס נרחב יותר הנכנס ומציג ללומד מספר רב יותר של נושאים. לצערנו מדובר במשך זמן קצר מדי כדי ללמוד מקצוע כה נרחב ומורכב כמו תכנות. לכן גם קורסים באורך של כחצי שנה בלימודי יום אינם מספיקים כדי לתת יריעה רחבה לעתיד המקצועי שלכם.
קורס תכנות מלא בהיקף של כ-12-15 חודשים, מעל 1,000 שעות אקדמיות הינו קורס תכנות הכי טוב ללמוד. מדוע? ובכן ראשית זה קורס המאפשר כניסה לעומק לנושאים והכי חשוב מאפשר לתרגל עם מנחים מקצועיים את הנושאים הנלמדים. כך ניתן לומר בוודאות שמומלץ ללמוד בקורס שכזה כדי להצליח לא רק להתקבל לעבודה אלה להמשיך ולהתקדם. אל תתפשרו על פחות מזה כי מדובר בעתידכם המקצועי. כאשר יש מגוון אפשרויות יש גם מגוון מחירים. הסבר מקיף בנושא קורס תכנות - מחיר, כמה באמת עולה קורס תכנות? יאפשר לכם להבין את הצד הכלכלי של לימוד בקורס תכנות הכי טוב.

מה לומדים בקורס תכנות הכי טוב?
ממש לא רק לתכנת. צריך ללמוד פיתוח תוכנה וצריך ללמוד הנדסת תוכנה. פיתוח תוכנה כולל את כל המרכיבים הטכנולוגיים מהם בונים תוכנה. הנדסת תוכנה כוללת את תהליכי התכנון והאפיון של התוכנה. לעיון בתוכנית לימודים של קורס תכנות – ללמוד תכנות ולעבוד בהייטק.

 

הכלים שלומדים לפיתוח תוכנה
קורס-תכנות-שהכי-כדאי-ללמוד1. שפת תכנות. אין עוררין על כך שחייבים ללמוד שפת תכנות אחת לפחות. בקורס תכנות הכי טוב ללמוד שפה אחת לעומק וללמוד להכיר עוד שפה או שתיים. נכון להיום לומדים #C או Java כשפת תכנות ראשונה לעומק. שתיהן הן בחירה טובה ונכונה ללימודים. בעצם השפות די דומות מבחינת העקרונות שלהן והן מתפתחות זו לצד זו. כך שגם אם למדתם Java תוכלו די בקלות לעבור ולעבוד ב-#C ולהיפך. הדבר החשוב הוא ללמוד את השפה בצורה הכי טובה והכי מעמיקה ופחות חשוב איזו שפה תלמדו. בכל זאת נציין הבדל אחד בין השפות הללו, ב-Java (שהיא היותר ותיקה) מפתחים בהרבה חברות הזנק ( סטארטאפים ) בעוד שב-#C מפתחים בעיקר בחברות גדולות יותר ומבוססות יותר. יחד עם זאת תמצאו לא מעט סטארטאפים העובדים ב-#C וכמעט בכל חברה גדולה יש פרויקט אחד או יותר ב-Java. כשפות נוספות ניתן לציין את Python, שפת C או אפילו שפת מכונה. יותר על לימודים ושפות תכנות תוכלו לקרוא כאן.
2. סביבת תכנות. כל שפת תכנות בימנו עטופה בסביבת תכנות המכילה ארגז כלים עשיר וגדול המאפשר לתוכניתן לבנות פתרונות אמינים, במהירות וביעילות. בימנו אין היגיון להמציא את הגלגל, צריך להכיר אותו לעומק ולדעת להשתמש בו. לכן לכל שפה מודרנית הוסיפו סביבת ספריות תוכנה עשירה מאוד שבקורס תכנות הכי טוב ללמוד ולהכיר אותה. לדוגמא NET. (דוט נוט - DOT NET) עבור #C או J2EE עבור JAVA. מומלץ מאוד ללמוד את הסביבות הללו ולדעת להשתמש בהן. אחד ההבדלים הבולטים בין תוכניתן בסיסי למתקדם הוא שהתוכניתן המתקדם יודע לעשות שימוש נרחב ומושכל בסביבה של שפת התכנות ונמנע מלשנות בעצמו את הכלים הבסיסיים המסופקים עם התוכנה. בקורס תכנות הכי טוב ללמוד זאת כדי לסיים עם יכולות של תוכניתן מקצוען.

 

רוצים להיות מפתחי תוכנה? במכללת סלע הקורס הטוב ביותר עכשיו במבצע מיוחד. תבדקו* ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

3. בניית אתרים. הטכנולוגיות הנפוצות ביותר בימנו קשורות לבניית אתרים. בכל קורס תכנות מקצועי וטוב חייבים ללמוד לבנות אתרי אינטרנט בהרחבה. בניית אתרים מורכבת משלושה נושאים מרכזיים: Client, Server, Network. קורס הכי טוב שילמד את שלושתם ולעומק. את צד הלקוח (Client) מתכנתים על ידי טכנולוגיות ייעודיות להצגה על גבי המסך. מדובר בטכנולוגיות הכוללות HTML ונגזרותיו השונות, בשפת התכנות Java Script (לא להתבלבל אין שום קשר לשפת התכנות Java) ובטכנולוגיית ההגדרות Cascading Style Sheet) CSS). בכל קורס תכנות ברמה טובה לומדים את שלושת הטכנולוגיות החלו כחלק מלימודי פתוח אתרים. בנוסף כל קורס מומלץ שיכלול לימוד של טכנולוגיות בניית אתרים מודרניות. בימנו ישנן שתי טכנולוגיות מובילות ומקבילות לבניית אתרים המבוססות ומרחיבות את הטכנולוגיות המסורתיות: AngularJS המפותחת ונתמכת על ידי חברת Google וטכנולוגיית React הנתמכת ומפותחת על ידי חברת Facebook. רצוי מאוד שלפחות אחת הטכנולוגיות החשובות הללו תלמדו להכיר ולתרגל במסגרת לימודי תכנות.
את צד השרת מתכנתים בשפת תכנות כגון Java או #C או באמצעות NodeJS שהינה טכנולוגיה המאפשרת לבנות את ה-Server על ידי תכנות ב-JavaScript. לגבי פיתוח אתרים יש להבהיר שקיימים בשוק גם מחוללי אתרים כגון Word Press או WIX. מדובר בכלים אינטגרטיביים המאפשרים בניית אתרים במהירות וללא צורך לדעת תכנות כלל. למרות שאלו כלים נפוצים מאוד וישנם אתרים רבים הבנויים עם כלים אלו, הם אינם נמצאים בשימוש סדיר בחברות הייטק ולא בארגונים גדולים ואף לא בגופים פיננסים כגון בנקים או חברות ביטוח. לכן למרות שהכרות עם כלים אלו עשוי לעזור לכם בעתיד אסור להסתפק בללמוד אותם בלבד ככלים לבניית אתרים.
4. בסיסי נתונים. ניתן לומר שאחד הנושאים הקריטיים ללמוד בקורס תכנות, נושא חשוב לכל מי שמפתח תוכנה הינו השמירה והאחזור של מידע. מידע בכמויות גדולות נשמר בבסיסי נתונים Data Bases. ישנם בסיסי נתונים מסוגים שונים. הנפוצים ביותר הם Relational Data Bases (RDBMS). במסגרת לימוד בסיסי נתונים כאלו לומדים את שפת התכנות והבנייה של אתרים SQL. מדובר בשפת תכנות מיוחדת המשמשת להגדרת בסיסי נתונים ולשמירה ואחזור נתונים. אבל בימנו נפוץ יותר ויותר השימוש בבסיסי נתונים מסוגים אחרים. לדוגמא שימוש ב-NoSQL לטיפול בנתונים. מלבד הטכנולוגיות לטיפול בנתונים חשוב ללמוד בקורס תכנות הכי טוב גם כיצד מגשרים וממפים בין שפת התכנות לבין בסיס הנתונים. כאן נכנסות לתמונה טכנולוגיות כגון Entity Framework. טכנולוגיות אלו מאפשרות לחבר במהירות וביעילות בין שתי העולמות המרכזיים הללו.
5. פיתוח אפליקציות לסמארטפון. עולם הפיתוח ל סמארטפונים כולל סדרת כלים ייחודית שיש להכירה. כלים כגון Xamerin או Android dev. Toolkit מאפשרים להשתמש בידע שנרכש בשלבים הקודמים של הקורס כדי לפתח אפליקציות המנצלות נכון משאבים ייחודיים בסמארטפון. שימוש במצלמה, ב-GPS או מדידת הסוללה הינם דוגמאות לדברים ייחודיים שיש ללמוד ולהכיר כדי לפתח אפליקציות Smartphone.
6. כלים לבניית Web Service. ללמוד כיצד לבנות, לספק ולהשתמש בשירותי תוכנה המצויים על גבי שרתים.
7. Cloud Programming ללמוד להשתמש ולתכנת לענן ובענן. טכנולוגיות הענן מתפתחות בקצב מהיר וכל מי שלומד היום בקורס תכנות הכי טוב שיידע כיצד לפתח תוכנה לסביבת ה-Cloud. בסביה זו ישנם סדרה של כלים ייחודיים המאפשרים לפתח תוכנה המנצלת ורצה על גבי מחשבים רבים ושונים ברחבי רשת האינטרנט. על מנת שתוכלו לעבוד בעתיד בסביבת הענן רצוי מאוד להיכנס אליה כבר בתחילת הדרך כחלק מהלימודים בקורס תכנות.

לסיכום נומר - קורס תכנות שהכי כדאי ללמוד בו הוא קורס תכנות המלמד את הנושאים שציינו לעיל בצורה טובה הכוללת גם תרגול ופרויקטים מונחים המכסים תחומים אלו.

 

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לקורס פיתוח תוכנה המומלץ ביותר*. לומדים-סטאז'-עבודה.
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

הכלים שלומדים להנדסת תוכנה
ללמוד-Object-OrientedObject Oriented Design
אחת משיטות התכנון המודרניות ביותר המאפשרת לקשר נכון בין עולם המשתמש לעולם מפתח תוכנה. השיטה מעודדת זיהוי ושימוש באותם מושגים (אוביקטים) לאורך כל שלבי הפיתוח ובכך תורמת לפתרונות טכניים התומכים טוב יוצר בעולמו של המשתמש. בקורס תכנות הכי טוב יש ללמוד לעומק ולתרגל כיצד מיישמים שיטה זו לפתרון מגוון בעיות ופרויקטים.
UML - Unified Modeling Language
מדובר בשיטה נפוצה מאוד לתיעוד מערכות המתוכננות בשיטת OOD. חשוב ללמוד כלי טכני המיישם UML ולהשתמש בו לאורך הקורס.
Design Patterns
שיטות סטנדרטיות לפתרון בעיות נפוצות. מדובר באוסף מוכר ומתועד של דרכי תכנון והתמודדות עם בעיות נפוצות. בוגר של קורס תכנות טוב יוכל לצאת לדרך כשבאמתחתו ארגז כלי תכנון שיאפשר לו לבנות פתרונות טובים ויעילים מבלי להמציא את הגלגל בכל פעם מחדש.
MVC
ארכיטקטורת תוכנה שפותחה על ידי מיקרוסופט המאפשר בניית אתרים בצורה מודולרית ויציבה.
Data Structures
ללמוד את המבנים הבסיסיים ביותר המצויים בכל תוכנה משמעותית והדרכים (אלגוריתמים) לטפל בהם. מדובר בנושא לשוב מאוד שכל בוגר קורס תכנות הכי טוב חייב ללמוד ולדעת.
Data Base Design
שיטות לתכנון נכון של בסיסי נתונים. כיצד נמנעים מכפילויות? כיצד שולפים נתונים במהירות? כיצד עובדים במקביל מספר רב של משתמשים ועוד לומדים במסגרת זו.
UX/UI - User experience refers to a person's emotions. User Interface.
כיצד מתכננים נכון את הממשק של התוכנה כדי לתת למשתמש חוויה טובה ולאפשר לו להתמצא בתוכנה במהירות.
Software Testing
כיצד בודקים נכון וביעילות שהתוכנה עונה לדרישות ולהגדרות במגוון מצבים.

Software Development Life Cycle
ללמוד כיצד מפתחים תוכנה? מעבר ללימוד הכתיבה עצמה של התוכנה חשוב ללמוד נושאים כגון ניפוי שגיאות - Debugging, ללמוד עבודה בצוות כך שאחד לא ידרוס לשני את עבודתו, ללמוד אינטגרציה- כיצד מחברים עבודה של מספר תכניתנים ובודקים את התוצר הסופי, ללמוד כיצד מנהלים גרסאות תוכנה וללמוד כיצד מתעדים את התוכנה.

Responsive UI Design
ללמוד כיצד מפתחים את אותו אתר אינטרנט ואותה התוכנה כך שתרוץ גם על גבי מחשב שולחני וגם על גבי סמארטפון. האתגר נובע בעיקר מהבדלים מהותיים בגדלי התצוגה.

קורס תכנות הכי טוב, קורס תכנות שכדאי ללמוד בו, יכלול לכן לא רק לימוד שפת תכנות וטכנולוגיות הוא יכלול גם את הנושאים התכנוניים שהם חלק חשוב מהיום יום בעבודתו של בתוכניתן. להרחבה בנושא ולתוכנית לימודים מלאה של קורס פיתוח תוכנה – מה זה? מה לומדים? תנאי קבלה - הסבר המקיף.


אילו הסמכות מקבלים בקורס תכנות?
בעולם קורסי התוכנה ישנן מספר הסמכות אפשריות
הסמכה בינלאומית מטעם חברה גדולה כגון מבחני ההסמכה של Microsoft או Google. מדובר בהסמכות הבוחנות בעיקר ידע בשימוש בטכנולוגיות שחברו. אלו דוחפות. לכן למרות שהן נשמעות אטרקטיביות הסמכות אלו הינן מוגבלות באיכותן ולא מומלץ לראות בהן עוגן משמעותי.
הסמכה של משרד העבודה. מדובר בהסמכה רשמית של מדינת ישראל. מקבלים תעודה המעידה על סיום קורס מפוקח ועמידה בדרישות. היות שתעודה זו נסמכת על הסמכות מיקרוסופט בדרך כלל היא אינה נחשבת כתעודה מהותית בתחום פיתוח תוכנה.
הסמכה של מכללה טובה בעלת מוניטין וניסיון. הסמכה ספציפית הכוללת את תכני הקורס ואת משכו. אם למדתם במכללה בעלת מוניטין ולמדתם קורס תכנות מלא הכולל את הנושאים שפירטנו לעיל רוב הסיכויים שהתעודה המשמעותית ביותר תהיה התעודה שתקבלו מהמכללה והיא תעיד שלמדתם בקורס תכנות הכי טוב. 

ומה בקשר לתואר? באופן מפתיע טוענים מי שמכירים היטב את התחום: ללמוד תכנות – אסור ללמוד כתואר אקדמי. אם תשקיעו זמן תקראו ותבחנו את הנושא אנו בטוחים שתגלו שקורס תכנות הכי כדאי ללמוד במכללה טובה.

   

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד את הקורסים הכי טובים, מהמרצים הכי טובים ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו: 03-6176666. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

  

ערוץ סלע ביוטיוב

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »