למי מתאים ללמוד QA? מה תנאי הקבלה לקורס QA? מה מידת ההתאמה שלכם ל-QA? למי מומלץ ללמוד ולעבוד כבודק תוכנה? מה  נדרש להצליח? שכר בודק תוכנה. מה מומלץ? רוצים ללמוד בקורס QA הכי טוב בארץ? השאירו פרטים או התקשרו 03-6176666

 

מתעניינים בקורס QA? רוצים לעבוד כבודקי תוכנה 
אם אתם מתעניינים ללמוד QA לבטח שאלתם את עצמכם שאלות רבות בנושא. מחיר קורס בודק תוכנה | מחירון קורס QA | שווה ללמוד בדיקות תוכנה? אך השאלה החשובה מכולן היא מידת ההתאמה שלכם לתחום. QA הינו תחום יחסית חדש ולרוב האוכלוסייה אין מספיק מידע לגבי התשובות לשאלות אלו. לכן ריכזנו כאן עבורכם תשובות שאספנו מאנשי מקצוע  שהמליצו מנסיונם בהייטק. הנה מה שאתם חייבים לדעת לפני שאתם מחליטים להשקיע בלימודי QA. 

קורס QA המקצועי ביותר בארץ* - עכשיו במבצע מיוחד
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

מה זה QA? מה עושים עם זה?
תנאי-קבלה-קורס-QAראשית ניתן לקרוא לגבי קורס בדיקות תוכנה, 8 עובדות מעניינות. בימנו אנו משתמשים בתוכנה עוד לפני שנולדנו ועד הרבה אחרי יומנו האחרון. החל ממכשיר האולטרסאונד הבודק את העובר בבטן אימו, שהינו מכשיר הכולל אוסף גדול של תוכנות מורכבות כגון תוכנה לעיבוד אותות (הפיכת גלי הקול המוחזרים מרחם האם לתצוגה של איברי העובר בצורה שתאפשר לבחון את תקינותם), תוכנה לתצוגה על גבי המסך של התוצאות ותוכנה לניהול התיק הרפואי של היולדת. מייד עם הלידה נכנסים פרטי הולד למחשבי משרד הפנים, ניתן מספר תעודת זהות והוא מנוהל שם עד ואחרי יומו האחרון. הדבר מאפשר להדפיס תעודת זהות עדכנית להורים ובבוא היום לנער בן ה-16, הדפסת דרכון, כרטיס בוחר להצבעה לכנסת ולעיריות, ניהול יציאות וכניסות לארץ, צו גיוס ועוד ועוד תהליכים שבין האזרח לרשויות. מעבר לניהול החיים גם המכשירים הסובבים אותנו טעונים בהרבה תוכנה. המכשיר או המחשב בו אתם קוראים פוסט זה כוללים תוכנה עשירה ומורכבת, הטלביזיה, מכונת הכביסה, המקרר, הרכב בומאתם נוסעים ואפילו השעון שעל ידכם עשויים להכיל תוכנות ההופכות אותם ל-״חכמים״.  כל חיינו מסתובבים סביב אין ספור מחשבים ותוכנות. אז איך זה קשור ל-QA? הבעיה המרכזית של כל תוכנה, גדולה כקטנה, היא העבדה שהיא תוכננה, עוצבה ונכתבה בידי אנשים (קוראים להם תוכניתנים או מפתחי תוכנה) ולא בידי תוכניתן בודד כאם על ידי צוותים של תוכניתנים וזאת בתנאי לחץ ותוך שינוי מתמיד של הדרישות. אנשים מטבעם עושים טעויות אנוש. אנשים העובדים בצוות ללא הגדרות סגורות ותוך לחץ זמנים נוטים לעשות הרבה טעויות. בתוכנה קוראים לטעויות אלו Bugs - באגים.

 

חוות דעת מכללת סלע בגוגלקורס כאן נכנסים לתמונה אנשי ה-QA בודקי התוכנה. בודקי התוכנה צריכים ללמוד ולהכיר את דרישות המערכת מהמכונה ולבחון האם התוכנה עומדת בדרישות אלו. האם היא פועלת נכון במגוון עצום של מצבים, האם היא פועלת בצורה יעילה, האם התוכנה עובדת במהירות הנדרשת והאם התוכנה יכולה לרוץ על מגוון מחשבים באותם התנאים. תהליך בדיקת התוכנה הינו תהליך קריטי. בכל תוכנה בכל רגע נתון יש באגים. תפקיד בודק התוכנה הוא למצוא את הבאגים הללו, לתעד בצורה מיטבית את המקרה, הנסיבות ויתר הדברים שהביאו להיווצרות הבאג ולדרג את הבאגים מבחינת החשיבות או הדחיפות לפתרונם. כל זאת חייב בודק התוכנה להיות מסוגל לעשות במגוון סביבות עבודה (מחשב שולחני, סמארטפון, שעון חכם וכד׳), תוך שימוש בכלים מתוחכמים המאפשרים לו לבצע מליוני בדיקות בשעה (בדיקות אוטומטיות), תוך אפשרות לחזור ולבצע את הבדיקות שוב ושוב ביעילות לאחר שהתוכנה עוברת סדרת תיקונים ותוך הקפדה מירבית על מעקב ודיווח שוטפים להנהלת הארגון לגבי הבריאות של התוכנה. בואו נראה מה נדרש מבוגר קורס QA ומי מתאים להיות בודק תוכנה? לגבי העבודה בתחום חשוב לקרוא על קורס בודק תוכנה - לומדים QA ועובדים בהייטק.

 

מהן התכונות הנדרשות  מבודק תוכנה?
רבים מהמתעניינים בקורס QA שואלים את עצמם - מה מידת ההתאמה שלי לקורס בודק תוכנה? האם כדאי לי ללמוד בדיקות תוכנה. אז נתחיל בבחינת התכונות הבסיסיות ביותר הנדרשות מבודק תוכנה.
סקרנות. כבודק תוכנה עלייך להיות סקרן לגלות היכן התוכנה עובדת והיכן היא ״נופלת״. קורס בדיקות הכי טוב ילמד אתכם כיצד להשתמש בסקרנות הטבעית למציאת באגים, אבל אתם חייבים לבוא עם סקרנות כזו לקורס. 
חשיבה מערכתית. בודק תוכנה הכי טוב יהיה בעל חשיבה עם ״ראש גדול״ הוא יבין את החשיבות היחסית של מרכיבי התוכנה ויידע להתמקד בבדיקת הפרמטרים הקריטיים בראשונה ולא בבדיקת דברים שוליים. 
רצון לחקור ולגלות כשלים. קורס בדיקות תוכנה טוב  יכין אתכם להיות חוקרים היודעים כיצד לחפש באגים. אבל אתם צריכים להיות בעלי מוטיבציה להיות חוקרי תוכנה. חוקרים האוהבים לחקור ולגלות דברים חדשים מחד וחוקרים המוכנים להשקיע מאמץ באיתור הנסיבות שהביאו להתרחשות הבאג. 
חשיבה אנליטית. תלמידים בקורס QA מומלץ שיהיו בעלי חשיבה סדורה ואנליטית. בודק תוכנה חייב לעבוד שלב אחרי שלב ולהיות מסוגל לשחזר תמיד את הצעדים הקודמים שעשה. 
אוהבים ללמוד טכנולוגיה. הטכנולוגיה ועולם התוכנה משתנים מדי יום. על בודק התוכנה ללמוד בצורה שוטפת כלי תוכנה חדשים, שיטות בדיקה חדשות ותהליכי עבודה חדשים. 
ככל שאתם מרגישים שיש לכם את התכונות הללו אתם מוזמנים לבוא וללמוד בדיקות תוכנה. ככל שאתם  שאתם הטיפוס המתאים ל-QA יש סיכוי גבוהה שתצליחו בקורס. 

אל תתפשרו! בואו ללמוד בקורס ה-QA המומלץ ביותר*
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 
העבודה כבודק תוכנה - מה עושה איש QA?
כיצד נראית עבודתו של בודק התוכנה? בודק התוכנה עוסק בלימוד התוכנות שעליו לבדוק, לימוד הדרישות מתוכנות אלו, תכנון מערך הבדיקות, הרצה וביצוע של הבדיקות ותיעוד הממימצאים. זו עבודה משרדית שבחלקה כרוכה בישיבות צוות, דיונים ופגישות עם עמיתים למקצוע וברובה עבודה מול ניירות ומחשב.  העבודה היא בדרך כלל בשעות די גמישות ולפעמים ניתן לבצע את חלקה מהבית. בחלק הביצועי של העבודה בודק התוכנה מריץ תוכנות ידנית ובודק האם הן פועלות בהתאם לציפיות (בדיקות ידניות) או כותב תוכנה שמריצה את התוכנה הנבדקת (בדיקות אוטומטיות). לעיתים בודק התוכנה כתובת סימולציות המדמות את הסביבה בה תעבוד התוכנה הנבדקת. בדוגמת תוכנת האולטרסאונד ברור שבודק התוכנה אינו יכול להביא למשרד אישה בהריון ולהריץ עליה מליוני בדיקות אזי הבודק כותב סימולציה המדמה רחם של אישה ובה יש עוברים גם בריאים וגם בעלי מום. ואז הוא עושה ״אולטרסאונד״ לסימולציה זו. 

 

כמה מרוויח בודק תוכנה?
בודק תוכנה מתחיל מרוויח בין 6,500 שח ל-10,000 שח ויותר. בודק תוכנה מעולה בעל חמש שנות ותק מרוויח כפול מזה. חלק מהתשלום לבודק תוכנה ייתכן ויהיה בתוכנית אופציות. ישנם ארגונים (בייחוד סטארטאפים) הרוצים לרתום את העובד לארגון ואז הם מציעים בנוסף לשכר תוכנית אופציות שמטרתה להוות תמריץ לעבוד קשה ולהישאר נאמן לארגון. כאן המקום להזכיר את יחס העלות-תועלת של לימודי בדיקות תוכנה ולקרוא על קורס QA מחיר – העלות האמיתית.

 

באילו חברות עובדים בודקי תוכנה ואנשי QA?
כמעט כל חברה או ארגון המפתחים תוכנה זקוקים לבודקי תוכנה. לכן תמצאו בודקי תוכנה בסטארטפים, בחברות בינוניות, בחברות ענק, במחלקות המחשוב של משרדי ממשלה, של עיריות ושל מוסדות פיננסיים כגון בנקים וחברות ביטוח. 

 

מה הגיל המתאים ללמוד QA?
היופי במקצוע ה-QA הוא שהגיל אינו מהווה מכשול או הגבלה. בין הבוגרים שמצאו עבודה בהייטק כבודקי תוכנה תוכלו למצוא צעירים לפני הגיוס לצבא ואנשים מנוסים שזו הקריירה השנייה או השלישית שלהם. היות שבודק התוכנה כאמור נגרש לראייה מערכתית אנשים מבוגרים בעלי הכרות עם עולמות תוכן שונים יכולים לנצל הכרות זו על מנת להצליח יותר בעבודתם. אנשים מבוגרים נוטים להיות גם בעלי חשיבה אנליטית ומסודרת יותר.

 

בודק תוכנה זה מקצוע גברי או נשי?
החדשות הטובות הן שמקצוע זה מתאים לשני המינים באותה מידה. אומנם בין בוגרי קורס QA אנו מוצעים יותר גברים אבל העובדה היא שמבחינת אחוזים אין הבדל ביכולת להשתלב בעבודה לאחר הקורס בין גברים לנשים. נראה שמדובר יותר בסטיגמה מאשר בעובדות. נשים עשויות להצליח במקצוע הזה בדיוק כמו גברים ואין שום דבר ההופך מקצוע טכנולוגי לגברי. אנו ממליצים בחום לכל אישה לבחון קריירה כבודקת תוכנה. מדובר במקצוע המאפשר עבודה במשרה חלקית וגם עבודה חלקית מהבית. 

 
איך לומדים QA? האם כדאי ללמוד QA?
התאמה-לקורס-בודק-תוכנהאת מקצוע ה-QA לומדים במכללות פרטיות או ביחידות ללימודי חוץ של אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות. נכון להיום עדיין אין תואר בודק תוכנה אבל בהחלט יש הסמכה מקצועית מוכרת. 
ישנן שתי הסמכות מוכרות, הסמכה ישראלית מטעם משרד העבודה והסמכה בינלאומית מטעם ארגון בודקי התוכנה העולמי ISTQB והנציגות שלו בארץ ITCB. ברור לחלוטין שיש ללמוד  קורס QA הכי טוב. קורס באורך של לפחות 600 שעות לימוד. רק קורס QA טוב יעניק לכן את הראייה הרחבה הנדרשת להצלחה בעולם המורכב של בדיקות התוכנה. אנו ממש לא ממליצים להשקיע בקורס קצרצר אשר עלול לפגוע בסיכויים שלכם למצוא עבוד ולהתקדם בקריירה שלכם. גם אם אתם מעוניינים רק ״לטעום״ מה זה QA ולעבוד בזה כעבודה צדדית חשוב שתלמדו במכללה ותיקב בעלת מוניטין את קורס ה-QA הטוב ביותר. 

 

תנאי הקבלה לקורס QA
התנאים להתקבל לקורס בודק תוכנה מפוקח נקבעים על-ידי הרגולטור. תנאי הקבלה נכון להיום הם:
- מבחן כניסה הבודק התאמה למקצוע
- בגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמה מינימלית של 3 יחידות או בוגר ישיבה חרדית גדולה 
- ראיון כניסה מקצועי

 

מה מומלץ ללמוד כדי לעבוד ב-QA?
רצוי מאוד ללמוד קורס בודק תוכנה במכללה ותיקה בעלת מוניטין רב. רצוי ללמוד קשת רחבה של נושאים הכוללת-
בדיקות תוכנה ידיניות, בדיקות תוכנה אוטומטיות, פיתוח תוכנה, סביבות הפעלה שונות, תכנון ותיעוד בדיקות, כלים לביצוע וניהול בדיקות ועוד. כדי להבטיח שבחרתם בקורס QA הכי טוב תבדקו לא רק את רשימת הנושאים הנלמדים אלה גם את ההיקף בו הנושאים הללו נלמדים. מדובר בנושאים חשובים ומורכבים יש ללמוד כל נושא שכזה  בהיקף של לפחות 3-4 ימי לימוד (24-32 שעות).  רק לימוד מקיף שתרגול בצידו עשוי לתת לכם את הכלים להצליח.  לכן חשוב לבדוק שקורס ה-QA יכלול פרויקטים מעשיים. תבדקו את מספר הפרויקטים והיקפם. חשוב גם לבדוק את מרצי הקורס ועד כמה הם עוסקים בבדיקות תוכנה בפועל. כמובן שחשוב לעמוד בתנאי הקבלה לקורס ה-QA גם כדי להתחיל פורמלית וגם כדי להצליח. להרחבה בנושא תוכלו לקרוא גם מה צריך ללמוד כדי להיות בודק תוכנה?

 

קורס QA המקצועי ביותר בארץ* - עכשיו במבצע מיוחד
השאירו פרטים או חייגו 03-6176666

*לקריאת חוות דעת על מכללת סלע בגוגל

 

אבחון תעסוקתי - האם אני מתאים להיות בודק תוכנה?
בכל מקרה לפני שמחליטים על קריירה כבודק תוכנה רצוי להיוועץ באנשי מקצוע ולבחון את מידת התאמתכם לתחום. מכללות פרטיות עשויות להציע לכם לעבור אבחון ממוחשב שיקבע באופן אובייקטיבי עד כמה אתם מתאימים. גם ייעוץ על ידי איש מקצוע עשוי לתת לכם נקודת מבט נוספת על מידת התאמתכם לתחום.   

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד מקורסי ה-QA המקצועיים והמקיפים ביותר בארץ, ללמוד את הקורסים הכי טובים בבדיקות תוכנה, מהמרצים הכי טובים ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית של ISTQB. לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו: 03-6176666. אנו מאחלים לכם בהצלחה בבחירת הקורס הנכון!

  

ערוץ סלע ביוטיוב

רוצים לקבל הצעת מחיר?
השאירו פרטים »
או חייגו 03-6176666חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

ציון פרטיך/פרטייך כמפורט לעיל יהוו הסכמה שלך לשיגור המידע והעדכונים מטעם סלע אליך/אלייך לכתובת הדוא"ל ו/או מספר הטלפון הסלולרי שלך שיפורטו כמפורט לעיל.
 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »