כמה עולה קורס תכנות? מחירון קורס תכנות למתחילים? עלות תואר ראשון במחשבים לעומת עלות קורס פיתוח תוכנה במכללה, איך לחשב נכון את מחיר קורס פיתוח תוכנה? 
רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666 

 

מחיר קורס תכנות
חוות דעת מכללת סלע בגוגלכאשר אתם מתלבטים לגבי השאלה האם ללמוד פיתוח תוכנה אחת השאלות שעולה הינה מימון הלימודים. כמה עולה הקורס? האם ניתן לקבל מלגות והנחות? מה היחס עלות-תועלת הטוב ביותר עבורכם? האם באמת מקבלים תמורה למחיר קורס תכנות אותו משלמים? מהוא קורס תכנות הטוב ביותר עבורי? הפוסט הזה סוקר את השוק של לימודי תכנות ומנסה לתת לכם תשובה לגבי המחיר ועל הדרך הנכונה לחשב אותו. קורס תכנות או קורס פיתוח תוכנה בשמו הנכון יותר, הינו הקורס בו לומדים שפות תכנות והמשמש בימנו כשער הכניסה הראשי לעבודה בעולם המחשבים, בהייטק ובייחוד לעבודה בסטארטאפים. בקורס תכנות לומדים בניית אתרים, פיתוח אפליקציות ותכנות תוכנה על כל מריכביה. מדובר באחד הקורסים הטכנולוגיים המבוקשים ביותר במשק. למרות שאין נתונים מדויקים, ניתן לומר בוודאות שבכל שנה מחמש השנים האחרונות, יותר בוגרים סיימו את קורס התכנות והחלו לעבוד בהייטק מאשר בוגרים שסיימו קורס אקדמי במדעי המחשב באוניברסיטה או במכללות אקדמיות והחלו לעבוד בהייטק. להרחבה שנוא היכנסו ל-מפתח תוכנה – תוכניתן, עבודה וקריירה בהיי טק.

 

קביעת המחיר ו-תנאי הקבלה
מחיר-קורס-תכנותכיצד נקבע המחיר של קורס תכנות? קורס פיתוח תוכנה לומדים במכללות פרטיות ולכל מכללה יש את תוכנית הלימודים שלה וכפועל יוצא כל מכללה קובעת את המחיר בהתאם לכוחות השוק ואת תנאי הקבלה לקורס. לכן יש מגוון מחירים עצום ולכן יש חשיבות לבחינת השאלה כמה עולה קורס תכנות.
בניגוד למכללות פרטיות, לגבי מכללות אקדמיות ואוניברסיטאות תוכנית הלימודים מוכתבת בעיקרה על-ידי המועצה להשכלה גבוהה וכך גם תנאי הקבלה. המל״ג הינו גוף פוליטי ארכאי אשר קובע את המחירון של לימודי התואר בהתאם לכללים משנות החמישים של המאה הקודמת. לכן כאן תמצאו רק שתי רמות מחיר- מחיר של ״מכללות לא מתוקצבות״ אשר לכאורה נאלצות לגבות מחיר ״מלא״ מהסטודנטים ומחיר של מכללות ואוניברסיטאות מתוקצבות אשר מסתפקות בתג מחיר נמוך בהרבה לגבי התואר. בכל מקרה מה שחשוב הוא שאתם תבחנו את כל מרכיבי המחיר ולא רק את מחיר המחירון. לקריאה נוספת קורס תכנות | לימודי תכנות | ללמוד במכללת סלע ולהיות תוכניתן.

 

 

ללמוד במכללה הטובה בארץ* ולעבוד בפרויקטים הכי מגניבים - היכנסו לעולם ההיי-טק כבר היום!
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

מחירון מחיר קורס תכנות
עלות-קורס-תכנותלהלן טווח המחירים לפי סקר שערכנו לאחרונה. מדובר במחירי מחירון בלבד. לא אחת יש על מחירים אלו הנחות מפליגות או מלגות לימודים המנמיכות משמעותית את המחיר.
מחיר קורס ללימוד עצמי דרך רשת אינטרנט הוא בין אפס לכ- 4,000 ₪. נכון להיום יש מגוון גדול של קורסי תכנות באינטרנט המלמדים שפות תכנות שונות. חלק ממש בחינם וחלקם במחיר של כמה מאות שקלים. יחד עם זאת כדי ללמוד פיתוח תוכנה (שזה נושא המכוסה על-ידי מספר קורסים ולא מספיק ללמוד שפת תכנות) תצטרכו לרכוש מספר קורסים ולכן לשלם כמה אלפי שקלים.
מחיר קורס תכנות קצר במכללה, נע בין 6,000 ₪ לכ- 12,000 ₪. מדובר בקורסים קצרצרים המלמדים בעיקר שפת תכנות כגון שפת Java, שפת C או עבודה עם מסדי נתונים ברמה בסיסית או מלמדים ״פיתוח אתרים״ באמצעות תוכנות כגון WordPress או WIX. קורסי תכנות אלו נלמדים אומנם תחת הכותרת קורסי הכנה להייטק אבל קשה לראות את הבוגרים מצליחים להתקדם כתוכניתנים בכירים לאחר לימוד כה מצומצם ועם ידע טכנולוגי מועט.
מחיר קורס תכנות למתחילים במכללה, קורס מקיף הכולל בין שישה לתריסר נושאים, נע בין כ-20,000 ₪ לכ- 40,000 ₪. קורס מקיף שכזה הינו קורס בן 600 עד 1,200 שעות לימוד. למרות שיש הבדלי רמות ברורים בין הקורסים של 600 שעות לימוד, המלמדים בדרך כלל פיתוח אפליקציות, לבין הקורסים הכפולים בהיקפם, מדובר כבר בקורסים המקנים לבוגרים ראייה טובה יותר ועומק מקצועי נאות יותר. הבוגרים של הקורסים בהיקף של 1,000 שעות ויותר לומדים את קורס התכנות המומלץ על ידי גורמים שונים כגון קורס התכנות הצבאי (קורס ממר״מ) או קורס בפיקוח ממשלתי. קורס תכנות שכזה נמשך בין 8 חודשים לשנה בלימודים אינטנסיביים או בין שנה וחצי לשנתיים בלימודי ערב וימי שישי. מחיר תואר ראשון באוניברסיטה נע בין 40,000 ₪ לתואר תלת שנתי ועד כ-52,000 ₪ לתואר ארבע שנתי (כגון בטכניון). כמובן שלמחיר התואר הראשון יש להוסיף עלויות נלוות רבות עליהן נעמוד בפסקה הבאה.
מחיר תואר במכללה אקדמית לא מתוקצבת נע בין 80,000 ₪ לכ- 90,000 ₪. זה ככל הנראה המחיר הגבוהה ביותר שתיאלצו לשלם עבור כרטיס הכניסה לעולם ההייטק.
 

מה העלות הכוללת של קורס פיתוח תוכנה?
למחיר המחירון יש להוסיף עלויות רבות אחרות שיש לקחת בחשבון.
מחיר הקורס. כמובן שמחיר הקורס היא העלות הראשית אבל לא תמיד העיקרית. העלות המשמעותית הנוספת היא השקעת הזמן בלימודים. בדרך כלל בזמן הלימודים תתקשו לעבוד במשרה מלאה. לבטח תתקשו לעבוד כתוכניתנים, להשתכר בהתאם ולהתקדם. לכן חשוב להבין שכאשר משך הלימודים הוא שלוש-ארבע שנים בתואר ראשון, לא רק משלמים יותר על התואר עצמו גם מפסידים את היכולת להתחיל לעבוד ולהתקדם במקצוע ובהכנסה.
המשכורת לאחר סיום הלימודים היא הפרמטר הקריטי ביותר. היכולת למצוא עבודה בתחום התכנות תלויה מאוד באיכות הלימודים. רק בוגרי קורס תכנות הכי טוב יכולים להיות בטוחים שהם יצליחו להכפיל ולשלש את משכורתם בשנים שאחרי תחילת העבודה. בוגרי קורסי תכנות קצרים בדרך כלל מתקשים להתקדם בעבודה ובמשכורות מכיוון שהם חסרים את הכלים הנדרשים לכך. לגבי לימודים באוניברסיטה יש לפעמים לקחת בחשבון גם עלות המגורים במעונות או בשכירות. אבל בסופו של חשבון צריך לזכור שמטרת קורס תכנות - הכי טוב להיות תוכניתן תאפשר לכם להרוויח ולשלם את מחיר הקורס גם אם הוא גבוהה.
 

כמה עולה קורס תכנות באמת?
עלות-קורס-פיתוח-תוכנהכפי שראינו העלות מורכבת מכנה גורמים. לכן כדי לחשב נכון את עלות קורס פיתוח תוכנה יש לחשב את ההכנסות וההוצאות במשך כ-שלוש שנים. אם נתחשב נכון במחיר הקורס, בהכנסה בזמן הקורס כמשכורת בגין עבודות צדדיות (שמירה, מלצרות וכד׳) מול היכולת להרוויח כתוכניתן, עלויות מגורים, המשכורת ההתחלתית אחרי הקורס בשנים הראשונות והיכולת להתקדם בעבודה בהמשך - נראה שיש חלוקה ברורה מאוד בין אלו שלמדו קורסים קצרים וממוקדים לעומת מי שהשקיעו ולמדו קורס תכנות הכי טוב. בקורס תכנות מקיף משך הלימודים מעט יותר ארוך אך הרבה יותר משתלם. מצד שני מי שהחליטו להיכנס לעולם ההייטק על ידי לימוד תואר ככל הנראה שלא עשו עסקה משתלמת, למרות ההילה של לימודי תואר במחשבים.
בבדיקה פשוטה בין בוגרי קורס תכנות במכללות שונות נגלה שבוגר קורס פיתוח תוכנה הכי טוב (קורס באורך מלא) ישלם יותר על הקורס כ-7,000 ₪ בממוצע ויתחיל לעבוד רק כ-5 חודשים אחרי בוגר הקורס הקצר יותר, אבל ירוויח כ-2,000 ₪ לחודש יותר בממוצע ב-3 השנים שאחרי סיום הלימודים. לכן בוגר קורס תכנות למתחילים מקיף של 1,000 או יותר שעות לימוד ירוויח בסופו של דבר, ב-3 השנים הראשונות כ-30,000 ₪ יותר מחברו שלמד קורס קצר. ומה לגבי מי שלמדו תואר במחשבים? ברור שמי שרכשו תואר במחשבים לא יתקשו למצוא עבודה בתחום התכנות, אבל אורך הלימודים האקדמיים, מחיר הלימודים (בייחוד במכללות לא מתוקצבות) ומחיר המחייה בזמן הלימודים מטה את הכף הכלכלית שוב והופך את הבחירה ב- קורס פיתוח תוכנה לבחירה הטובה ביותר. תוכלו לקואר כאן על קורסי תכנות מומלצים - מה מומלץ ללמוד בקורס תכנות?

 

רוצים להיות מפתחי תוכנה? במכללת סלע הקורס הטוב ביותר עכשיו במבצע מיוחד. תבדקו* ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

הדרכים להוזלת מחיר קורס תכנות
מחיר-קורס-פיתוח-תוכנהכפי שראינו לימודי תכנות אינם זולים. למרות שללמוד תכנות זו ככל הנראה ההשקעה הטובה ביותר בעצמך ובהחלט קורס פיתוח תוכנה מומלץ מאוד להתאמץ ולהצליח בו, חשוב שהעול הכלכלי בזמן הלימודים יהיה נמוך ככל האפשר. לכן מומלץ לחסוך לעצמכם את ההתמודדות עם העלות של הקורס כדי שתוכלו להתרכז בלימודים ולהצליח. אתם רוצים פשוט לשלם פחות – ומי לא? אספנו לכאן כמה טיפים של בוגרים כדי לעזור לכם להתמודד טוב יותר עם המאמץ הכלכלי.
הנחות. בכל המכללות הפרטיות ניתן להתמקח על המחיר, לבקש ובדרך כלל לקבל הנחות. בניגוד למכללות אקדמיות בהן המחיר מוכתב מלמעלה על-ידי המל״ג ואין הנחות כלל, במכללות פרטיות פועלים כוחות השוק וכן ניתן לבקש ולקבל הנחות.
מלגות. רוב המכללות מציעות מלגות. לפעמים קבלת המלגה כרוכה בהתחייבויות שונות כגון פעילות חברתית או התחייבות לכתוב מכתב תודה לתורם זה או אחר. בדרך כלל קבלת המלגה כרוכה בעמידה בקריטריונים שונים ויש לבדוק היטב את הקריטריונים לפני שמגישים בקשה כדי לא להתאכזב. אבל חפשו היטב באינטרנט ותמצאו עשרות מלגות שונות בהתאם למוצא, לשירות צבאי, למקום מגורים ועוד. מלגות הן דרך מעולה להוזיל את העלות של הלימודים.
תשלומים. במכללות פרטיות נהוג לפרוס את שכר הלימוד לתשלומים. נסו לבקש פריסה רחבה וארוכה יותר. בדרך כלל עדיף לפרוס את שכר הלימוד לתשלומים במכללה עצמה במקום לקחת הלוואה. הסיבה היא שפריסת שכר הלימוד לתשלומים אינה כרוכה בתשלום ריבית בעוד הלוואות כרוכות בריבית.
תשלום בפיקדון חיילים משוחררים. אחת הדרכים הפתוחה בפני חיילים משוחררים היא שימוש בפיקדון. בניגוד למכללות אקדמיות אשר בכולן ניתן להשתמש בפיקדון, במכללות פרטיות ניתן להשתמש בפיקדון רק במכללות פרטיות מפוקחות. כדי להשתמש בפיקדון במכללה פרטית, יש לברר מראש ולפני שנרשמים, אם המכללה מפוקחת ואם קורס פיתוח תוכנה במכללה מפוקח. כדי להימנע מאי הבנות יש לדרוש לראות אישור פיקוח בתוקף. תוכלו לקרוא עוד על 

   

המחיר ו-אופן לימוד קורס תכנות
אופן לימוד קורס תכנות משפיע כמובן גם על המחיר. קורס בלימוד עצמי הוא זול יותר. קורס בלימוד עם מרצה הוא יקר יותר. ניתן גם למצוא קורסים המשלבים לימודים עם מרצה ולימוד עצמי דרך האינטרנט. בכל מקרה נושא התרגול העצמי חשוב מאוד וקורס פיתוח תוכנה הטוב ביותר מקדיש לפחות מחצית מהזמן לתרגול. 

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לקורס פיתוח תוכנה המומלץ ביותר*. לומדים-סטאז'-עבודה.
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

מחיר קורס פיתוח תוכנה והקשר ל- שכר מתכנת
אחד הדברים החשובים ביותר היא מטרת הלימודים. לימודי תכנות מטרתם להכשיר את הבוגרים לעבודת תכנות בהייטק. בהייטק ובעולם המחשבים השכר הוא פונקציה ישירה של היכולות והידע של העובדים. ככל שאלו גבוהים יותר השכר גבוהה יותר. לכן כאשר שכר מתכנת מתחיל ב-8,000 ₪ ועשוי לטפס ל-20,000 ₪ ויותר, חשוב ללמוד בקורס פיתוח תוכנה הכי טוב מבלי לייחס חשיבות רבה למחיר עצמו. ההמלצה הברורה היא ללמוד קורס שנמשך לפחות 1,000 שעות לימוד. להרחבה בנושא החישוב של קורס תכנות - מחיר, כמה באמת עולה קורס תכנות?

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד מקורסי ההייטק המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד את קורס התכנות הכי טוב בארץ, עם המרצים הכי טובים ולקבל הסמכה יוקרתית של מכללת סלע. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו: 03-6176666. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

  

ערוץ סלע ביוטיוב

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »