מה זה אוטומציה? קורס QA מומלץ ללמוד בדיקות ידניות או בדיקות אוטומטיות? מה מומלץ ללמוד בקורס בודק תוכנה כדי לעבוד באוטומציה? שיטות לייצור אוטומציה? מה מומלץ ללמוד בקורס QA הכי טוב? רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

מה עושה בודק תוכנה?
קורס-QAהעבודה של בודקי התוכנה סובבת סביב הניסיון למצוא באגים ובעיות אחרות בתוכנה. בנוסף בודקי התכנה מחפשים בעיות ביצועים, בעיות עומסים או בעיות בדרך בה הממשק הגרפי של התוכנה פועל. כל זאת על מנת לבצע אבטחת איכות לתוכנה ולהבטיח שהתוכנה תצא לאור בצורה האמינה ביותר האפשרית.


מה לומדים ב-קורס בודק תוכנה מומלץ ?
בקורס בודק תוכנה לומדים כיצד לתכנן ולבצע את מערך הבדיקות לתוכנה. לומדים כיצד לתעד, כיצד לדווח על הבאגים, לומדים את הכלים הקיימים לצורך כך ומתרגלים הכל בפרויקטים מעשיים. למאמר מקיף היכנסו ל-קורס QA | מה כדאי ללמוד בקורס בודק תוכנה | לימודי QA - סוגי בדיקות.

 
קורס בודק תוכנה – לומדים בדיקות תוכנה ידניות
חוות דעת מכללת סלע בגוגלקורס כדי לבדוק את התוכנה יש להריץ אותה. בדיוק כפי שאנחנו רכילים להפעיל אפליקציות או לגלוש באתרי ווב. בודק התוכנה מפעיל את התוכנה ומנסה אופציות שונות בהתאם לדרכים בהם המשתמשים עתידים להפעיל את התוכנה. הוא בודק האם התוכנה מגיבה ומתנהגת כשורה בכל המצבים השונים הללו ומנסה למצוא סתירות בין האפיון למתרחש בפועל. שיטה זו נקראת בדיקות ידניות מכיוון שהבודק בידיו הוא, מפעיל את התוכנה והוא אישית מוודא שהיא פעלה נכון. ללמוד יותר על קורס QA | משרד העבודה | תוכנית השוברים | קורס בודק תוכנה מוכר.

 

קורס QA היחיד במכללה הטובה ביותר בארץ* - הירשמו כבר היום
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

בדיקות ידניות – מגבלת הזמן והכמות
לכל תוכנה יש כמעט אין סוף מצבי פעולה שונים. את התוכנה יש לבדוק על גבי מחשבים מסוגים שונים, עם מערכות הפעלה שונות ובדפדפנים שונים. מדובר במיליארדים ואף יותר של בדיקות כדי לכסות ולו מעט מכלל המצבים האפשריים ולוודא שבכל מצב התוכנה פועלת כראוי. לרשותו של בודק התוכנה עומד זמן מאוד מוגבל לביצוע כל הבדיקות הללו. לכן בקורס QA מומלץ ללמוד היטב כיצד לתכנן את הבדיקות בצורה יעילה וחכמה. כיצד כאשר מסוגלים לבצע רק שבריר מתוך כלל הבדיקות נצבע בדיקות בריסה נכונה כך שנכסה כמה שיותר מקרים שונים.

 
בדיקות ידניות – מגבלת סביבת הבדיקה
בדיקות ידניות בקורס QAבמקרים רבים לא ניתן כלל לבצע את הבדיקות בסביבת אמת. לדוגמא אם בודקים תוכנה של טייס אוטומטי, או תוכנה של מכונה תעשייתית לייצור גלידה אנו לא יכולים לבדוק את התוכנה במצב אמת. לא נוכל להפעיל את המכונה ליצור גלידה שוב ושוב, עם כלל המצרכים (חלב, סוכר וכד'), לצורך בדיקת התוכנה במצבים השונים. לכן בקורס QA מומלץ ללמוד כיצד לבצע סימולציות למצבי אמת. את התוכנה האמיתית נפעיל מול סימולציות אשר ידמו מטוס בטיסה או מכונה לייצור גלידה.

 
כלים לביצוע בדיקות ידניות
כאשר עושים אלפי בדיקות ידניות חייבים להשתמש בכלי בדיקות. צריך לתעד מה בדקנו, מה עבד טוב , אילו באגים התגלו ומתי התוכנה קרסה. צריכים גם לעקוב אחרי התיקון של הבאגים ברמה של עד כמה זה תוקן ועל-ידי מי. לצורך כך מומלץ בקורס QA ללמוד כלים שונים העוזרים בניהול תהליך הבדיקות. ישנם כלים רבים. רוב הכלים מנהלים את התהליך כולו משלב התכנון של הבדיקות ועד לשלב תיעוד הטיפול בבאגים. אחד הכלים היותר מומלצים ללימוד בקורס QA הוא uTest.

 

קורס QA עם חוות הדעת הטובות ביותר* ללמוד - סטאז' - לעבוד
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

קורס בודק תוכנה לומדים אוטומציה - בדיקות תוכנה אוטומטיות
כפי שראינו ביצוע בדיקות ידניות הוא איטי מאוד והרבה פעמים לא מעשי. לכן נדרשת אוטומציה. הכוונה במילה אוטומציה הינה מיכון של תהליך הבדיקה עצמו. במקום שבודק בשר ודם יריץ את התוכנה הדבר ייעשה אוטומטית. אפליקציה ייעודית תריץ את התוכנה, תוודא שהיא עובדת נכון, תנטר את התוצאות, תתעד ותתריע על תקלות. בצורה זו נוכל לבצע בסדרי גודל יותר בדיקות בזמן נתון. נוכל לבדוק הרבה יותר מצבים ולגלות הרבה יותר באגים. נוכל כמובן לבצע בדיקות בלילה ולבוא בבוקר ולעבוד על התוצאות. בקיצור כאשר אנחנו ישנים הבדיקות האוטומטיות תתבצענה – איזה כיף!

 
אוטומציה – סימולציות
במצבים בהם לא ניתן להריץ את התוכנה בסביבה אמיתית נדרש לייצר סימולציה למצב האמיתי. לא ניתן להטיס את המטוס באמצעות הטייס האוטומטי לצורך ביצוע בדיקות. לבטח לא ניתן להכניס את המטוס למצבי חירום כדי לבדוק כיצד התוכנה מתנהגת במצבים אלו – למרות שאולי הכי חשוב זה לבדוק את התנהגות התוכנה דווקא במצבי חירום! אז מה עושים? כותבים תוכנה מיוחדת – סימולציה – אשר מדמה עבור התוכנה הראשית סביבת עבודה, כולל סביבת עבודה במצבי חירום. לדוגמא, אם במצב חירות מד הגובה ישלח לטייס האוטומטי הודעה על נפילה חדה – יוצרים תוכנה המדמה את מד הגובה ואשר שולחת התראה לטייס האוטומטי. הטייס האוטומטי מחליט מה שמחליט ותוכנת הבדיקות מתעד את החלטתו ובודקת מול בסיסי הנתונים האם ההחלטה הייתה נכונה.

 

לימוד כלים לביצוע בדיקות אוטומטיות בקורס בודק תוכנה
קורס QA כלים לאוטומציהבקורס QA מומלץ ללמוד על כלים לביצוע הבדיקות האוטומטיות. ישנו מגוון רחב של כלים לביצוע בדיקות אוטומטיות. אולי הכלי הנפוץ ביותר הוא Selenium. אך יש כלים רבים אחרים. תוך שימוש ב-Selenium אנו יכולים לבצע אוטומציה לבדיקת אתרי ווב ותוכנות אחרות.

 

תכנות בשפה עילית כחלק מכלי לבדיקות אוטומטיות
כלי הבדיקות לאוטומציה אינם פועלים בחלל הריק. כדי להפעילם יש צורך לכתוב תוכנה כחלק התהליך תכנון וייצור הבדיקות האוטומטיות. ב-קורסי QA מומלצים יש ללמוד שפת תכנות אחת לפחות על מנת שנוכל לכתוב קוד בכלי האוטומציה עליו נלמד ובו נשתמש לביצוע פרויקט בדיקות תוכנה.

 

ללמוד בקורס בודק תוכנה תכנות כדי לייצר אוטומציה
במקרים רבים, כלי בדיקות התוכנה אינם מספיק גמישים לצורך יצירת אוטומציה של הבדיקות. במקרים שכאלו אנו צריכים לכתוב תוכנה בעצמנו כמעט מאפס. מדובר במקרים מורכבים יותר אבל בהחלט אפשריים. בקורס QA הכי טוב נלמד שפת תכנות כגון Java, #C או Python ובעיקר נלמד כיצד לכתוב בהן תוכנה להפעלת התוכנה הנבדקת.

 
ללמוד בקורס בודק תוכנה כתיבת סקריפטים
קורס-QA-הכי-טובאחד מכלי האוטומציה הבסיסיים יותר הינם תוכנות הרצות בסביבת מערכת ההפעלה, מריצות תוכניות אחרות ובודקות את הפלט שלהן. מדובר בכלי תכנות כגון: Pearl, AWK, NAWK ודומיהן. כלים אלו הינם מעין מיקרו-שפות תכנות. הם כוללים מבני תכנות עשירים במיוחד לניתוח הפלט של תוכניות. נהוג לקרוא לתוכנית שיוצרים בעזרת כלים אלו, סקריפטים – Scripts. לכן בקורס QA מומלץ ללמוד על תכנות או כתיבת סקריפטים. בעזרת סקריפטס יכול בודק התוכנה להריץ אץ התוכנה מליוני פעמים, בסביבות וירטואליות שונות, עם פרמטרים שונים ומשתנים ולבחון את הפלט.

 
דוחות אוטומטיים בשפת SQL
הכלים האוטומטים, כגון Selenium, הסימולטורים ואף הסקריפטים שומרים את התוצאות הרבות של הבדיקות במסדי נתונים. הסיבה לכך היא שאנו צריכים דרך מסודרת לבחון את התוצאות ולתעד את העבודה. בימנו מקובל להשתמש במסדי נתונים רלציונים, כגון Oracle או Microsoft SQL. מסדי נתונים אלו נבנים ומתופעלים על-ידי שפת SQL. זו שפת תכנות מיוחדת לבניית מסדי נתונים, לשמירת נתונים ולאחזור מידע מבסיסי הנתונים. מומלץ מאוד שבקורס QA נלמד להשתמש בשפת SQL. ב-SQL נכתוב בדרך כלל שאילתות הבודקות את תוצאות הטסטים השונים ומדווחות על תקלות. לכן בקורס בודק תוכנה מומלץ ללמוד SQL.

  

מה מומלץ ללמוד בקורס QA כדי להיות בודק תוכנה לאוטומציה?
מומלץ ללמוד את ארגז הכלים לבודק התוכנה לצורך ביצוע אוטומציה לבדיקות. הארגז כולל שפת תכנות, שפת סקריפטים, כלי אוטומציה, כלי לניהול בדיקות ידניות, מסדי נתונים ושפת SQL ומערכת הפעלה Linux.
על קורס QA המכיל תכנים אלו נוכל לומר בוודאות שמדובר בקורס QA הכי טוב המכין את הבוגר לעבודה באוטומציה. בקורס QA מומלץ גם ללמוד DevOps וללמוד Agile.

 

קורס QA ואוטומציה - הלימודים הטובים בארץ* הירשמו כבר היום!
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

האם עבר זמנן של הבדיקות הידניות?
לא! הבדיקות הידניות הן עדיין כלי חשוב מאוד, כלי שלא ניתן לוותר עליו. ראשית במקרים רבים יש לבצע סידרת בדיקות ידניות כדי ללמוד כיצד ליצור את הבדיקות האוטומטיות. פעמים רבות אין אפשרות לבצע אוטומציה. מדוע? מכיוון שהכלים אינם מספיק משוכללים להפעיל את התוכנה במצבי קיצון מסוימים ונדרשת התערבות ידנית. ובסופו של דבר הבדיקות הידניות הן Sanity Test (בדיקות שפיות) לבדיקות האוטומטיות. הרי צריך לבדוק ולוודא היטב שהבדיקות האוטומטיות אכן בודקות נכון.

 
בקורס QA הכי טוב ללמוד בדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות
אין ספק שבקורס QA מומלץ ללמוד את שתי סוגי הבדיקות ובייחוד להתרכז בתכנון תהליך הבדיקות והשילוב הנכון בין סוגי הבדיקות בהתאם למצב בשטח. כאן תוכלו לקרוא על מחיר קורס QA.

 

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית השאירו פרטים התקשרו עכשיו: 03-6176666

  

ערוץ סלע ביוטיוב

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »