לימודי בסיסי נתונים במכללת סלע – רשימת הקורסים המעודכנים לשנת 2021. תכנות SQL, עיצוב בסיסי נתונים, תחזוקה וניהול של ביסי נתונים, מחסני נתונים, SQL SEVER ו-Oracel Server – בחרו לכם קורס והתקדמו לרמה מקצועית גבוהה יותר.

 

קורס עדכון ידע לשרת SQL בגרסת 2016
Updating Your SQL Server Skills to Microsoft SQL Server 2016

קורס זה מלמד את העדכונים האחרונים והחשובים של שרת ה-SQL. הקורס מתרכז בללמד את החידושים ב-SQL בגרסאות 2016 ו-2014. הקורס מלמד את הטכנולוגיות החדשות שנוספו מאז 2008 לשרת ה-SQL ואת הדרים הטובות והמומלצות לשימוש בהן. מדובר בקורס מקיף בו התלמידים ייחשפו למגוון דוגמאות ותרגילים מעשיים.

משך – 5 ימים
קהל יעד – תוכניתני מסדי נתונים בעלי ידע ב-SQL SERVER, ראשי צוותים ומנהלי פרויקטי תוכנה המשתמשים ב-SQL SERVER


 

כתיבת שאילתות לשרת SQL 2016
Querying Microsoft SQL Server 2016

קורס זה מלמד את כלל ההיבטים של כתיבת שאילתות ב-SQL עבור SQL SERVER מודרני. הקורס מתחיל בללמד כתיבת שאילתות בסיסיות וממשיך ומלמד נושאים חשובים ומתקדמים יותר. הקורס נועד לאמן את התלמיד לכתוב שאילתות למצבים מורכבים ונפוצים. המטרה ללמד כיצד לכתוב שאילתות במקרים נפוצים, כך שלא יצטרך "להמציא את הגלגל" בעצמו. בקורס נראה דוגמאות רבות המחייבות שימוש בתכונות החדשות של SQL 2016 על מנת לשלוף נתונים העונים לקריטריונים מורכבים. הקורס מלמד גם היבטים של יעילות ותחזוקתיות של שאילתות SQL.

משך – 5 ימים
קהל יעד – תוכניתנים המתעתדים לכתוב שאילתות, מנהלי מסדי נתונים, ראשי צוותים ומנהלי פרויקטים בהם יש שימוש ב-SQL SERVER בגרסאותיו השונים.

 

ניהול שרתי SQL SERVER - DBA
Administering Microsoft SQL Server Databases

קורס זה מלמד אנשי IT לנהל מסדי נתונים מסוג SQL SERVER. הקורס מעניק את הידע הנדרש כדי להתקין, לנהל, לטפל בהגדרות הרבות הקשורות בתפעול של המערכת, לנהל הרשאות ולגבות SQL SERVERS. הקורס מלמד נושאים בסיסים ומתקדמים. בוגר הקורס יוכל להשתלב בצוות IT כ-DBA, מנהל מערכת SQL SERVER. במהלך הקורס התלמידים יתקינו, יקנפגו, יגדירו הגדרות שונות ומתקדמות ויבצעו גיבויים למערכות SQL SERVER.

משך – 5 ימים
קהל יעד – אנשי IT המתעתדים לתחזק שרתי SQL, מנהלי IT, תוכניתנים אשר תפקידם מחייב גם תמיכה בשרתי SQL.

  

עיצוב ופיתוח מסדי נתונים רלציוניים עם SQL SERVER
Developing Microsoft® SQL Server® Databases

קורס זה נועד ללמד לעצב ולפתח מסדי נתונים רלציוניים עבור פרויקטי תוכנה. הקורס מלמד את היבטי התכנון של מערכת מסדי נתונים עבור פרויקט נתון. הקורס מלמד עקרונות תכנון כגון נרמול של מסד נתונים, קשרים מסוגים שונים: אחד-ל-אחד, אחד-ל-רבים ורבים-ל-רבים, טרנזקציות, שאילתות מסוגים שונים ומקביליות. בנוסף הקורס מתייחס לפיתוח מסדי נתונים בענן. דרך דוגמאות רבות למערכות אמת והצגת התכנון האופטימלי של חלוקה לטבלאות, תכנון מערכי השאילתות, תכנון אופטימיזציות ותכנון הגישה לנתונים כאשר הטבלאות מבוזרות בענן – התלמיד ילמד כיצד לבצע את העבודה בפרויקטים שלו.

משך – 5 ימים
קהל יעד – מנתחי מערכות, ארכיטקטי תוכנה, מנהלי פרויקטים וראשי צוותים האחראים על מסדי הנתונים בחברה.

 
עיצוב פתרונות לניהול מחסני נתונים גדולים עם SQL SERVER
Designing a Data Solution with Microsoft® SQL Server® 2016

בקורס זה נלמד כיצד לתכנן מערכות אחסון עובר BIG DATA תוך שימוש ב-SQL SERVER. נלמד כיצד לתכנן מסד נתונים גדול (של TB ואף מאות TB). נלמד כיצד להתמודד עם מספר מסדי נתונים הפועלים במקביל והפוכים למחסן נתונים ענק. נלמד כיצד לשלב בין מסדי נתונים פניים ארגוניים למסדי נתונים המצויים בענן ונלמד כיצד לבצע אופטימיזציית עליות כאשר מאחסנים נתונים בענן.

משך – 5 ימים
קהל יעד – ארכיקטים ומעצבי תוכנה אשר צריכים ליישם פתרונות BIG DATA תוך שימוש ב-SQL SERVER.

 
שימוש ב-SQL SERVER ליצירת בינה עסקית, Business Logic
Implementing Data Models and Reports with Microsoft SQL Server

קורס זה מלמד על מודלים שונים לניהול נתונים ויישומם ב-SQL SEVER. הקורס מלמד כיצד השימוש במודלים אלו יכול לייצר בינה עסקית – BI. הקורס מלמד את המודלים היותר נפוצים בקרב מפתחי תוכנה לניהול נתונים. הקורס מציג את המודלים, מלמד על פרויקטי פיתוח תוכנה המתאימים לשימוש במודלים אלו ומדגים כיצד לבנות מסדי נתונים על בסיס מודלים אלו. הקורס מציד שימוש במודלים לבסיסי נתונים בודד ולמחסן נתונים הבנוי מבסיסי נתונים רבים. בחלק השני של הקורס נלמד כיצד להשתמש ביכולות הדיווח של SQL SERVER על מנת לייצר דוחות משוכללים מהנתונים ששמרנו במודלים השונים שלמדנו עליהם.
משך – 5 ימים
קהל יעד – תוכניתני מסדי נתונים מנוסים, ראשי צוותים ומנהלי פרויקטים הנכנסים לתחום ה-BI

 

כתיבת שאילתות עם Transact-SQL
Writing Queries Using Microsoft SQL Server Transact-SQL

קורס זה מלמד את ההרחבות של Transact-SQL. נלמד על הדרכים להשתמש ב-Transact-SQL, הנקרא בקיצור T-SQL, על מנת לכתוב שאילתות מורכבות בשרת. נלמד כיצד לכתוב Stored Procedures בשרת לייעול וריכוז תהליכי הגישה לנתונים. נלמד על ההרחבה של Transact-SQL לתכנות הסטנדרטי של SQL ועל הדרכים לנצלו במקרים בהם הוא נדרש. הקורס כולל דוגמאות רבות על מנת להמחיש את העקרונות הנלמדים.

משך – 3 ימים
קהל יעד – תוכניתנים המתעתדים לכתוב שאילתות, מנהלי מסדי נתונים, ראשי צוותים ומנהלי פרויקטים בהם יש שימוש ב-SQL SERVER בגרסאותיו השונים.

 

שיפור ביצועיי שאילתות ב-Microsoft SQL Server
Tuning and Optimizing Queries using Microsoft SQL Server

קורס זה מלמד את האומנות של שיפור ביצועיי שאילתות SQL עבור SQL SERVER. הקורס מלמד את העקרונות התאורטיים ואת הדרך לתכנת אותם הלכה למעשה ב-SQL. בקורס נלמד על מקרים קלאסיים רבים בהם תוכניתנים נוטים לכתוב שאילתות לא יעילות וכיצד לבצע להן Refactoring – לשפרן מבלי לשנות את התנהגותן החיצונית. הקורס עוסק בכלל המרכיבים המאפשרים שיפור ביצועים ב-SQL SERVER. הקורס מציג מקרים רבים ונפוצים בהם ניתן לייעל את זמני הביצוע ביותר מ-90% ולפעמים אף ב-99%. הקורס מציג דוגמאות קוד רבות המתאימות למפתחי תוכנה עם SQL.
משך – 3 ימים
קהל יעד – תוכניתני מסדי נתונים בעלי ידע ב-SQL SERVER, ראשי צוותים ומנהלי פרויקטי תוכנה המשתמשים ב-SQL SERVER

 

איתור ופתרון בעיות ב-SQL SERVER
Troubleshooting and Optimizing Database Servers Using Microsoft SQL Server

סדנה זו מלמדת כיצד לאתר ולפתור סדרה של בעיות שכיחות בפרויקטי תוכנה המשתמשים ב-SQL SERVER. הסדנה מציגה מקרי אמת רבים ומאפשרת ללומדים להתמודד עם מציאת הבעיות והעלאת דרכים לפתרונן. הסדנה מציגה דרכים לבניית סטנדרטים למעקב אחרי ביצועים ואחזור נתונים על מנת לאפשר לנו התאוששות ממקרי קריסה. הסדנה גם תתרגל דרכי ניתור של ביצועים ואפשרויות להתערבות במקרה של הדרדרות בביצועים.
משך – 3 ימים
קהל יעד – אנשי IT המתעתדים לתחזק שרתי SQL, מנהלי IT, תוכניתנים אשר תפקידם מחייב גם תמיכה בשרתי SQL.

 

מעבר מ-בסיס נתונים ORACLE ל-SQL SERVER
Microsoft SQL Server for the Experienced Oracle Database Administrator

קורס זה מלמד כיצד לעבור משימוש במסדי נתונים של חברת ORACLE לשימוש במסדי נתונים של חברת Microsoft. הקורס מלמד כיצד למפות מושגים בין שני העולמות. בקורס נלמדים אלו תכונות ישנן בעולם של SQL SERVER אשר אינן קיימות בעולם של ORACLE ולהיפך. הקורס מלמד על הדרכים המומלצות לבצע מעבר בין העולמות על מנת למזער סיכונים ולמזער הפסדי זמן. הקורס עוסק הן בהיבטים התכנוניים והן בהיבטים הטכניים של ההבדלים בין שני סוגי מסדי נתונים אלו.
משך – 4 ימים
קהל יעד – אנשי IT המכירים מערכות ORACLE על בוריין והמתעתדים לעבור לעבוד עם שרתי SQL, מנהלי IT, מנהלי פיתוח תוכנה השוקלים מעבר ל-SQL SERVER

 

קורס ניהול ותחזוקה של מערכת SQL SERVER
Maintaining a Microsoft SQL Server Database

קורס זה מלמד כיצד להתקין, לנהל ולתחזק מערכת של SQL SERVER. הקורס מלמד על שלל התהליכים הכרוכים באדמיניסטרציה של מערכת מסד נתונים רלציוני גדול. הקורס מאפשר לתלמידים לבחון בעצמם, דרך סדרות של תרגילים, את ביצוע הפעולות השונות הכרוכות בניהול המערכת.
משך – 5 ימים
קהל יעד – אנשי IT המתעתדים לתחזק שרתי SQL, מנהלי IT, תוכניתנים אשר תפקידם מחייב גם תמיכה בשרתי SQL.

 

קורס שימוש ב- SQL SERVER בפרויקטי פיתוח תוכנה
Implementing a Microsoft SQL Server Database

קורס זה מלמד את כלל ההיבטים של שימוש ב-SQL SERVER בפרויקט פיתוח תוכנה. הקורס מציג נושאים מגוונים, החל משלב העיצוב של התוכנה ועד לשלב ההפצה, Deployment, של המוצר הסופי. הקורס עוסק בדרכים הנכונות לשלב את ה-SQL SERVER, ברמת תכנון על של התוכנה, שימוש בתהליכים שונים בשלבי הפיתוח והרך להפיץ תוכנה המבוססת בסיסי נתונים מרכזי.
משך – 5 ימים
קהל יעד – ראשי צוותי פיתוח תוכנה, תוכניתנים בכירים, מנהלי פרויקטים תוכנה אשר מתעתדים לפתח תוכנה הכוללת שימוש ב-SQL SEVER.

 

שימוש בכלי האנליזה של SQL SEVER בפרויקטי פיתוח תוכנה
Implementing and Maintaining Microsoft SQL Server Analysis Services

הקורס מלמד להשתמש במודלים לניהול נתונים הכלולים ב-SQL SEVER לצורך אנליזה של הפרויקט. הקורס מלמד כיצד, על ידי שימוש במודלי הנתונים של SQL SEVER, ניתן לבצע אנליזה יעילה וטובה עבור פרויקט הפיתוח שלנו. הקורס מלמד כיצד על-ידי שימוש בכלים של SQL SEVER לביצוע האנליזה נוכל בהמשך להשתמש בתוצרים בצורה חלקה וטובה בשלבי הפיתוח הבאים.
משך – 3 ימים
קהל יעד – ראשי צוותי פיתוח תוכנה, תוכניתנים בכירים, מנהלי פרויקטים תוכנה אשר מתעתדים לפתח תוכנה הכוללת שימוש ב-SQL SEVER.

 

שימוש בשירותי אינטגרציה של SQL SERVER
Implementing and Maintaining Microsoft SQL Server Integration Services

הקורס מלמד כיצד להשתמש בשירותי האינטגרציה של שרת SQL SEVER. הקורס מלמד את הנושא מא' ועד ת' כולל ניתוב נתונים, בקרת נתונים, שירותי מעקב (Logging) וטיפול בשגירות – Error Handling.
משך – 3 ימים
קהל יעד – ראשי צוותי פיתוח תוכנה, תוכניתנים בכירים, מנהלי פרויקטים תוכנה אשר מתעתדים לפתח תוכנה הכוללת שימוש ב-SQL SEVER.

 
קורס שימוש בשירותי הדוחות של SQL SEVER
Implementing and Maintaining Microsoft SQL Server Reporting Services

הקורס מלמד על השימוש והתחזוקה של שירותי הדוחות של SQL SEVER. בקורס נלמד להקים, לבצע, להפיץ ולשדרג דוחות מורכבים. הקורס מתחיל בנושאים בסיסיים של הקמת דוחות וממשיך בנושאים מתקדמים של הפצה עם ברירות מחדל ועם פרמטרים.
משך – 3 ימים
קהל יעד – תוכניתני מסדי נתונים בעלי ידע ב-SQL SERVER, ראשי צוותים ומנהלי פרויקטי תוכנה המשתמשים ב-SQL SERVER

 

קורס מסדי נתונים ותכנות בשפת SQL
Introduction to Relational Databases and SQL

קורס זה הינו קורס בסיסי המלמד על מסדי נתונים ועל תכנות בשפת SQL. נלמד מהו בסיסי נתונים? מממה הוא מורכב? כיצד בונים אותו? היכן הוא מאוחסן? כיצד מכניסים לתוכו נתונים וכיצד שולפים אותם בצורה יעילה? לבסוף נלמד כיצד מתוך שפת תכנות כגון #C ניתן לכתוב שאילתות ולגשת לנתונים. הקורס עוסק בשלל המושגים הבסיסיים הקשורים למסדי נתונים רלציוניים (Relational Data Bases) ומלמד כיצד לתכנן, להגדיר ולעבד עם בסיסי נתונים. הקורס מלמד את שפת התכנות SQL כשפה השולטת בתחום מסדי נתונים. בקורס ישנן דוגמאות רבות שמטרתן להביא את הלומד ליכולת למפות נכון את עולם הבעיה למסד נתונים יעיל. הקורס מציג את הנושא הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה פרקטית-מעשית.

משך – 3 ימים
קהל היעד – תוכניתנים בעלי הכרות שם שפת תכנות אחת לפחות.

 
קורס בסיס נתונים ORACLE
Oracle Database SQL

קורס זה מלמד לבנות ולהשתמש ב-Oracle Database. הקורס מלמד את שלל ההיבטים של יצירה, אחסון ושימוש בבסיס הנתונים ORACLE. הקורס מלמד את שפת ה-SQL הסטנדרטית ואת ההרחבות של ORACLE לשפה זו.

משך – 3 ימים
קהל היעד – תוכניתנים בעלי הכרות שם שפת תכנות אחת לפחות.

 

קורס בסיס נתונים Cassandra
Introduction to Cassandra Database

קורס זה מלמד על בסיס נתונים Cassandra. הקורס מלמד את העקרונות של בסיסי נתונים מסוד NoSQL לצורך שמירה ואחזור נתונים. בקורס נלמד ספציפית של מסד הנתונים Cassandra שהינו דוגמא מעולה ונפוצה למסדי נתונים NoSQL. נלמד כיצד בונים, שומרים נתונים ומאחזרים נתונים מ- Cassandra
משך – יום
קהל יעד – ראשי צוותי פיתוח תוכנה, תוכניתנים בכירים, מנהלי פרויקטים תוכנה אשר מתעתדים לפתח תוכנה הכוללת שימוש במסד נתונים NoSQL.

 

ליתר התחומים של קורסי מכללת סלע

קורסים למנהלים מתחילים ובכירים, קורסי QA אוטומציה, תכנות מסדי נתונים ו-SQL, קורסי פיתוח תוכנה ++C, קורסי פיתוח תוכנה JAVA, קורסי QA מתקדמים, קורסי QA, קורסי פיתוח תוכנה בענן, קורסי פיתוח תוכנה LINUX/UNIX/קוד פתוח, קורסי פיתוח תוכנה Full Stack, קורסי NET. מתקדמים, קורסי תכנות NET.

לקטלוג הקורסים המלא בעברית

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף? אנחנו כאן לשירותכם!

מלאו פרטיכם בטופס זה ונציג המחלקה המתאימה יישמח לחזור אליכם בהקדם ולעזור בכל נושא

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • מתעניין ב:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.

כתובת

משרדינו נמצאים מול קניון איילון ברמת גן:

הירקון 2 בני ברק (בית אלייד) קומה 17

חניה:  בחניון קניון איילון

אוטובוסים המגיעים לקניון איילון ברמת גן

אגד:  531, 525, 524, 75

דן:  92 ,67, 57, 52, 42, 40, 27, 23, 20, 4

 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »