קורס QA, לימודי QA, למה ללמוד QA? מסלול לימודי QA? מה נדרש מבודק תוכנה? מקומו של מקצוע בודק התוכנה בעולם המחשבים? רוצים ללמוד בקורס QA הכי טוב בארץ? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

  

למה ללמוד קורס QA? למה לבחור בתחום הבדיקות? 
צעירים רבים המחפשים ללמוד מקצוע חדש או לעשות הסבה מקצועית מתעניינים בלימודי QA. אבל רק מעטים יודעים על מה מדובר באמת. אנשים בדרך כלל חושבים שמדובר קודם כל באפשרות לעשות כסף, להרוויח מעבודה בהייטק, מדובר בתחום לא כל כך מורכב שניתן להיכנס אליו בעזרת קורס קצר של כמה שבועות ולהרוויח משכורות יפות בסביבות 9,000 ₪ - 10,000 ₪ לחודש. אבל המציאות היא שונה והרבה יותר מורכבת. מקצוע בודק תוכנה הינו מקצוע מאוד רציני, מורכב ודינמי. מדובר באחד המקצועות המתפתחים ביותר בעולם המחשבים, מקצוע מעניין עם אופק קידום אדיר. בשוק העבודה של ימנו דורשים בודקי תוכנה מקצועיים עם ידע רחב. למרות שכמו בכל מקצוע, גם בתחום הבדיקות ישנם תפקידים פשוטים, תפקידים זמניים ותפקידים שאינם דורשים מיומנויות וידע רב, עבודה כבודק תוכנה מקצועי היא מקצוע מורכב, הדורש ידע רב תחומי בעולם התוכנה וכדי להתקדם דורש בסיס ידע רחב המאפשר ראייה מקצועית נכונה ובוגרת. לימודי QA יעניקו לכם את כרטיס הכניסה לעבודה מעניינת, עם אפשרויות קידום רבות בעולם ההייטק המודרני. קורס QA יהיה כרטיס הכניסה שלכם לעולם המחשבים, למשכורת גבוהה, לתנאי עבודה טובים ונוחים ואפשרות לעבודה בשעות גמישות. בסופו של דבר, קורס בודק תוכנה - לומדים QA ועובדים בהייטק זו המטרה.

 

מקצוע בודק תוכנה
אז כאן המקום לשאול - מה זה המקצוע הזה? מה עושה בודק תוכנה בעבודתו? כמה זמן עובדים מול המחשב וכמה זמן מול אנשים? האם מפעילים את השכל או שזו עבודה שבלונית ומשעממת? כדי לענות על שאלות אלו נסביר בקצרה למה נועד מקצוע בדיקות התוכנה, האם כדאי ללמוד QA ואילו תתי תחומים עיקריים יש במקצועה זה.
בימנו אנו מוקפים בעשרות ואולי מאות תוכנות שונות בכל רגע נתון. כל התוכנות הללו הופכות למורכבות יותר, מתוחכמות יותר וקריטיות יותר מיום ליום. כאן נכנס לתמונה מקצוע בודק התוכנה. תפקידו של בודק התוכנה הבודד ושל מחלקת הבטחת איכות תוכנה לוודא שהתוכנות פועלות לפי ההגדרות שנקבע לכן, שהן פועלות ביעילות ומגיבות בזמני התגובה הנדרשים. תפקידו של בודק התוכנה לוודא שהתוכנה פועלת לפי האפיון, בכל המצבים, על גבי כל סוגי המערכות שהיא אמורה לפעול ושאין בתוכנה באגים (Bugs), לכן תפקידו של בודק התוכנה הוא בראש וראשונה ללמוד ולתכנן ורק לאחר מיכן לבצע ולדווח. מכאן שבודק תוכנה טוב עוסק בחלק משמעותי מזמנו בעבודה המחייבת חשיבה ותכנון. עליו לתכנן ולבנות את מערך הבדיקות. תכנון הדרך בה יבוצעו הבדיקות הוא פרויקט בפני עצמו. ראשית לכל מערכת תוכנה יש מיליארדי מצבים שיש לבדוק. אין שום אפשרות לבצע את כל הבדיקות הללו לבטח לא באופן ידני. לכן יש לכתוב תוכנה שתעשה בדיקות אוטומטיות. ומעבר לכך, ישנם מצבים רבים בהם לא ניתן לבדוק את התוכנה במצבי אמת ואז יש לכתוב תוכנת סימולטורים שתדמה מצב אמיתי עבור התוכנה הנבדקת. כלומר איש בדיקות התוכנה חייב לכתוב תוכנה כדי לבדוק תוכנה! הנה אנו רואים שבדיקות תוכנה הינו מקצוע הדורש ידע רב ויכולות לימוד ותכנון.

 

אילו מסלולי לימוד קיימים בתחום הבדיקות תוכנה?
קורס-QAמהם מסלולי הלימוד בקורס QA הכי טוב? כאמור צריך להגיע לשוק העבודה עם ידע רחב בהרבה תחומים. להלן כמה מהנושאים הנלמדים בקורס QA.
בדיקות ידניות - שיטת הבדיקות הישנה ביותר נקראת בדיקות קופסה שחורה או בדיקות ידניות. הכוונה היא שידנית מפעילים את התוכנה שוב ושוב ובודקים כיצד היא מתפקדת. זו סוג בדיקה שלכאורה נראית פשוטה אך עקב המגבלה האנושית חשוב גם כאן התכנון. חשוב לתכנן מה בדיוק נבדוק מכיוון שלבטח בשיטה זו לא נוכל לכסות את כל המקרים.
בדיקות אוטומטיות - בדיקות אוטומטיות משמעותן תוכנה ייעודית המפעילה את התוכנה הנבדקת. התוכנה הייעודית יכולה להיות תוכנה הנכתבת על-ידי בודק התוכנה בעצמו או תוכנה שהיא חלק מכלי בדיקות תוכנה המאפשר לבודק להוסיף קטעי קוד הקובעים כיצד הכלי יפעל. בכל מקרה המטרה של הבדיקות האוטומטיות היא לחסוך שעות עבודה רבות ולאפשר ביצוע מאות אלפי בדיקות בזמן קצר. תוך שימוש בבדיקות אוטומטיות ניתן להגיע לכיסוי בדיקות רחב בהרבה. המשמעות מבחינת הלימודים בקורס בדיקות תוכנה היא שנדרש ללמוד תכנות.
בדיקות עומסים - נושא בדיקה חשוב הוא היכולת של התוכנה להתמודד במצבי עומס קיצוניים. בין אם מדובר באתר אינטרנט אשר נכנסים אליו מאות ואולי אלפי משתמשים בו זמנית, בין אם מדובר בתוכנה שצריכה להגיב בזמן אמת למגוון אירועים כגון תוכנת טייס אוטומטי ואפילו תוכנה המצויה במצלמת הסמארטפון שצריכה להגיב לתזוזות של אובייקטים ולשינויים בתאורה בזמן הצילום. כל המצבים הללו יוצרים עומס על התוכנה וצריך שבודק התוכנה יבדוק ויבטיח שהתוכנה מגיבה נכון גם תחת לחץ.
בדיקות לענן - בשנים האחרונות התפתחה טכנולוגיית הענן שמשמעותה שימוש בתוכנה במחשבים שאינם ברשות הארגון כאשר ניתן להשתמש בו זמנית באלפי מחשבים ברחבי העולם. בטכנולוגיה הזו ישנם שימושים חדשים רבים ועל בודק תוכנה ללמוד כיצד לבדוק תוכנות שרצות בענן ועליו ללמוד גם כיצד להשתמש בענן על מנת להריץ בדיקות סימולציה של שימוש בתוכנה על ידי מאות ואלפי משתמשים בו זמנית. לסיום כדאי גם לקרוא על קורס בדיקות תוכנה, 8 עובדות מעניינות

 


נושאי הלימוד בקורס בודקי תוכנה מומלץ
תכנות - בכל קורס QA מומלץ ללמוד תכנות. כפי שראינו תחום הבדיקות כולל את הצורך לדעת לתכנת. לכן מומלץ ללמוד לפחות שפת תכנות אחת כגון שפת Java או שפת #C ולפחות שפת סקריפטים אחת כגון Perl, AWK או Python. לימודי QA חייבים לכלול לימוד תכנות באורך מינימלי של לפחות 80 עד 100 שעות לימוד.
בסיסי נתונים - לימוד השימוש והבניה של בסיסי נתונים כגון בסיס נתונים רלציוני Microsoft SQL Server, הינו אלמנט חשוב ביותר בקורס. לימוד שפת SQL והשימוש בה לצורך יצירת טבלאות שמירת נתונים בטבלאות ואחזור מידע מטבלאות יאפשר לבוגר קורס QA לעבוד, לשמור ולנתח את הנתונים של הבדיקות שהוא או אחרים ביצעו, נתונים אשר נשמרים בסיסי נתונים רלציוניים. רק לימוד רציני של SQL יאפשר לבוגר לבצע את עבודתו בצורה טובה.
מערכות הפעלה - מעבר לשימוש מתוחכם במערכת Windows בקורס QA הכי טוב חייבים ללמוד על מערכות הפעלה אחרות כגון מערכת הפעלה Unix או Linux, וגם מערכת הפעלה לסמארטפון כגון Android.
תכנון בדיקות - הנושא החשוב בלימודי בדיקות תוכנה הוא תכנון מערך הבדיקות. לצורך כך יש להקדיש בקורס בדיקות תוכנה פרקים שלמים המלמדים כיצד לקשור בין אפיון תוכנה לביצוע בדיקות התוכנה. בעולם מושלם היינו רוצים לבדוק את התוכנה בכל המצבים האפשריים ועל גבי כל הפלטפורמות שהיא אמורה לרוץ עליהן אך לצערנו הדבר פשוט בלתי אפשרי. בעצם אם הצלחנו לכסות 5% הדבר נחשב להצלחה גדולה בבדיקות.
כלים לביצוע בדיקות - בעולם הבדיקות מקובל להשתמש בכלים שונים, כלים לתכנון הבדיקות, כלים לביצוע הבדיקות וכלים לתיעוד ומעקב אחרי הטיפול בבאגים (בתקלות התוכנה). חשוב מאוד שלימודי QA יכללו לימוד מגוון כלים אותם התלמיד עתיד לפגוש בעבודתו בהייטק.
תיעוד ומעקב אחרי בדיקות התוכנה - כמובן שכאשר מוצאים תקלה מדווחים עליה לצוות התוכניתנים והצוות אמור לתקן את התקלה. לעיתים תיקון של תקלה אחת יגרור תקלה אחרת, לעיתים התיקון אינו מושלם ולעיתים תוך כדי תיקון של תקלה מסוימת מצליחים לתקן גם תקלות רבות אחרות. לכן מומלץ שבקורס QA יוקדש זמן ללימוד הדיווח והמעקב אחרי התקלות.

 

פרויקטים מעשיים ו-פרויקט סיום
בקורס QA הכי טוב ללמוד דרך ביצוע פרויקטים. לכן חשוב שמסלול הלימודים יכלול פרויקטים מעשיים כחלק אינטגרלי ממסלול הלימודים. בוגרי קורס QA ממליצים שיהיו לפחות שני פרויקטים משמעותיים ופרויקט סיום אחד במסלול הלימודים, על מנת שניתן יהיה לתרגם הלכה למעשה את נושאי הלימוד. לגבי הצד הכלכלי - היכנסו למאמר על קורס QA מחיר

 

שעות הלימוד בקורס QA הכי טוב
כפי שראינו עולם בדיקות התוכנה הוא עולם מורכב שרק הולך ונהפך ליותר ויותר מקצועי. לכן מומלץ ללמוד קורס בהיקף מלא ולא להסתפק בקורס קצרצר המבטיח הרבה אך אינו מסוגל לקיים. להערכתנו משך לימודי QA מינימלי הינו 600 שעות לימוד. אומנם ישנם בשוק קורסים קצרים יותר ואפילו קורסים הנמשכים חודש או חודש וחצי, אך לצערנו רוב הבוגרים של קורסים אלו לא יצליחו להתקדם לתפקידים בכירים בהייטק. גם תוכנית הלימודים של משרד העבודה בתחום בדיקות תוכנה כוללת כמינימום 616 שעות לימוד. במכללת סלע אנו מלמדים תוכנית הנמשכת 636 שעות לימוד ואנו מאמינים כי זו התוכנית המומלצת ביותר.

 

הכנה לראיונות עבודה
אחד הנושאים החשובים שאנו מלמדים במכללת סלע הינו הכנה לראיונות עבודה ספציפית עבור בוגרי קורס בדיקות תוכנה. המטרה המוצהרת של קורס הבדיקות הינו להביא את הבוגרים לעבודה בשוק העבודה. לכן חשוב לנו מאוד שהבוגרים יידעו כיצד לכתוב את קורות החיים שלהם בצורה משכנעת על מנת לזכות להגיע לראיונות עבודה וכיצד להתנהל בראיון העבודה על מנת להצליח להתקבל לעבודה בהייטק.

 

כיצד בוחרים מכללה ללמוד בה קורס QA?
המכללה בה אתם עומדים ללמוד תקבע במידה רבה את עתידכם המקצועי. לכן חשוב לבחור במכללה ובקורס QA מומלץ, בצורה הנכונה. מדובר בנושא רציני ובהחלטה חשובה ואסור להתפשר על פחות מהטוב ביותר. רצוי מאוד לשאול אנשים מתחום ההייטק לגבי המוניטין של המכללה בה אתם שוקלים ללמוד, רצוי להתייעץ עם בוגרים אשר הצליחו להתקבל לעבודה בהייטק ורצוי להתרשם באופן אישי מהמכללה, מצוות העובדים ומצוות המרצים. בדקו היטב את תוכנית הלימודים המוצעת, בחרו ללמוד אך ורק במכללה עם וותק ניסיון ומוניטין, מכללה עם שם טוב ואשר התעודה שלה מוכרת בשוק העבודה.
למה כדאי ללמוד QA במכללת סלע?
מכללת סלע היא המכללה בעלת וותק ומוניטין הגדולים ביותר בארץ. מכללת סלע מרכזת את ארגון בודקי התוכנה הישראלי - ITCB, מכללת סלע היא חלק מבית תוכנה גדול, עם מחלקת הבטחת איכות תוכנה עצמאית המעסיק עשרות בודקי תוכנה, מכללת סלע מציעה תוכנית לימודים מקיפה רצינית ומעמיקה, מכללת סלע מציעה תמיכה בסטודנטים בייחוד בשלבי הלימוד הראשונים ובמכללת סלע תמצאו צוות מרצים מהשורה הראשונה של אנשי בדיקות התוכנה בארץ.

 

תנאי קבלה לקורס QA במכללת סלע?
על מנת להבטיח שרק המתאימים ביותר יבואו ללמוד בודק תוכנה במכללת סלע, אנו מבצעים אבחון פסיכומטרי ממוחשב לכל אחד מהמועמדים לקורס. כל מועמד העובר אבחון זה בציון גבוה הוא בעל סיכויי הצלחה מעולים בקורס עצמו, בעל סיכויי הצלחה מעולים למצוא עבודה בהייטק לאחר הקורס ובעל הסיכויים הגבוהים ביותר להצליח ולהתקדם בעבודה לאחר מיכן. לכן אנו ממליצים לכל מי ששוקל ללמוד QA לבוא ל מכללת סלע ולבצע אבחון קבלה. האבחון מתבצע ללא תשלום וללא מחויבות מצדכם. בנוסף אנו דורשים כתנאי קבלה לקורס, ידע בסיסי בקריאה באנגלית ובגרות של שלוש יחידות במתמטיקה או ידע מקביל כך.

 

קהל היעד
קורס QA מתאים לנשים ולגברים כאחד, הוא מתאים לאנשים צעירים ולאנשים יותר מבוגרים העושים הסבה מקצועית לתחום זה. הדבר החשוב הוא מידת ההצלחה באבחון בממוחשב. אם עברתם את האבחון בציון גבוהה אתם מתאימים ללמוד QA מבחינת מבנה האישיות שלכם ודרך החשיבה שלכם. הגיל או המין אינם מהווים שיקול או מגבלה.

 

איזו תעודה מקבלים בסיום הקורס?
קורס-QA-תעודהבמכללת סלע תקבלו בסיום הקורס תעודת בודק תוכנה מומחה מטעם המכללה. מדובר בתעודה יוקרתית המוכרת על ידי עשרות חברות בעולם ההייטק הישראלי. בנוסף כחלק ממחיר הקורס, ניתנת לכם האפשרות לגשת למבחן הסמכה בינלאומי של ארגון הגג של בודקי התוכנה העולמי ה-ISTQB. התעודה שתקבלו הינה תעודה מוכרת ביותר מ-70 מדינות בעולם. אנו גאים לומר כי בוגרי מכללת סלע מצליחים לעבור את מבחן ההסמכה של ISTQB באחוזים הגבוהים ביותר.

 

סיכויי הכניסה לשוק העבודה כבודק תוכנה
מי שבחרו ולמדו קורס בודק תוכנה הכי טוב הסיכויים שלהם להיכנס לעבודה בעולם ההייטק גבוהים משמעותית ממי שבחרו ללמוד קורס בסיסי בלבד. לאורך השנים אנו רואים בוגרי קורס בודק תוכנה מומלץ אשר עברו בהצלחה את מבחן ההסמכה של ISTQB, מצליחים להתקבל לראיונות לעבודה ולהתחיל לעבוד בהייטק. ניתן לומר בוודאות שאחוז אלו שמצליחים להתקבל לעבודה בהייטק מבין בוגרי קורס בדיקות תוכנה מומלץ הוא גבוהה בהרבה מאלו שלמדו לבד או למדו בקורס קצרצר.

  

לימודי QA במיקום נוח

מכללת סלע ממוקמת על צומת תחבורה ציבורית ראשית. למכללה מגיעים כ-15 קווי אוטובוסים, היא במרחק 10 דקות הליכה מתחנת רכבת בני ברק ויש חניון חופשי (בערב) גדול במרחק 5 דקות הליכה. לכן מי שמעוניינים ב-קורס QA במרכז, קורס QA בתל-אביב או קורס QA ברמת גן. ימצא שמכללת סלע ממוקמת בדיוק עבורו.

 

לקיראה נוספת לגבי קורס QA

קורס QA | ללמוד בדיקות תוכנה | לעבוד כבודק תוכנה בהייטק | לימודי QA במכללת סלע

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד מקורסי ה-QA המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד את הקורסים הכי טובים בבדיקות תוכנה, מהמרצים הכי טובים ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית של ISTQB. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו: 03-6176666. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »