חוות דעת בוגר קורס Full Stack, למה בחרתי לימודי Full Stack? ההמלצות שלי למתעניינים ב-לימודי פיתוח תוכנה, איפה כדאי ללמוד? מה חשוב ללמוד? איך הלימודים הובילו אותי לעבודה כ Full Stack Developer? הקורס הטוב ביותר ל-Full Stack עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

  

שלום לרוני שאשא – מי אתה?

אני רוני, בן 29, מתגורר בקיבוץ עינת, חי בזוגיות ועובד כ-Full Stack Developer מזה כשנתיים. בהתחלה עבדתי בחברת HP אך לאחרונה, בעקבות מעבר לקיבוץ, אני עובד בסטאטרטאפ ג'ויטיים ונהנה מזה מאוד.

 

איך החלטת שאתה רוצה לימודי Full Stack?

האמת שלא החלטתי. פשוט אחרי הצבא ואחרי הטיול המדהים שעשיתי בהודו, חיפשתי קצת את עצמי. קורס הייטק הייתה אחת האופציות. כשהבנתי שזה יכול לשלב יצירתיות עם חשיבה לוגית הרגשתי שזה עבורי.

 

למה בחרת ללמוד קורס Full Stack במכללת סלע?

עשיתי מחקר שוק לא קטן, אני חושב שבדקתי לפחות חמש מכללות. בסלע מצא חן בעיני קודם כל המקצוענות, העובדה שאתה לומד ממרצים שבאים מהתעשייה. לי זה נראה הכי חשוב כי רציתי לצבור ידע מעשי. בסופו של חשבון כל מה שלומדים יש באינטרנט, אבל חשוב לקבל פרספקטיבה נכונה על מקצוע כמו Full Stack, שבו יש כל כך הרבה טכנולוגיות.  אתה פשוט לא יכול ללמוד הכל, אז מי שיש לו ניסיון מעשי יכול לכוון אותך הרבה יותר טוב. אהבתי את זה שיש מסלול שלם ולא רק איזה קיצור דרך. כאמור בתחום כמו Full Stack שבו יש עשרות נושאים ללמוד, כל קיצור דרך הוא מתכון לבעיות בהמשך. לבסוף מאוד התרשמתי מחוות הדעת של בוגרים על מכללת סלע ולכן בחרתי ללמוד בסלע.

 


למה ללמוד Full Stack במכללת סלע?

הקורס הוותיק והיוקרתי ביותר. קורס תכנות של מכללת סלע קיים כבר יותר מ-25 שנה. תעודה מומחה פיתוח תוכנה של סלע – מוכרת בתעשייה כיוקרתית ומעידה על לימודים ברמה גבוהה

הכרה בינלאומית. סלע מפתחת את כותרי הלימוד בתחום Full Stack של מיקרוסופט העולמית, הנלמדים ביותר מ-15,000 מרכזי הדרכה. מיקרוסופט סומכת על סלע – גם עבורכם זו בחירה מוצלחת

ביקורות בוגרים מעולות. חפשו בגוגל ותגלו שמכללת סלע זוכה באופן שוטף בביקורות הכי טובות מבין כל המכללות. אין יותר טוב מחוות דעת בוגרים כדי ללמד על המקום בו למדו

קורס Full Stack המקיף ביותר. תחום ה-Full Stack כולל אוסף עצום של טכנולוגיות. בסלע תלמדו מגוון רחב כדי שתימודדו בהצלחה על תפקידים בכירים בתעשיית התוכנה.


   

הצטרפו לקורס Full Stack המומלץ ביותר* בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

האם כבוגר קורס Full Stack סלע עזרו לך למצוא עבודה?

חוות דעת מכללת סלע בגוגל מאוד. אבל לא בזה ששלחו אותי לראיונות עבודה. מה שעשה את ההבדל עבורי ועבור מי שלמדו איתי היה סדנת יהלו"מ של מכללת סלע. זו מסגרת ייחודית שמכינה אותך לעבודה בהייטק הבכיר – לשם כיוונתי. בסדנה זו עשינו שלושה פרויקטים גדולים שממש נתנו לי ניסיון אמיתי בעבודה. כשהלכתי לראיונות הרגשתי שאני יכול לתאר תהליכי פיתוח וטכנולוגיות כמו בוגר עם ניסיון של שנה-שנתיים וזה גם נתן לי ביטחון אישי וכך הצלחתי להרשים. בסופו של חשבון התקבלתי לעבודה מעניינת מאוד בחברה גדולה – אז כן – מכללת סלע עזרה לי למצוא עבודה. אישית אני ממליץ מאוד לא להתפשר! גם אם זה מעט יותר יקר הירשמו ללימודי Full Stack – קורס תכנות - במכללת סלע (ואגב – לא שילמו לי אגורה לומר את זה – אני באמת חושב שזו הבחירה הטובה ביותר אם אתם רוצים להגיע רחוק בחיים המקצועיים).

 

מה עושה מפתח Full Stack בחיי היום היום?

העבודה מורכבת מהמון דברים. בגדול אתה עובד על משימת פיתוח Full Stack שמגדיר לך ראש הצוות שלך. יש פרויקט תוכנה גדול עם משימות מורכבות ואבני דרך ואתה חלק מזה. כדי לבצע את המשימות שלי אני חייב קודם כל לתכנן את מה שאני הולך לעשות. תלוי בגודל המשימה, אבל לפעמים חייבים לשבת יחד כמה אנשים ולעשות את התכנון ביחד או לבצע ישיבות בהן דנים על התכנון.  אחרי שהתכנון מתחיל להיסגר צריך לקבוע ממשקים שהם כמו חוזים בין חלקי התוכנה. יושבים וקובעים מה כל אחד נותן ומה הוא מקבל. ואז הולכים ומתכנתים את התוכנה עצמה. במקביל מתחילים לבצע QA יחידה, שזה בדיקות תקינות לתוכנה לראות שהכל עובד כמו שצריך לפני שמחברים ומוציאים לסביבת הבדיקות החיצונית. כל יום יש לנו פגישה קצרה של הצוות המצומצם כ-15 דקות לליבון נושאים וכל שבוע יש ישיבה של כ-שעה עם כלל צוות הפיתוח לדיווח וליבון בעיות. אחת לשבועיים בערך יש ישיבה עם הבוסים הגדולים ואנשי השיווק לסנכרון, העלאת רעיונות ודיון כיצד מתקדמים.

 

מה מושך אותך בעבודת כמפתח Full Stack?

בראש וראשונה בראייה הכוללת, היכולת להבין את כלל התהליך של פיתוח וריצת התוכנה. כתוכניתן אני יכולתי להתרכז בלימודי Front end שזו התוכנה אשר רואה המשתמש, הגרפיקה, החלונות, התפריטים וכד' או לחליפין להתרכז בלימודי Back end שזה בסיס הנתונים, הלוגיקה של התוכנה וכיצד התוכנה מתחברת לתוכנות אחרות ברשת כדי לקבל כל מני שירותים ולא להמציא את הגלגל. אבל לי הייתה חשובה היכולת להבין ולהשפיע על כלל התוכנה. Full Stack פירושו להבין ולהיות מסוגל לפתח תוכנה מא' ועד ת'. לפתח תוכנה הן בצד תחנת הקצה ה-Client (מחשב, טלפון נייד או אפילו שעון חכם) והן בצד המחשב המרכזי הנותן שירותים לתחנות הקצה, ה-Server. כשאתה רואה את התמונה כולה אתה יכול להיות הרבה יותר יצירתי.,אתה יכול ליצר פתרונות שבאמת עובדים. אם לדוגמא התוכנה עובדת לאט או שמתגלית בעיית אבטחת מידע וסייבר, אני יודע כיצד לבדוק הכל לאורך כל הדרך. אני יכול לעקוב אחרי התהליכים לכל אורכם ולהחליט לדוגמא להעביר קטע חישובי מסוים מה-Client ל-Server או להיפך וכך לשפר דרמטית את הביצועים. או לבצע הצפנה של נתונים למטרות הגנה טובה יותר. אלו יכולות שנותנות לי חופש מחשבה, כר נרחב ליצירתיות ויכולת תכנון מעולה.

 

מה הייתה ממליץ למי ששוקל לימודי Full Stack?

קודם כל לבדוק שזה אכן עבורו. יש כמובן היום שיווק מאוד אגרסיבי של הרבה גורמים המנסים לפתות אותך ללמוד אצלם Full Stack. אז שים לב, לימודי Full Stack ועבודה ב Full Stack אינם דבר קל. הם מאתגרים, מעניינים ומתגמלים – אבל זה לא טיול בפארק. לכן קודם כל תבדוק שזה באמת מתאים לך. אני יודע שבמכללת סלע עושים מבדק כניסה רציני ואמיתי. ייתכן וגם במכללות אחרות. בכל מקרה לא הייתי ממליץ לך ללכת ללמוד במקום שמקבלים כמעט כל אחד. ואז אם אתה מרגיש שאתה מתאים, תבדוק כמה אתה יכול להשקיע בלימודים בשנה הקרובה. לא ניתן ללמוד את הנושא הזה "על הדרך" וכמה שתצליח ללמוד יותר בקורס Full Stack וגם במקביל בעצמך מהאינטרנט ככה תוכל להתקדם ולהתקבל לעבודות טובות יותר.

 

רוצים לדעת עוד? במכללת סלע קורס Full Stack הטוב ביותר. תבדקו* ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

לקריאת חוות דעת על לימודי סייבר של מכללת סלע בגוגל*

 

אז מה חייבים ללמוד בלימודי Full Stack?

יש היום עשרות טכנולוגיות, סביבות עבודה, ספריות, כלי פיתוח, תוכנות, שיטות תכנון ושיטות עיצוב לבניית תוכנת Full Stack. אין ספק שאיש לא יכול ללמוד הכל ולבטח לא יכול להיות מקצוען בהכל. אז חשוב לבחור כיוון מתאים. אם אתה רוצה להיות בליגה של הגדולים, לעבוד בחברות רב-לאומיות או בסטארטאפים מבטיחים - הייתי ממליץ ללכת על הכיוון של C#, NodeJS2, SQL, IIS, NoSQL. אם אתה יותר בכיוון של להיות Freelancer עצמאי או לעבוד בחברות קטנות ומשפחתיות יותר, לך על הכיוון של Python, PHP, Apache, SQL. בכל מקרה היה רצוי ללמוד גם טיפה מהדברים של הצד השני – כדי לקבל פרספקטיבה וכדי להיות ערוך לשנויים בעתיד.  אישית אני ממליץ להתחיל בלימודי שפת תכנות שלמה כמו C# וללמוד DOT NET לעומק. ואז לעבור ללימודי Client שזה HTML, CSS (אגב, CSS מאוד חשוב ולפעמים מתעלמים מזה), React או Angular. בהמשך ללמוד לימודי Server, שזה בראש וראשונה  Node.JS, SQL ומסדי נתונים, Micro services וכתיבת APIs בשרת.

 

האם חייבים תואר ראשון כדי לעבוד ב- Full Stack?

ממש לא! לדעתי פחות ממחצית העובדים שעובדים איתי הם בעלי תואר ראשון. אלו שכן למדו תואר ראשון מפחדים להודות לעצמם או מתביישים לומר את זה, אבל כמעט 75% ממה שלמדו בתואר לא שימושי להם בכלל. האמת שהרבה יותר חשוב מלימודי תואר זה לימודים מעשיים הכוללים פרויקטים מעשיים אמיתיים וגדולים תוך כדי הלימודים. בקורס Full Stack בסלע עשינו שישה פרויקטים משמעותיים. כל פרויקט כזה תרם לי רבות. היכולת שלי לפנות למרצה או למתרגל ולשאול שאלות אפשרה לי לנסות ולהתנסות בדברים חדשים, זה אפשר לי ללמוד באמת תוך כדי "לכלוך הידיים" ולא רק לפתור תרגילים קטנים ונקודתיים. נתן לי לראות את התמונה הגדולה. כשאתה נכנס לעבודה אין לך את הפריווילגיה ללמוד ולהתנסות, אתה לא יכול בדרך כלל לבחור את הספריות והטכנולוגיות איתן תשתמש, לכן ביצוע פרויקטים תוך כדי הלימודים היא הדרך הטובה ביותר לצבור ידע וניסיון. תואר ראשון? זה ממש אבל ממש לא הדרך להיות מפתח Full Stack. אני אישית מרגיש שכל מי שלמדו תואר ועובדים ב-Full Stack פשוט בזבזו זמן יקר וכסף רב.

 

לאן אתה רואה את עצמך מתקדם?

האמת שאני רוצה לעבוד עוד כמה שנים כתוכניתן Full Stack ולצבור ניסיון בטכנולוגיות חדשות. לאחר מיכן אני רוצה להיות ראש צוות Full Stack מעולה.  אחד כזה שיודע לבנות משימות לאנשים ויודע לעזור להם למלא אותן הכי טוב.  אבל תמיד בראש יש גם רעיונות לסטארטאפ. היום עם הידע שלי בפיתוח Full Stack אני בהחלט יכול להרים סטארטאפ מאפס ולבנות אב טיפוס כמעט לכל סוג של תוכנה, אתר או אפליקציה. אני מאוד מרוצה מהבחירה ב-לימודי Full Stack וב-קורס Full Stack במכללת סלע שמאפשרים לי לחלום על כל אלו.

 

ללמוד ממומחי סלע - היכנסו לעולם המרתק של Full Stack Developer כבר היום!*
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666


לקריאת חוות דעת על לימודי Full Stack וקורס תכנות של מכללת סלע בגוגל *

 

מתחילים במכללת סלע

אם אתם מוכנים להתחיל את המסע שלכם לקראת היותכם מפתחי פול סטאק, קורס FS  שלנו הוא הדרך בשבילכם. נתיב זה יוביל אתכם בכל מה שצריך לדעת, מ-איך לבנות ולפרוס דפי אינטרנט סטטיים ועד לשילוב Front-end עם Back-end. תוכלו לבנות את תיק העבודות שלכם כך שתוכלו להתחיל להגיש מועמדות למשרות פיתוח בתעשיית ההייטק.

אל תתפשרו! הירשמו לקורס Full Stack במכללת סלע ותזכו להזדמנות הטובה ביותר לעבוד ולהתקדם בתחום.

 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »