קורס Full Stack – מה זה בדיוק? תוכנית הלימודים בקורס Full Stack, המלצות איזה קורס Full Stack הכי כדאי ללמוד, השוק של קורסי Full Stack, המדריך לFull Stack Developer המתחיל. הקורס הטוב ביותר ל-Full Stack עומד להתחיל, אל תפספסו! השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

  

מה זה קורס Full Stack?

קורס Full Stack (קורס פול סטאק) או בשמו המלא קורס Full Stack Developer מכשיר תוכניתנים, אנשי מקצוע הכותבים תוכנה. שמות אחרים של קורס זה הינם "קורס תכנות" או "קורס פיתוח תוכנה". התוכנה שלומדים לייצר בקורס Full Stack יכולה להיות לצרכים רבים.  בניית אתרי אינטרנט, בניית אפליקציות לטלפונים חכמים, כתיבת תוכנה להדמיה של נתונים או לניתוח נתונים ועוד ועוד סוגי תוכנות.

 

הירשמו לקורס Full Stack המומלץ ביותר* בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

מי הוא Full Stack Developer?

חוות דעת מכללת סלע בגוגל היות שבימנו רבות מהתוכנות מחולקות ל-2 חלקים, החלק שרואה המשתמש, לדוגמא התצוגה של אתר אינטרנט או התצוגה של שעון חכם והחלק שמעבד את הנתונים, מבצע אימות משתמשים, שומר ומאחזר את הנתונים ומתקשר לשירותי תוכנה אחרים, מקובל לכנות מפתח תוכנה המכיר ויודע את כל אלו Full Stack Developer

 

החלקים של קורס Full Stack

בגדול קורס Full Stack נחלק ל-2 חלקים. החלק הראשון נקרא תוכנת לקוח (Client Software) והשני תוכנת שרת (Server Software). קורס Full Stack הוא קורס המלמד את כלל קשת הטכנולוגיות המאפשרות לבנות את התוכנה. כלומר בוגר הקורס צריך להבין ולהיות מסוגל לפתח תוכנה מקצה לקצה.

 

קורס Full Stack - לא רק פיתוח אתרי WEB

כאשר המושג Full Stack הוטבע, אי שם בתחילת שנות ה-2000, הכוונה הייתה בעיקר ליכולת לפתח אתרי WEB. הסיבה היא שמחד תוכנות רגילות היו בדרך כלל מונוליטיות ולא חולקו ל-2 חלקים ומאידך תוכנת אתר אינטרנט מורכבת מ-2 החלקים הברורים הללו: Client – Front End ו- Server – Back End. מעבר לכך בניית אתר אינטרנט מחייבת גם ידע בשלל נושאים נוספים כגון הבנה בשרת ה-WEB, כלומר הבנה בתוכנות כגון IIS או Apache וגם הבנה בתחום התקשורת כגון ידע בקונפיגורציה של DNS. לכן על מנת להדגיש את העובדה שהקורס מלמד אותך מא' ועד ת' את כל מה שצריך לדעת כדי להיות מפתח אתרים ולא רק חלק מהדברים – הוטבע המושג Full Stack Developer- מפתח תוכנה המכיר את כל התחמושת שיש כדי לפתח פרויקט WEB. עם הזמן ובייחוד עם ההתפתחות של Cloud computing, רוב התוכנות בעולם הפכו לתוכנות Client-Server. לכן היום המושג Full Stack Developer הפך להיות שם נרדף לתוכניתן בעל ידע רחב בתכנות, השולט במגוון טכנולוגיות רב והמסוגל לפתח תוכנות או אפליקציות על מגוון פלטפורמות.

 

קורס Full Stack - מתחילים בללמוד תכנות

בשנת 2021, קורס Full Stack הוא כמו קורס תכנות או קורס פיתוח תוכנה של השנים שעברו. הקורס עוסק בלימודי תכנות והוא מכניס את הלומד לעולם המופלא של כתיבת תוכנה. בתחילת המסע הלימודי לומדים לומדים את העקרונות של מבנה המחשב, מבנה התוכנה, אלגורתמים, חשיבה אלגורתמית ותרגומה לשפת תכנות כזו או אחרת. בדרך כלל מקובל להתחיל ללמוד C# או Python.  למעשה אין חשיבות גדולה לשפת התכנות שלומדים בתחילה. העיקר הוא ללמוד את העקרונות של קידוד תוכנה בצורה טובה, ללמוד כללי כתיבה נכונה וללמוד לתרגם רעיון לתוכנה שרצה ומבצעת אותו. כידוע בתכנות אומרים שהמחשב עושה כל מה שאומרים לו אבל לא מה שרוצים ממנו שיעשה. לכן חשוב שנלמד להורות למחשב לעשות בדיוק אבל בדיוק את מה שאנחנו רוצים שיעשה.

 

רוצים לדעת עוד על Full Stack? במכללת סלע קורס Full Stack הטוב ביותר. תבדקו* ואל תתפשרו
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

לקריאת חוות דעת על לימודי סייבר של מכללת סלע בגוגל*

 

שפות תכנות בקורס Full Stack

בסופו של דבר חשוב ללמוד מספר שפות תכנות שונות. לכן לימודי Full Stack יכללו את הבאות

שפת #C - רוב המערכות הגדולות בעולם משתמשות בשפת C# בצד השרת על מנת לכתוב לוגיקה מורכבת. מכאן שיש חשיבות גדולה ללמוד ולהכיר #C.

שפת Python – שפת Python היא שפת תכנות פשוטה יחסית והיא מאפשרת פיתוח תוכנה במהירות גדולה. הסיבה היא שהשפה מכילה הרבה מאוד מודולים המבצעים פעולות פיתוח תוכנה שכיחות והתוכניתן אינו נדרש לקודד אותן מאפס. Python היא שפה מודולרית ויש הרבה מאוד תוספות המאפשרות להרחיב את השפה עוד יותר. 

שפת JavaScript – זו השפה בה נכתבו מאז ומעולם אתרי אינטרנט והיום היא משמשת בהרבה יותר תחומים ובייחוד לכתיבת הלוגיקה של התוכנית בצד השרת.

שפת SQL – השפה בה עובדים מול בסיסי הנתונים הרלציונים (בסיסי הנתונים הנפוצים בעולם). מדובר בשפת תכנות מיוחדת שנועדה לשמירה, עדכון ואחזור של נתונים מבסיסי נתונים.

 

לימודי Front end בקורס Full Stack

בדרך כלל מייד אחרי שלומדים את עקרונות התכנות עוברים ללמוד את הצד התצוגתי של אתרי אינטרנט. הכוונה היא ללמוד את הכלים המאפשרים להציג אתר אינטרנט ולאפשר למשתמש אינטראקציה עם האתר – כגון שינוי פרמטרים, בחירה מתפריטים, לחיצה על כפתורי פעולה ועוד ועוד. הקורסים הנלמדים השלב זה כוללים:

HTML - זה הבסיס של הבסיס של צד ה-Client. מדובר בשפה להצגת טקסט (כך אתרי אינטרנט נולדו להיות) ואלמנטים נוספים המוצגים על גבי המסך.

CSS – מעבר ללימוד ה-HTML, יש ללמוד כיצד לעצב את הממשק בצורה יפה ואסטטית ובצורה שתתאים למגוון העצום של תצוגות מסך הקיימות היום.  ממסך ענק של תצוגה על גבי קירות, דרך מסך המחשב הביתי, עובר לטאבלט, למסך הטלפון הנייד ועד למסך השעון החכם. הרעיון הוא לכתוב עד כמה שניתן הכל פעם אחת ב-HTML ואז לעצב זאת לתצוגות שונות באמצעות ה-CSS.

JavaScript – ללמוד לתכנת בשפה שמדברת WEB. JavaScript היא שפת תכנות לכל דבר ועניין. המייחד אותה זו העובדה שהיא יודעת "לרוץ" (להתבצע) בתוך הדפדפן שלנו. כך שאם הדפדפן פוגש פקודות JavaScript הוא יודע לטפל בהן. לימודי JavaScript יעזרו גם כשנגיע ללמוד על ה-Back End.

Angular – כאן אנו מגיעים ללימוד הספריות היותר מתקדמות של עולם הפיתוח ל-Client. עם התפתחות הטכנולוגיה והכניסה של טכנולוגיות ה-WEB לשימוש יותר ויותר נרחב, היה צורך לייצר סביבות פיתוח שיתאימו יותר לאפליקציות מסורתיות. כך נולד הרעיון של SPA – Single Page Application, כלומר אפליקציה שרצה ב-WEB.  נסביר טיפה, ה-WEB  נוצר במקור (בשוויץ אגב) כדי להציג מאמרים הכוללים בעיקר טקסט ולקשר בינהם.  הרעיון היה שבמקום לצטט מאמר תוך ציון הפרטים היכן הוא התפרסם, נכניס קישור למאמר, בדיוק לקטע המתאים במאמר. לכן הפיתוח ל-WEB של אפליקציות שהן חיות שיש להן מסך בודד לתצוגת נתונים והקישורים הם רק פעולות בתוך האפליקציה היה מוזר וקשה לתכנון וביצוע.  כך נולד לו רעיון ה-SPA. חברת גוגל יצרה את ה-Angular כפתרון למצב. מדובר במעין הרחבה (משמעותית) ל-JavaScript, הרחבה המאפשרת לבנות אתר אינטרנט שהוא בעצם אפליקציה של עמוד אחד בלבד ולא מאמר עם קישורים. מבחינת פיתוח תוכנות ל-WEB זו מהפכה של ממש.

React – עוד טכנולוגיה לבניית SPA. גם פיסבוק רצו שתהיה סביבת פיתוח משהלם לפיתוח SAP. קשה לחברות בסדר גודל של גוגל ופיסבוק להשתמש בטכנולוגיה שהומצאה ונתמכת אצל היריבה העסקית. לכן פיסבוק פיתחה את React לצורך יצירת אפליקציות ל-WEB. למרות ש-React אינו נרחב כמו Angular הוא פשוט יותר וניתן להרחבה הרבה יותר בקלות.  למרות ש-React נראה היום כיותר פופולרי - בקורס Full Stack מומלץ ללמוד את שתי המערכות הללו: Angular ו-React.

Vue.JS – למרות שאין הרבה קורסי Full Stack המלמדים VUE, רצוי שיהיו יותר. Vue.JS היא התחרות החדשה ל-Angular ול-React. למרות שאין אף חברה מהותית המריצה את Vue.JS ואולי בגלל זה, Vue.JS זוכה לתמיכה הולכת וגוברת בקהילת המפתחים כבחירה שלהם לכתיבת SPA.

  

ללמוד ממומחי בית התוכנה של סלע - היכנסו לעולם המרתק של Full Stack Developer כבר היום!*
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666


לקריאת חוות דעת על לימודי Full Stack וקורס תכנות של מכללת סלע בגוגל *

 

לימודי Back end בקורס Full Stack

לימודי צד השרת – Back end programming, הם אלו שיהפכו אותך למקצוען אמיתי. כדי לתכנת שרת יש להבין כיצד כותבים שם את הלוגיקה, כיצד מתקשרים את זה החוצה על-ידי כתיבת ממשקים מתאימים (API) ומה הם שלל הכלים הקיימים לפיתוח צד שרת מתקדם.  מדובר בללמוד אוסף לא קטן של טכנולוגיות, שפות תכנות ושיטות פיתוח.  לימודי Full Stack חייבים לכלול תרגול נרחב של טכנולוגיות אלו במסגרת פרויקטים שלמים ומציאותיים.

ASP.NET.CORE – קורס Full Stack מומלץ שילמד ASP.NET.CORE מכיוון שמדובר בטכנולוגיה הנפוצה ביותר בחברות גדולות לפיתוח תוכנת צד-שרת. זו טכנולוגיה בוגרת המבוססת על #C והמכילה את שלל חידושי .NET.CORE לימודי Full Stack מתקדמים ילמדו טכנולוגיות נוספות הכלולות בחבילה זו כגון EF.core (Entity Framework CORE) – טכנולוגיה לעבודה מול מסדי נתונים (Data bases) רלציוניים.

Node.JS – שימוש ב-Node.JS צובר יותר ויותר תאוצה. מדובר בטכנולוגיה לכתיבת צד-שרת ב-JavaScript. לימודי Full Stack כוללים לימוד ותרגול של Node.JS כחלק עצמאי ובהשוואה ל- Dot Net Core.

Python – אחת השפות הפופולריות לפיתוחי צד שרת קטנים עד בינוניים ומהירים היא שפת Python. מדובר בשפה פשוטה המכילה כבר בתוך השפה עצמה עשרות כלים שסביר שתצטרך אותם. כך אתה נמנע מלהמציא את הגלגל ויכול להשתמש בגלגל מאוד בטוח ואמין. לכן למרות שנראה כי לימוד Python בקורס Full Stack אינו דבר ממש נדרש – חשוב ללמוד ולתרגל.

Django – אחד המאפיינים של Python זה היכולת להרחיבה ולהוסיף לה חלקים. דוגמא נפוצה שרצוי להכיר היא Django.  מדובר בתשתית תוכנה לווב (WEB Framework) המאפשרת לפתח במהירות גבוהה יותר צד שרת ב-Python. לימודי Full Stack מלמדים כיצד להגביר את מהירות הפיתוח והיעילות של עבודת הפיתוח על-ידי שימוש ב- Django.

SQL Server – כמובן שלימודי Full Stack חייבים לכלול שימוש במסדי נתונים (Data Bases). הסוג הנפוץ ביותר הינו מסדי נתונים רלציוניים מבוססי SQL. דוגמאות הם SQL Server ו- Oracle SQL. כשלומדים על SQL לומדים את הטכניקה של שמירת נתונים בצורה טבלאית במסדי נתונים כיצד לבנות, שלמור, לארגן ולשלוף נתונים את הנתונים ביעילות ובמהירות כדי להנגישם לתוכנה.

MongoDB – במקביל ללימודי SQL, יש ללמוד גם על ה- NoSQL, כלומר מסדי נתונים השומרים את הנתונים בשיטות המתאימות יותר ל-Big Data, כלומר למקרים בהם יש הרבה מאוד נתונים לא מובנים כגון מפות, תמונות, קטעי וידאו ועוד. לכל אלו קיימים עשרות של מסדי נתונים והנפוץ ביותר הינו MongoDB. העובדה שהוא מגיע בחינם והיכולת לעבוד איתו על תוכנות קטנות ופשוטות אבל גם על ענקיות, הפכה של MongoDB לתוכנת ה-NoSQL הנפוצה ביותר בתעשייה ובלימודי Full Stack.

  

לימודי DevOps בקורס Full Stack

כפי שראינו לימודי Full Stack מלמדים אותך לכתוב תוכנה מורכבת ומודרנית מהיבטים רבים. אחד מהם הינו שיטת הפיתוח עצמה. בשנים האחרונות התקדם מאוד עולם ה-DevOps – העולם העוסק בשיטות העבודה והטכנולוגיות לפיתוח תוכנה. המעבר המאסיבי לצוותי עבודה ענקיים הפזורים בעולם כולו, הצורך לשחרר גרסאות תוכנה מהר יותר ויותר (time to market) והחובה לשחרר תוכנה אמינה ובטוחה יותר, הביאו להתפתחות של טכנולוגיות שונות התומכות בכל אלו. Git היא הטכנולוגיה הבסיסית שבכל קורס Full Stack חייבים ללמוד. מעבר לכך פיתוח באמצעות Dockers – שיטה ליצירת סביבות עבודה מקבילות אשר מאפשרות פיתוח במקביל לבדיקות תוכנה (QA). וכמובן בשנים האחרונות  Kubernetes - קופסאות קוד המאפשרות ריבוי גרסאות, חיבור ופיצול בין גרסאות ועבודה במקביל עליהן. כל אלו הן מאבני היסוד של כל קורס Full Stack מומלץ.

 

איפה לומדים Full Stack?

כפי שראינו קורס Full Stack מכיל אלמנטים רבים ומורכבים. במכללת סלע מלמדים את קורס ה-Full Stack הוותיק והיוקרתי ביותר בישראל. המרצים הם עובדים מבית התוכנה סלע, בית תתוכנה עם מוניטין בינלאומי רב. מרצי מכללת סלע כותבים את ספרות מיקרוסופט העולמית בתחום לימודי Full Stack. ספרות איתה לומדים בכ-15,000 מרכזי הדרכה בעולם ובישראל.  אם חברה רב לאומית כמו מיקרוסופט סומכת על מרצי סלע – גם אתה יכול לסמוך עליהם שיובילו אותך להיות מקצוען Full Stack אמיתי.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »